Latvijas vadošie pludmales volejbola pāri sasniedz “ERGO Open” finālposma ceturtdaļfinālu

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, sportazinas.com
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs | Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbola čempionāta “ERGO Open” finālposma ceturtdaļfinālu sestdien sasniedza vadošie dueti gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

Vīru turnīrā ar pirmo numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs A apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-1 (19:21, 21:18, 15:4) uzvarēja ar 16.numuru izliktos Artūru Rinkeviču/Rūdolfu Stankeviču, kuri dienu iepriekš pārvarēja kvalifikācijas kārtu.

Otrajā duelī Pļaviņš/Točs ar 2-0 (21:11, 21:18) pieveica Rinaldu Aišpuru/Mārci Jirgensonu, kuri bija izlikti ar devīto numuru.

Tikmēr otrs Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš pirmajā D apakšgrupas mačā ar 2-0 (23:21, 21:13) uzveica turnīra 15.numuru Mārtiņu Dauburu/Kārli Celmiņu. Otrajā dienas spēlē ar 2-0 (21:11, 21:9) pārliecinoši uzvarēti Gints Antoms/Dāvis Nātriņš, kuriem bija piešķirts septītais numurs.

Samoilovs/Šmēdiņš turnīrā izlikti ar otro numuru. Tāpat kā Pļaviņš/Točs, arī Samoilovs/Šmēdiņš ar divām uzvarām apakšgrupā bija spēcīgākais duets, kā rezultātā svētdien cīņas turpināsies ceturtdaļfinālā.

Vietu ceturtdaļfinālā nopelnīja arī Atvars Vilde/Matīss Gabduļins, kuriem piešķirts piektais numurs un Ardis Daniels Bedrītis/Arnis Reliņš. Viņiem piešķirts sestais numurs.

Ar trešo numuru izliktajiem Mihailam Samoilovam/Aleksandram Solovejam svētdien vēl būs jāaizvada izslēgšanas spēļu pirmās kārtas cīņa ar Rinkeviču/Stankeviču.

Savukārt dāmu konkurencē divās apakšgrupas spēlēs nepārspētas bija Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa.

Ar pirmo numuru izliktais pāris pirmajā A apakšgrupas duelī ar 2-0 (21:6, 21:8) pieveica ar 16.numuru izliktās Lieni Krastiņu/Elzu Ozoliņu, bet vēlāk ar 2-0 (21:7, 21:5) uzvarētas Vanesa Grosberga/Nikola Einberga, kurām bija piešķirts astotais numurs.

Tāpat ceturtdaļfinālu pēc diviem panākumiem sasniedza ar otro numuru izliktās Varvara Brailko/Anete Namiķe. Pirmajā B grupas spēlē ar 2-0 (21:12, 21:12) uzvarētas Olga Kļukeviča/Ginta Vedļa, kuras bija izliktas ar 15.numuru, bet otrajā – ar 2-1 (19:21, 21:12, 15:11) Inese Jursone/Liene Šimkuse, kurām piešķirts desmitais numurs.

Ceturtdaļfinālā spēlēs arī Kristīne Briede/Krista Paegle, kuras izliktas ar trešo numuru, kā arī piektais numurs – Marta Ozoliņa/Luīze Skrastiņa.

Augstāk minētie dueti cīņu par uzvaru turnīrā turpinās ar ceturtdaļfināla sacensībām, bet iepriekš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā spēles aizvadīs vēl astoņi dueti, no kuriem tikai četri sasniegs ceturtdaļfinālu.

Finālposmā Cēsīs startē 27 vīriešu un 17 sieviešu dueti. Ārzemju dueti finālposmā nepiedalās.

Svētdien plkst.9 sāksies ceturtdaļfināli, bet plkst.17 un 18 tiks aizvadīti fināli vīru un dāmu konkurencē.

Šajā turnīrā vīriešu pāriem ir iespēja cīnīties par trim atlikušajām ceļazīmēm uz Eiropas čempionātu Jūrmalā, savukārt dāmu konkurencē vēl pieejamas četras vietas. Eiropas čempionāts Jūrmalas smiltīs notiks no 15. līdz 20.septembrim.

Jau zināms, ka tajā piedalīsies Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Plaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Solovejs/Mihails Samoilovs, bet sievietēm – Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Varvara Brailko/Anete Namiķe.

Šosezon Latvijas čempionātā “ERGO Open 2020” pludmales volejbolisti sacenšas četros posmos un finālā.

Visi pieci posmi tiek rīkoti ārpus Rīgas, turpinot apgūt arvien jaunus Latvijas reģionus. Šogad ar sava posma rīkošanu debitēja viena no lielākajām valsts volejbola talantu kalvēm Daugavpils.

“ERGO Open” posmos skatītājiem ieeja ir bez maksas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par