Latvijas vīriešu komanda BMX Eiropas čempionātā izcīna astoto vietu

11/07/2021 19:19
Kristens Krīgers

Latvijas vīriešu komanda svētdien Nīderlandes pilsētā Zolderā izcīnīja astoto vietu Eiropas BMX čempionātā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Komandu braucienā Latviju pārstāvēja Kristens Krīgers, Edvards Glāzers un Ivars Svarinskis, kuri trasi veica 32,83 sekundēs. Kvalifikācijā tas deva astoto vietu, bet ne vietu lielajā finālā. Uzvaru finālā izcīnīja Francija, kurai sekoja Beļģija un Krievija. Latvijas BMX sportistiem Eiropas BMX čempionāta otrajā dienā izdevās izcīnīt trīs zelta godalgas jauniešu grupās, čempiona nosaukumu izcīnot Edgaram Langmanim, Veronikai Monikai Stūriškai un Paulai Kibarei.

Meiteņu G-16 grupā lielajā finālā iekļuva “Silvas ziķeri”/”Smiltenes BJSS” sportiste Stūriška. Lai arī pēc starta trenera Ģirta Kātiņa audzēkne atradās trešajā vietā, tomēr noslēguma daļā viņa, demonstrējot lielisku ātrumu, vispirms tika galā ar Čehijas braucēju, bet finiša taisnes beigās pārspēja arī pasaules čempioni Līziju van Šindeli no Nīderlandes, izcīnot Eiropas čempiones titulu.

Puišu B-15 grupā finālistu pulkā sev vietu izkaroja “BMX Rīga”/RRS pārstāvis Langmanis. Cīņā par godalgām jaudīgais Rīgas kluba braucējs spēja izcīnīt līderpozīciju, ko līdz finišam arī nosargāja. Viņam šis līdz šim ir karjeras augstākais sasniegums.

Vēl vienu zelta medaļu Latvijai sagādāja Kibare. “BMX Rīga”/RRS kluba braucēja līdz finālam nebija uzvarējusi tikai vienā braucienā. Finālā Rīgas pilsētas sportiste jau no pirmajiem metriem izvirzījās vadībā. Trasē viņa pozīcijas tikai nostiprināja, kļūstot par Eiropas čempioni.

B-16 jauniešu grupā lielajā finālā iekļuva jelgavnieks Hugo Ilvis Eihentāls. “Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS” braucējs izšķirošajā braucienā pirmajā taisnē piedzīvoja kritienu un sacensības noslēdza astotajā vietā. B-14 grupā ceturto vietu finālā izcīnīja trenera Edžus Treimaņa audzēknis no “BMX Rīga/RRS Kristers Apels.

G”-13 meiteņu grupā finālā ceturtā finišeja MŠA/”Valmieras puikas VBSS” pārstāve Adelīna Kārkliņa. Savukārt otro vietu vīriešu amatieru M-30-34 grupā izcīnīja kluba “Tālava” pārstāvis Roberts Treimanis. Jau ziņots, ka sestdien Latvijas pārstāvis Kristens Krīgers izcīnīja astoto vietu elites grupā, bet sieviešu U-23 konkurencē olimpiete Vineta Pētersone ieņēma septīto vietu.