Latvijas Virslīgas sezona iesākas ar “Mogo” uzvaru pār “Kurbads”

09/09/2017 18:26

Šodien starts tika dots 82. Latvijas Virslīgas sezonai jeb “Optibet hokeja līgai”. Atklāšanas mačā pagājušās sezonas finālistu duelī uzvaru izcīnīja “Mogo” hokejisti, pārspējot čempionus ar 5:3.

Spēle norisinājās nesen atklātajā “Kurbads” ledus hallē. No mača pirmajā minūtēm abas komandas rādīja dinamisku hokeju. Pirmais noraidījums sekoja jau 30. sekundē, kad sodu nopelnīja “Kurbads” kapteinis Toms Bluks. Vairākumā “Mogo” hokejisti nespēja izveidot vārtu gūšanas iespējas. Trešajā minūtē “Kurbads” hokejistu veidotais pretuzbrukums bija pirmā nopietnā vārtu gūšanas iespēja spēlē. Astotajā minūtē noraidījums sekoja arī “Mogo” rindās. Mājinieki spēja izmantot sev doto iespēju. Pirmos čempionāta un halles atklāšanas vārtus guva Sandis Zolmanis, acīgu piespēli uz vārtu priekšu adresēja Deivids Sarkanis (1:0). Spēles 15. minūtē “Mogo” rezultātu izlīdzināja, kad precīzs bija Rūdolfs Prūsis (1:1). Pēcāk Gatim Gricinskim bija laba iespēja izvirzīt vadībā “Kurbads” hokejistus, bet Renārs Kazanovs šajā duelī bija pārāks. Pirmais periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 1:1.

Otrā perioda sākumā par bloķēšanu tika noraidīts viens no Virslīgas nepiekāpīgākajiem hokejistiem Elviss Želubovskis. Tomēr “Kurbads” hokejisti šoreiz vairākumu nerealizēja. Perioda astotajā minūtē Sergejs Pečura no aizvārtes atdeva piespēli Jurim Štālam uz vārtu priekšu, kas ripu raidīja Kazanova sargātajā mūrī (2:1). Nepagāja pat minūte līdz “Mogo” atkal izlīdzināja rezultātu (2:2). Pēc metiena no zilās līnijas, ripa neveiksmīgi atlēca no borta un ieslīdēja aiz “Kurbads” vārtsarga. Perioda pašā izskaņā vairākuma iespēju izmantoja “Mogo” hokejisti, ar otro vārtu guvumu spēlē izcēlās aizsargs Pauls Zvirbulis (2:3).

Spēles noslēdzošais periods iesākās ar Jāņa Straupes gūtajiem vārtiem (3:3). Abas komandas turpināja spēlēt pacietīgi, ik pa reizei izveidojot bīstamus pretuzbrukumus. 13. minūtē pēc labas Alekseja Širokova piespēles precīzs bija “Mogo” hokejists Vladimirs Mamonovs (3:4). Mazāk kā četras minūtes pirms trešā perioda beigām Krišs Lipsbergs nostabilizēja “Mogo” pozīciju iegūt trīs punktus (3:5). Spēles izskaņā “Kurbads” ņēma nost vārtsargu, bet arī sešatā mājinieki nespēja izlīdzināt rezultātu. Uzvaru izcīnīja “Mogo” komanda ar 5:3.

HK Kurbads – HK Mogo (1:1, 1:2, 1:2)

Vārti: 07:57 Zolmanis (Sarkanis, Lavrovs, vair.) 1:0, 14:11 Prūsis (Begovs, Kurmis) 1:1, 26:06 Štāls (Pečura) 2:1, Zvirbulis (Širokovs, M. Lipsbergs) 2:2, 39:55 Zvirbulis (K. Lipsbergs, Ozoliņš, vair.) 2:3, 40:14 Straupe (Valters, Bluks) 3:3, 52:02 Mamonovs (Širokovs) 3:4, 56:51 K. Lipsbergs (Zvirbulis, Ozoliņš) 3:5.

Metieni: 38 – 31

Iemetieni: 18 -26

Vārtsargi: Uldis Čalpa – Renārs Kazanovs