Latvijas vieglatlēti uzsāks Eiropas čempionātu telpās

01/03/2019 09:17

Latvijas vieglatlēti piektdien Skotijas pilsētā Glāzgovā uzsāks Eiropas čempionātu telpās. Šodien ir Eiropas čempionāta pirmā diena, bet tajā uz starta no desmit Latvijas vieglatlētiem dosies seši sportisti.

Programma sāksies ar plkst.12 pēc Latvijas laika, sacensības tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālam.

Jau pašā sākumā tiks uzsāktas sacensības sieviešu pieccīņā, kur Latviju pārstāvēs Laura Ikauniece. Šodien tiks veiktas visas piecas disciplīnas – 60 metru barjerskrējiens (plkst.12.05), augstlēkšana (plkst.12.45), lodes grūšana (plkst.15.15), augstlēkšana (plkst.21.04) un 800 metru skrējiens, pēdējai disciplīnai notiekot vien plkst.23.15 pēc Latvijas laika.

Vēl šodien 400 metros sacentīsies Jānis Leitis, priekšsacīkstēm sākoties plkst.12.20, bet pusfināli būs vakarā. Līga Velvere plkst.13.10 uzsāks 800 metru skrējiena priekšsacīkstes, Gunta Vaičule plkst.14.25 uzsāks kvalifikāciju 400 metru skrējienā, plkst.15.20 būs priekšsacīkstes 3000 metru skrējienā vīriešiem, kur startēs Uģis Jocis, bet Elvijs Misāns plkst.22.25 uzsāks kvalifikāciju trīssoļlēkšanā.

Savukārt sestdienas rīta sesijā notiks kvalifikācijas sacensības tāllēkšanā māsām Laurai un Mārai Grīvām, priekšskrējieni 60 metru sprintā Sindijai Bukšai un Kristapam Sietiņam, kurš piedalīsies 60 metru barjerskrējienā. Čempionāts noslēgsies svētdien.

Glāzgovā notieks 35.Eiropas čempionāts telpās.

Pirmo zeltu medaļu Eiropas čempionā telpās Latvijas izlases sastāvā izcīnīja Igors Kazanovs, 1992.gadā uzvarot 60 metru barjerskrējienā. Nopelniem bagātākais Eiropas čempionāts Latvijas komandai bija 1996.gadā Zviedrijā, kad mājās tika vestas trīs medaļas – Māris Bružiks kļuva par Eiropas čempionu trīssoļlēkšanā, Kazanovs uzvarēja 60 metru barjerskrējienā, kur Guntis Peders izcīnīja sudrabu.

Vislielākā Latvijas izlases komanda Eiropas čempionātā telpās piedalījās 2015.gadā, komandā startējot 11 sportistiem. Pie godalgām Latvija šajās sacensībās nav tikusi kopš 2002.gada, kad trešais 60 metru barjerās bija Staņislavs Olijars.