Latvijas vadošais tenisists Gulbis saglabā vietu labāko simtniekā ATP rangā

Ernests Gulbis, sportazinas.com
Ernests Gulbis. Foto: US. TT News Agency/Erik Simander via REUTERS

Latvijas vadošais vīru tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP pasaules rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājis 96.pozīciju.

Šoruden 30 gadus vecais Gulbis pēc kvalifikācijas pārvarēšanas aizcīnījās līdz Stokholmas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālam, kurā gan cieta zaudējumu.

Veiksmīgais sniegums sezonas nogalē Gulbim ļāva pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties ranga pirmajā simtniekā. Sezonas beigās atrašanās starp planētas simts labākajiem tenisistiem latvietim ļautu arī teju nodrošināt dalību nākamā gada Austrālijas atklātā čempionāta pamatsacensībās.

Vēl pērn Gulbis atkrita pat līdz pasaules ranga sestajam simtam, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu.

Savukārt Latvijas otrās raketes godā joprojām ir Mārtiņš Podžus, kurš zaudējis vienu vietu un ieņem 460.pozīciju. Pēc uzvaras Suboticas “Futures” turnīrā viņš septembra sākumā veica vairāk nekā simts vietu kāpumu, bet vēl vēlāk sasniedza savu rekordaugsto 434.pozīciju.

Tikmēr valsts trešā rakete ir Roberts Grīnvalds, kurš atguvis vienu pozīciju un ieņem 1396.vietu. Pirms tam augustā latvietis divu nedēļu laikā bija veicis iespaidīgu kāpumu par 431 vietām.

Savukārt Artūrs Lazdiņš ieņem 1479.pozīciju, atgūstot vienu vietu, bet Jānis Podžus atrodas 1529.pozīcijā, pakāpjoties par divām vietām. Tikmēr Mārtiņš Rocēns ir 1629.pozīcijā, atgūstot divas vietas.

Tā kā ATP turnīru sezona ir noslēgusies, ranga pirmais desmitnieks palicis nemainīgs.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš šosezon piedzīvoja spožu atgriešanos pēc cīņām ar traumām. Otrais savukārt ir spānis Rafaels Nadals, kamēr trešo vietu ieņem leģendārais šveicietis Rodžers Federers.

Savukārt ceturtais ir ATP sezonas noslēguma turnīrā uzvarējušais Vācijas pārstāvis Aleksandrs Zverevs, piektais ir argentīnietis Huans Martins del Potro, bet sestais ir Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) tenisists Kevins Andersons. Tālāk seko horvāts Marins Čiličs un austrietis Dominiks Tīms, bet devīto pozīciju ieņem japānis Kei Nišikori, kamēr desmitais ir amerikānis Džons Isners.

Dubultspēļu rangā Latvijas pirmā rakete ir Mārtiņš Podžus, kurš šobrīd ieņem 575.pozīciju, veicot kāpumu par divām vietām, bet viņa brālis Jānis Podžus ieņem 733.vietu, atgūstot vienu pozīciju. Vēl Rūdolfs Mednis ieņem 1316.vietu, Grīnvalds atrodas 1345.pozīcijā, kamēr Artūrs Lazdiņš ieņem 1575.pozīciju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par