Latvijas vadošie biatlonisti lūkos uzlabot savas pozīcijas iedzīšanā

09/01/2021 09:18

Latvijas vadošie biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs šodien Oberhofā Pasaules kausa piektajā posmā lūkos uzlabot savas pozīcijas iedzīšanā.

Sievietēm desmit kilometru iedzīšana sāksies plkst.13.45, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Bendika piektdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 21.vietu un šodienas iedzīšanu uzsāks vienu minūti un 25 sekundes aiz vakar uzvarējušās norvēģietes Tirilas Ekhofas. Cēsniece šosezon iedzīšanā startējusi vienu reizi, trešajā posmā Hohfilcenē no 20.vietas sprintā atkāpjoties uz 49.pozīciju.

Covid-19 dēļ Bendika izlaida sezonas pirmos divus posmus.

Savu labāko rezultātu viņa iedzīšanas disciplīnā sasniedza iepriekšējā sezonā, kad planētas meistarsacīkstēs, kas ir iekļautas Pasaules kausā, izcīnīja devīto pozīciju. Karjeras laikā sprintā un individuālajā distancē viņa divreiz finišējusi piektā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 455 punktiem ir norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, otro vietu ar 432 punktiem ieņem zviedriete Hanna Ēberja, bet trešā ar 406 punktiem ir Ekhofa. Bendika iekrājusi 41 punktu, kas dod 50.vietu.

Vēlāk plkst.15.45 12,5 kilometru iedzīšanā spēkosies vīri.

Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs trīsreiz kļūdījās šaušanā stāvus, ieņemot 40.vietu. Viņš iedzīšanu sāks divas minūtes un divas sekundes aiz sprintā uzvarējušā norvēģa Juhannesa Tīngnēsa Bē.

J.T.Bē savu brāli Tarjeiju Bē apsteidza par 10,8 sekundēm. Brāļi Bē dubultuzvaru svinēja piekto reizi karjerā, bet Norvēģijai visu goda pjedestālu izdevās aizņemt jau devīto reizi.

Šosezon visās trīs aizvadītajās iedzīšanās Rastorgujevs veicis kāpumus, salīdzinot ar vietām sprintā. Iespaidīgākais no tiem tika veikts iepriekšējā posmā, kur viņš pēc 60.vietas sprintā bija 32. iedzīšanā.

Tieši Oberhofā alūksnietis 2013./2014.gada sezonā sasniedza savu labāko vietu iedzīšanā, finišējot ceturtais. Iepriekšējā sezonā viņš šajā disciplīnā vienu reizi iekļuva labāko divdesmitniekā.

Pasaules kausā visu disciplīnu kopvērtējuma līderis ar 488 punktiem ir J.T.Bē, tālāk ar 421 punktu seko viņa tautietis Sturla Holms Lēgreids, bet 380 punkti ir trešajā vietā esošajam Juhannesam Dālem. Rastorgujevs ar 73 punktiem atrodas 37.pozīcijā.

Piektdien sprintā startēja, taču līdz iedzīšanai neaizsniedzās Sanita Buliņa, Edgars Mise un Roberts Slotiņš.

Svētdien būs sacensības jauktajā stafetē un pāru jauktajā stafetē.

Arī nākamais posms notiks Oberhofā, bet turpinājumā iecerēts etaps Antholcā. Februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, sezonas turpinājumā būs divi posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…