Latvijas vicečempione “Celtnieks” saspringtā cīņā pieveic “Latgolu”

26/01/2020 19:01
Rīgas Celtnieks

Latvijas handbola virslīgas vicečempione Rīgas “Celtnieks” svētdien svinēja uzvaru otrā posma pirmajā spēlē.

Rīdzinieki savā laukumā ar rezultātu 38:34 (18:18) pārspēja Ludzas “Latgols” vienību.

Pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 18:18 un arī otrā puslaika pirmās 13 minūtes ritēja līdzīgi. “Celtnieka” handbolisti uzvarai pamatus ielika puslaika otrajā desmitminūtē, kurā guva sešus vārtus pēc kārtas un no neizšķirta panāca 30:24.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 12 vārtiem bija baltkrievs Aļaksandrs Patčikaiļiks, bet viesiem 14 reizes izcēlās Raivis Gorbunovs.

Otrā posma līderu grupā vadībā ar pieciem punktiem vienā spēlē ir “Celtnieka” komanda, četri punkti startā būs Dobeles “Tenax” handbolistiem, divi -“Ogrei”, bet ar vienu punktu otro posmu sāka “Latgols”.

Tikmēr MSĢ/LAT-2000 otrā ešelona pirmajā spēlē viesos ar 23:20 (11:11) pārspēja “Jūrmalas Sports” komandu. Junioriem deviņus vārtus guva Ingus Kristiāns Jonuška, bet mājiniekiem ar pieciem vārtiem rezultatīvākais bija Edgars Grīnbergs.

Otrajā ešelonā vadībā ar pieciem punktiem vienā spēlē ir MSĢ/LAT-2000, ar četriem punktiem cīņas uzsāks “Vaiņode”, trīs punkti startā ir “Jūrmalas Sports” vienībai, bet viens – ASK/LSPA handbolistiem.

Izspēles formāts virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1.-4.vieta un 5.-8.vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. MSĢ/LAT 2000 arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies.

Janvārī Latvijas vīriešu handbola izlase pirmo reizi vēsturē spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, kura apakšgrupā piekāpās Spānijai, Nīderlandei un Vācijai.

Iepriekšējā sezonā otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Dobeles “Tenax” handbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Rīgas “Celtnieks” vienību.