“Latvijas valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratona sezona sāksies augusta sākumā

Latvijas valsts mežu MTB maratons, sportazinas.com
Latvijas valsts mežu MTB maratons | Foto: Ģirts Kehris

“Latvijas valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratona sezona sāksies 2.augustā ar Cēsu – Valmieras braucienu, otrdien ziņoja sacensību organizatori.

2020.gada riteņbraukšanas sezona kā Latvijā, tā citviet pasaulē ir krasi atšķirīga no iepriekšējiem gadiem. Pavasarī Latvijā tika rīkotas virtuālās sacensības Cēsis – Valmiera, bet jau no jūnija ikvienam ir iespēja baudīt Latvijas skaistās velo trases, piedaloties “Latvijas valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratona individuālajos braucienos. Savukārt 2.augustā Cēsīs tiks dots starta šāviens arī klasiskajai kalnu riteņbraukšanas maratonu sezonai.

Posms Cēsis-Valmiera pēdējo 20 gadu laikā kļuvis par Latvijas riteņbraukšanas klasiku, kas katru gadu notiek aprīļa beigās. Pērn sacensību maršruts pirmo reizi veda pretējā virzienā, bet šogad atkal atgriezīsies tradicionālajā vietā ar startu Cēsīs un finišu Valmierā. Distances vedīs pa skaistajām Gaujas Nacionālā parka takām un ceļiem. Pirmais posms būs lieliski piemērots iesācējiem, jo trases būs gana demokrātiskas, iztiekot bez gariem un stāviem kāpumiem, kā arī nobraucieniem.

Sacensību dalībniekiem ir iespēja izvēlēties starp “Lielbāta” tautas, “Toyota Hybrid” sporta un “Mammadaba” veselības distancēm. Tikmēr mazākos braucējus sagaida “Maxima” bērnu braucieni, kur vecākajās grupās atjaunots sacensību elements.

Sacensību starta centrs atradīsies Vienības laukumā. Netālu no tā notiks arī “Maxima” bērnu braucieni. Finiša centrs Valmierā tikmēr būs pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas.

Sacensības atbalsta Cēsu novada un Valmieras pilsētas pašvaldības.

“Latvijas valsts mežu” kalnu riteņbraukšanas maratons turpina SEB kalnu riteņbraukšanas maratona tradīcijas. Velo pasākums paredzēts visai ģimenei, kam patīk aktīvā atpūta, azarts un vēlme baudīt skaisto Latvijas dabu. 2020.gada sezonā iekļauti pieci klasiskie seriāla posmi, kas notiks Cēsīs un Valmierā (2.augusts), Siguldā (15.augusts), Talsos (27.septembris), Ikšķilē (11.oktobris) un Ropažos (24.oktobris).

Latvijas čempioni tiks noskaidroti posmā Siguldā 15.augustā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par