Latvijas vīriešu volejbola izlase dodas uz pārbaudes spēlēm Igaunijā

Latvijas volejbola izlase, sportazinas.com
Latvijas vīriešu volejbola izlase | Foto: LVF

Ar 16 volejbolistiem sastāvā, mājās paliekot Tomam Švanam, Latvijas valstsvienība no 6. līdz 8. augustam Igaunijas dienvidu pilsētās aizvadīs trīs principiālas pārbaudes spēles ar šīs valsts izlasi, vēsta Latvijas volejbola federācija ().

Līdzšinējais treniņu process ir noritējis gandrīz bez aizķeršanās. Pašā sākumā kāju savainoja komandas kapteinis Toms Švans, bet šobrīd ārsti jau ir atļāvuši trenēties ar pilnu jaudu. Igaunijā gan viņš vēl drošības pēc nespēlēs, saka Latvijas valstsvienības galvenais treneris igauņu speciālists Avo Kēls. Otrdien negaidīti īkšķi savainoja arī “libero” Ingars Ivanovs, taču izskatās, ka tikts galā ar izbīli, un viņš būs to 16 izlases spēlētāju vidū, kuri dosies uz Igauniju.

“Šonedēļ vēl ir diezgan lielas slodzes, bet desmit dienas – divas nedēļas pirms kvalifikācijas spēlēm sāksim taupīt enerģiju un rūpēties par atpūtu, lai uz Kipru dotos pilni enerģijas,” Kēls min, ka izlase pirms spēlēm ar Igauniju ne tuvu nav ideālajā formā, kā tas arī ir plānots.

“Tomēr arī tagad bilde nav slikta, kaut gan igauņi jau ir nospēlējuši trīs mačus ar somiem un 8. augustā ar spēli pret mums beidz vasaras treniņnometni. Tāpēc mentāli viņi labi jūtas, ka atlikusi vēl pēdējā nedēļa. Mums tie būs pirmie mači šovasar, tāpēc visi grib spēlēt. Treniņš ir viena lieta, bet spēle – pavisam kas cits. Negaidu superspēli, jo būs neliels uztraukums un vēlme parādīt sevi no vislabākās puses, būs kļūdas,” saka Kēls pirms cīņas.

Viņš uzsver, ka pirms pirmā mača ar spēlētājiem izrunās taktiskās nianses. Viņš gribēs redzēt, ka spēlētāji domā, nevis vienkārši dodas laukumā ar lielu azartu un adrenalīnu, aizmirstot par darbību aizsardzībā, spēles plānu un darbību blokā.

Došanās uz Tartu notiks 5. augustā pēc rīta treniņa un pusdienām. Nākamajā dienā būs spēle citā Igaunijas dienvidu pilsētiņā Veru, bet 7. un 8. augustā – Tartu. Ceturtdien un piektdien spēles sāksies plkst. 18:00 un sestdien plkst. 16:00.

Spēli klātienē būs iespējams vērot tikai Veru, jo, pēc “COVID-19” uzliesmojuma Tartu, ir nolemts, ka spēles tur tiks aizvadītas bez skatītājiem.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā vīriešu konkurencē ir septiņas apakšgrupas, un D grupā spēlējošā Latvija, Kipra, Spānija un Moldova būs vienīgās, kas vienā valstī uzreiz aizvadīs abus riņķus, turklāt vienīgās, kas spēlēs augusta beigās un septembra sākumā, pārējās grupās finālturnīra dalībniekus noskaidrojot nākamā gada janvārī.

Katras grupas uzvarētāja, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas kvalificēsies Eiropas čempionāta finālturnīram, ko vienlaicīgi uzņems Igaunija, Somija, Polija un Čehija.

Latvijas volejbola izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Igaunijas valstsvienību:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”), Jānis Jansons (“Limbaži”/MSĢ);

otrais temps – Romāns Saušs (“Argo de Sete”, Francija), Toms Vanags (“AERO Odolena Voda”, Čehija), Kristaps Šmits (“Limbaži”/MSĢ), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Markuss Cielavs (“Savo Volley”, Somija);

diagonāle – Hermans Egleskalns (“Tours Volley-Ball”, Francija), Edvarts Buvids (Amrisvilas “LINDAREN Volley I”, Šveice), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija), Renārs Jansons (RTU/”Robežsardze”);

pirmais temps – Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs (abi – Jēkabpils “Lūši”), Edgars Šimanskis (“Limbaži”/MSĢ);

libero – Ingars Ivanovs (RTU/”Robežsardze”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par