Latvijas varonis Banki: Man nekad neienāktu prātā, ka es trenēšu citas valsts izlasi

16/09/2023 23:08
Nokopēts
Luka Banki

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki sarunā ar Armandu Puči TV24 ēterā dalījās pārdomās par savu trenera filozofiju un Latvijas basketbolistiem.

“Mīlestība, ko saņēmām šīs pieredzes gaitā, ir kaut kas neticams. Emocijas svinību laikā pēc ierašanās, tas paliks manā atmiņā uz visu mūžu. Neko tādu negaidīju. Mēs varam kaut ko prognozēt, tomēr, kad tas reāli notiek, tas ir kaut kas cits. Svinēju kopā ar ģimeni, viņi pirmdien atbrauca, lai sagaidītu, kad mēs nolaidīsimies Rīgā. Tad viņi bija svinībās un pēc tam kopā pavadījām laiku Rīgā, viņiem tā bija pirmā reize pilsētā,” stāsta treneris.

“Es neesmu skolotājs. Zinu, ka savai komandai dodu zināšanas, ko esmu guvis savas pieredzes ceļā. Prasu no cilvēkiem, lai viņi dara to, ko spēj. Es nenorādu virzienu, parādu ceļu, bet cilvēkiem jāparāda, ko viņi spēj. Esmu dāsns, neko neslēpju no cilvēkiem, kas ar mani strādā. Man patika tas, ka Latvijas basketbolisti ir ļoti trenējami. Varbūt tie nav atlētiskākie sportisti Eiropas vai pasaules basketbolā, bet viņi ir spējīgi spēlēt labu basketbolu, jo vēlas sekot norādēm. Tas mani intriģēja, redzēju kapacitāti veidot savu stilu, attīstīt identitāti,” atceras itālis.

“Kad tu sāc strādāt par treneri, tad sapņo par to, lai vienā dienā trenētu savas valsts izlasi. Bet man nekad neienāktu prātā, ka es trenēšu citas valsts izlasi. Brīžiem bija stresa momenti – vai varu to paveikt? Neesmu šeit dzimis, man nav pieredzes, kāda ir šeit cilvēkiem. Bet tas, kā mani uzņēma kopš pirmās dienas – atvērti, atbalstoši. Atbalsts bija neticams. Sākumā bija grūti izdarīt izvēli, bet treniņnometnē sapratu, ka kopā mēs varam izdarīt kaut ko labu.”

Jau vēstīts, ka Pasaules kausā Banki vadītā Latvijas izlase ieņēma piekto vietu, savukārt pats speciālists tika atzīts par turnīra labāko treneri.

Komentāri

 • Anonymous
  17/09/2023 01:09

  Banki tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju? Interesanti… 🤣

 • Anonymous
  17/09/2023 02:57

  Jau vēstīts, ka Pasaules kausā Banki vadītā Latvijas izlase ieņēma piekto vietu, savukārt pats speciālists tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju. MVP joptv

 • Anonymous
  17/09/2023 09:55

  Teksta beigas: nevis turnīra labākais spēlētājs (kā tekstā rakstīts), bet TRENERIS!

 • Anonymous
  17/09/2023 17:26

  Luka – turnīra labākais spēlētājs? Pokerā vai kādā citā turnīrā?

 • Anonymous
  18/09/2023 11:38

  “…pats speciālists tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju.”
  Derētu pārlasīt to, ko sanācis uzrakstīt…

Komentāri ir slēgti

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām