Latvijas vadošās sporta organizācijas rosina grozījumus Sporta likumā

17/04/2015 11:52

Latvijas vadošās sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija – sagatavojušas un iesniegušas Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) būtiskus priekšlikumus grozījumiem Sporta likumā, aģentūru LETA informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pēdējie grozījumi šajā likumā veikti pirms pieciem gadiem. Biedrību pārstāvji uzskata, ka Sporta likums jāpapildina un jākoriģē atbilstoši aktuālajai situācijai vairākās jomās sporta nozarē.

Organizācijas uzskata, ka Sporta likumā nepieciešami grozījumi, kas paredzētu sporta un sporta izglītības sistēmas darbības tiesisko regulējumu, sporta federāciju lomas palielināšanu savu sporta veidu vadīšanā un koordinēšanā sadarbībā ar pašvaldībām. Tas ievērojami palīdzētu vairākiem sporta veidiem attīstīt reģionālo sporta centru – sporta internātu – izveidi vairākās pašvaldībās.

Likumprojektā esot arī jāparedz normatīvā regulējuma pilnveidošana un atbildības noteikšana, paredzot administratīvo un pat kriminālo atbildību par nelikumīgu darbību, kas vērsta uz sporta rezultātu sarunāšanu un manipulācijām ar sporta sacensību gaitu, kā arī par antidopinga noteikumu pārkāpumiem.

Sporta organizācijas piedāvā Sporta likumā veikt arī vairākus grozījumus, pievēršot uzmanību Latvijas Nacionālās sporta padomes funkciju, struktūras un statusa pilnveidošanai, Veselības ministrijas lomas palielināšanai cīņā pret dopinga lietošanu sportā, kā arī sporta sacensību organizēšanas un finansēšanas kārtības precizēšanai.

Plānots, ka IZM apkopos visu ieinteresēto organizāciju priekšlikumus par grozījumiem Sporta likumā un virzīs to izskatīšanu Nacionālās sporta padomes sēdē 2.julijā.

Jau ziņots, ka oktobrī Latvijā saistībā ar Daugavpils “Daugavas” komandas spēļu sarunāšanu tika aizturēti astoņi cilvēki, tostarp kādreizējais Daugavpils “Dinaburg” vienības prezidents Oļegs Gavrilovs, kurš jau iepriekš bija uz mūžu diskvalificēts no Latvijas futbola.

Vēl pirms diviem gadiem autoritatīvās “Sportradar” kompānijas veiktajā pētījumā Latvijas futbola čempionāts tika ierindots Eiropas korumpētāko līgu pirmajā desmitniekā.

Avots: LETA

Foto: lok.lv

LOK

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U20 hokeja izlase
09/08/2022 09:03

Hokeja līdzjutēji sarosās – Latvijas U20 izlase aizvadīs pirmo spēli PČ

Latvijas U20 vīriešu hokeja izlase otrdien aizvadīs pirmo maču pasaules junioru čempionātā, tiekoties ar Somiju. A apakšgrupas mačs “Rogers Place” arēnā, kur mājas spēles aizvada Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām