Latvijas vīriešu florbola izlase Pasaules spēlēs cīnās neizšķirti ar Zviedriju

08/07/2022 19:40
Latvijas florbola izlase

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien ASV pilsētā Birmingemā notiekošajās pasaules spēlēs cīnījās neizšķirti ar spēcīgo Zviedriju. A apakšgrupas mačs noslēdzās ar rezultātu 6:6 (2:1, 2:4, 2:1).

Nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām neizšķirtu vairākumā izrāva Morics Krūmiņš. Pirms tam pamatlaikā pa diviem vārtiem guva Rolands Kovaļevskis un Edgars Puriņš, bet vienreiz izcēlās Pēteris Trekše. Kovaļevskim un Trekšem arī pa vienai rezultatīvai piespēlei, bet divos vārtu guvumos asistēja Artis Raitums.

Pasaules spēlēs Latvijas izlase apakšgrupā cīnīsies arī ar Šveices un Taizemes komandām. Turnīra maču laiks ir saīsināts (3×15 minūtes) un izlasēm ir atļauts pieteikt tikai 14 spēlētājus un četrus oficiālos pārstāvjus. Pasaules spēlēs Latvija būs pārstāvēta sešos neolimpiskajos sporta veidos – florbolā, “inline” hokejā, dronu sportā, karatē, orientēšanās sportā un veikbordā.

Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štatā Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalīsies ap 3600 pasaules klases sportisti no vairāk nekā 100 valstīm – viņi sacentīsies 41 sporta veidā par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000. Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs un tās notiek reizi četros gados.