Latvijas volejbola izlase “Daugavas” sporta namā pārspēj Zviedriju

07/08/2018 23:08

Pirmajā draudzības spēlē Sporta namā “Daugava” starp Latvijas un Zviedrijas vīriešu izlasēm ar 3-1 (25:22, 25:23, 25:27, 25:22) pārāki bija Latvijas volejbolisti.

Pārbaudes spēles šodien un rīt ar Zviedriju ir pēdējās Latvijas “vilkiem” pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, kas sāksies 15. augustā.

Spēli Latvijai šoreiz uzsāka: Saušs, Zavorotnijs, Egleskalns, Ozoliņš, Švans, Petrovs un libero Ivanovs, kuri arī aizvadīja laukumā lielāko mača daļu.

Divu spēkos līdzīgu komandu spēlē seta iznākumu lielā mērā izšķīra Denisa Petrova serves, kas līdzēja pēc 17:18 gūt piecus punktus pēc kārtas – 22:18. Vēl gan bija jāizlieto arī pusminūtes pārtraukums, bet sets beidzās par labu mājiniekiem ar 25:22.

Arī 2. sets pagāja līdzīgā cīņā. Seta vidū 17:14 pārsvaru ieguva viesi, bet drīz viņi bija noķerti (18:18), un seta likteni izšķīra komandas kapteiņa Romāna Sauša serves – četras serves, trīs no tām zviedri nespēja pavaldīt. Punktu setam pielika Švans – 25:23.

3. sets sākās ar spēcīgu, bet neprecīzu servju kanonādi. No piecām servēm abu komandu izpildījumā četras lidoja ne tur, kur domātas. Vairāk grēkoja mājinieki, taču rezultāts auga līdzīgi. Vairāk vadībā bija viesi, kuri ar latviešu problēmām servju uzņemšanā panāca 12:8. Tas nebija pēdējais vārds, un mājinieki panāca pretiniekus un pat izvirzījās vadībā ar punkta pārsvaru, taču pēdējo vārdu, atkal pateicoties nepārliecinošai servju uzņemšanai mājiniekiem, teica zviedri, uzvarot setu ar 27:25 un pagarinot spēli.

4. sets sākās ar 4:0, jo Sauša servju artilēriju apstādināja tikai zviedru pieprasītais pārtraukums. Bija arī piecu punktu pārsvars, taču ar bloku un aizsardzību, kā arī latviešu kļūdiņām servju uzņemšanā viesi panāca 17:17. Seta un spēles iznākumu par labu mājiniekiem nosvēra Egleskalna un Aleksandra Kudrjašova serves, Kudrjašovam pieliekot punktu ar eisu pa tīkla trosi.

Mājiniekiem uzbrukumā izcēlās Egleskalns ar 25, Saušs ar 19 un Ozoliņš ar 8 punktiem, bet viesu rindās Gustavsonam 13, Ahremarkam 12 un Ekstrandam 9 punkti.

Rīt, pulksten 20:00, komandas tiksies atkārtoti, un pirms tam, pulksten 17:30, atkārtoti spēkus samēros Latvijas un Dānijas sieviešu izlases.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Volejbola federācija