Latvijas volejbola izlase cīnās, tomēr “Gadsimta cīņā” pietrūkst jaudas pret igauņiem

19/08/2018 21:01

Latvijas vīriešu volejbola izlase šovakar “Arēnā Rīgā” Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē principālā duelī vairāk nekā piecu tūkstošu skatītāju klātbūtnē ar 1-3 (22:25, 17:25, 25:22, 19:25) piekāpās Igaunijas valstsvienībai.

Mājinieku sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Hermans Egleskalns. Astoņus punktus pievienoja Atvars Ozoliņš, septiņus Andis Cimoška, bet pa sešiem guva Toms Švans un Toms Vanags.

Avo Kēla trenētie Latvijas izlases volejbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāka nesekmīgi, jo trešdien viesos ar 0-3 (23:25, 27:29, 13:25) negaidīti pārliecinoši zaudēja Izraēlai, kas ievērojami sarežģīja iespējas iekļūt kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā. Tādējādi šodienas mačā bija nepieciešams panākums, kas spēlē pret tik augstas klases komandu kā Igauniju bija ļoti grūts uzdevums.

Latvijas izlases starta sastāvs: Romāns Saušs, Atvars Ozoliņš, Andis Cimoška, Deniss Petrovs, Hermans Egleskalns, Ingars Ivanovs (libero)

Par mača favorītiem uzskatītie igauņi pirmajā setā visai ātri spēja atrauties no mājiniekiem (9:4). Tomēr pēc Anda Cimoškas un Atvara Ozoliņa sekmīgajām darbībām gan blokā, gan uzbrukumā spēle pirmajā setā pamazām sāka izlīdzināties, pēc Romāna Sauša efektīgā bloka mūsējiem pietuvojoties līdz 10:12. Arī igauņi vairs nedarbojās tik pārliecinoši un nereti pieļāva kļūdas servē.

Latvija bija pārvarējusi starta drudzi un seta otrajā daļā spēja pilnībā izdzēst sākotnējos mīnusus (17:17), kas lika Igaunijas izlases galvenajam trenerim Georgi Kretu pieprasīt minūtes pārtraukumu. Seta izskaņu tomēr pārliecinošāk aizvadīja mūsu ziemeļu kaimiņi, gūstot virsroku ar rezultātu 25:22.

Atšķirībā no pirmā seta sākumu, otrā ievadā mūsējie jau no pirmajām minūtēm darbojās daudz saturīgāk gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kas deva rezultātu – pēc Hermaņa Egleskalna gūtā punkta latvieši atradās vadībā ar 8:6. Meistarīgie sāncenši gan neļāva Latvijai aizbēgt nekur tālāk, tā vietā igauņi spēja pārņemt vadību un pat iekrāja četru punktu pārsvaru (16:12). Latvijai problēmas sagādāja servju uzņemšana, kā arī augumā raženo un atlētisko sāncenšu darbība blokā, un viesi visai pārliecinoši tuvojās uzvarai arī otrajā setā.

Galu galā pēc sekmīgā ievada šī seta izskaņa teju pilnībā aizritēja Igaunijas zīmē, kas atspoguļojās uz rezultāta tablo – 25:17.

Latvieši gan negrasījās padoties un trešo setu iesāka ļoti apņēmīgi, izvirzoties priekšā ar 6:4. Seta turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, taču svarīgos brīžos veiksme nedaudz vairāk uzsmaidīja igauņiem, kuri jau tuvojās uzvarai visā mačā (17:14). Atvara Ozoliņa, Toma Švana Ozoliņa un vajadzīgajā brīdī uzbrukuma jaudu atguvušā Egleskalna sekmīgās darbības, kas deva papildus emociju lādiņu, gan vēl ļāva cerēt uz izglābšanos (20:19). Latvieši bija uz viļņa un spēja iegūt arī divu punktu pārsvaru (22:20), bet drīz vien pēc kārtējiem Egleskalna punktiem – arī setbumbu (24:21), ko ar otro piegājienu izmantoja Toms Vanags (25:22).

Ceturtā seta ievadā šķita, ka sekmīgais sniegums trešā seta izskaņā ir pārcēlies arī uz šo spēles nogriezni, tomēr pēc cerīgā 3:1 sākuma cīņas turpinājumā latviešiem pietrūka jaudas uzbrukumā, un iniciatīva pilnībā pārgāja igauņu rokās. Mūsu sāncenši visai drīz iekrāja komfortablu pārsvaru un pārliecinoši soļoja pretī uzvarai visā cīņā – 25:19.