Latvijas volejbola izlase aizklātā balsojumā tiek pie jauna kapteiņa

18/07/2018 16:34
Romāns Saušs, Sportazinas.com

Latvijas izlases volejbolisti trenējas ne tikai Eiropas čempionāta atlases turnīra cīņām, bet iemēģinājuši roku arī rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Komandas balsojumā par valstsvienības jauno kapteini sīvā cīņā par Latvijas volejbola izlases kapteini iecelts Romāns Saušs

Neilgi pēc treniņnometnes sākuma Latvijas izlasē notikušas vēlēšanas. Latvijas vilki nevar būt bez barveža tāpat kā Latvijas valstsvienība – bez kapteiņa. Komandas kapteinis Eiropas Sudraba līgas spēlēs Ruslans Sorokins uz šo gatavošanās posmu nav izsaukts, bet izlasei ir pievienojies viens no meistarīgākajiem Latvijas šī brīža volejbolistiem Francijas čempions Hermans Egleskalns, paplašinādams kapteiņa lomas pretendentu loku. Kapteini vai nu ieceļ paši spēlētāji vai treneru kolektīvs. Latvijas izlasē talkā tika ņemti visi iespējamie līdzekļi, bet uz kapteiņa lomu nevarēja pretendēt Ingars Ivanovs, jo libero spēlētāji pagaidām par kapteiņiem iecelti netiek.

“Tā bija aizklāta balsošana, un pēc tās mums paziņoja, ka ir neizšķirts starp mani un vēl vienu komandas biedru. Nezinu, kurš bija otrs volejbolists. Tad izšķirošo vārdu teica treneri, kuri izlēma, ka kapteinis būšu es,” par vēlēšanu procesu stāsta Romāns Saušs, kurš pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atgriezies šajā postenī. “Tā būs jau otrā reize kapteiņa postenī izlasē, jo pirms gada, kad izlasei nevarēja palīdzēt Deniss Petrovs un Hermans Egleskalns, jau biju šajā amatā. Tikai toreiz tā nebija spēlētāju balsošana, bet par kapteini mani iecēla izlases galvenais treneris Raimonds Vilde. Protams, ir liels prieks par to, ka komanda ir izvēlējusies mani un čaļi tic, ka varu tikt ar šiem pienākumiem galā. Paldies viņiem, un centīšos pildīt savus uzdevumus, cik labi vien varēšu. Tā ir lielāka atbildība. Jābūt piemēram gan laukumā, gan ārpus tā, jāuzmundrina puiši, kādam jāpasaka kāds skarbāks vārds…”

Romāns izlasē ir jau 10 gadus. “Kad pirmoreiz atnācu uz izlasi, tajā vēl nebija pat Deniss Petrovs,” saka jubilārs. “Bija Andrejs Zavorotnijs, kurš vairākus gadus izlasē nespēlēja, bet vissenākā pieredze izlasē no šā gada modeļa ir Ruslanam Sorokinam.” Par viņu kapteiņa lomā pavasarī balsoja ar Romāns, bet par ko viņš balsojis šoreiz, varbūt pateiks kaut kad vēlāk. Pirmie darbi kapteiņa amatā vēl veicami, bet jau tagad ar izlases menedžeri Arturu Vitkovski ir runāts par “sodiņiem” izlases dalībniekiem: “Ir idejas,” saka kapteinis. “Ir čaļi, kas nokavē treniņu, ir tādi, kas sajauc treniņa laikus vai aizmirst šortus. Sodiņu saraksts palīdzēs disciplīnai.” Iegūto naudu paredzēts izmantot ne jau kroga apmeklējumam, bet labdarībai.

Protams, gan izlases, gan kapteiņa uzdevums ir skaidrs – kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Viegli tas nebūs, jo “pirmā spēle ir izbraukumā ar Izraēlu, kas ir apmēram tikpat spēcīga kā Maķedonija. Turklāt tā ir pirmā spēle. Arī pret Igauniju 19. augustā Rīgā nebūs viegli, jo igauņi ir spēcīgi.”

Pavaicāt viņam, kā veicas ar šī un citu kapteiņa darbu izlasē veikšanu, Romānam varēs jau rīt preses pusdienās atpūtas centrā “Lido” Krasta ielā.

Informāciju gatavoja Latvijas Volejbola Federācija

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…