Latvijas volejbola izlase dosies izšķirošajā cīņā par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas volejbola izlase
Latvijas volejbola izlase | Foto: CEV

Latvijas vīriešu volejbola izlase šodien Kipras galvaspilsētā Nikosijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra D grupas pēdējā spēlē tiksies ar mājiniekiem un uzvaras gadījumā garantēs sev vietu finālturnīrā.

Spēle starp abām izlasēm paredzēt plkst.20 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Jau ziņots, ka sestdien Latvija otrā apļa otrajā duelī ar 1-3 zaudēja Spānijai, bet piektdien pirmajā spēlē ar 3-0 uzvarēja Moldovu. Pirmajā aplī Latvija ar 3-0 pārspēja Moldovu, 1-3 zaudēja Spānijai un ar 3-0 uzvarēja Kipru.

Tikmēr Kipra otrā apļa pirmajā duelī ar 3-0 negaidīti uzvarēja Spāniju, bet sestdien ar 3-2 pieveica Moldovu. Pirmajā aplī kiprieši 1-3 piekāpās Spānijai, bet ar 0-3 zaudēja Latvijai un Moldovai.

Latvija uzvaras gadījumā nodrošinās sev vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā.

D apakšgrupā pēc piecām spēlēm ar deviņiem punktiem pirmo vietu ieņem Latvija, tikpat punktu ir arī Spānijai, septiņus punktus nopelnījusi Moldova, bet Kiprai ir pieci.

Latvijai ir krietni labāka uzvarēto/zaudēto setu attiecība, kas ir svarīgs papildrādītājs nosakot vietu grupā, ja ir vienāds uzvaru un punktu skaits.

Latvijai ir izdevies kvalificēties finālturnīram 1995.gadā, bet Avo Kēlam ar Igaunijas izlasi – divreiz. Galvenā trenera Kēla vadībā šis latviešiem ir otrais mēģinājums iekļūt Eiropas čempionāta finālā.

2018.gadā Latvija Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā apakšgrupā spēlēja kopā ar igauņiem un Izraēlas valstsvienību. Vienīgo uzvaru pēdējā mačā izdevās izcīnīt pār izraēliešiem, taču apakšgrupā nācās samierināties ar pēdējo, trešo, pozīciju.

Tikmēr Kipra ne reizi nav spēlējusi finālturnīrā.

Vēl pirms došanās uz Kipru Latvijas izlase Igaunijā aizvadīja trīs pārbaudes spēles ar vietējo valstsvienību, visos dueļos ciešot neveiksmi. Tāpat bija plānoti dueļi ar Polijas komandu Radomas “Cerrad Enea Czarni”, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tie bija jāatceļ.

Eiropas čempionāta atlases turnīrs D grupā notiek Kipras galvaspilsētā Nikosijā, kur spēles divos riņķos tiek aizvadītas no 30.augusta līdz 6.septembrim. Tajā bez Latvijas un mājinieces Kipras piedalās arī Spānija un Moldova.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs D grupā ir vienīgais, kurā vienā valstī uzreiz aizvada abus riņķus, turklāt vienīgais, kuru spēlē augusta beigās un septembra sākumā, pārējās grupās finālturnīra dalībniekus noskaidrojot nākamā gada janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021.gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā. Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Latvijas volejbola izlases sastāvs:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”);

otrais temps – Romāns Saušs (“Argo de Sete”, Francija), Kristaps Šmits (“Limbaži”/MSĢ), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Markuss Cielavs (“Savo Volley”, Somija);

diagonāle – Hermans Egleskalns (Pirejas “Olympiakos”, Grieķija), Edvarts Buvids (Amrisvilas “LINDAREN Volley I”, Šveice), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija), Renārs Jansons (RTU/”Robežsardze”);

pirmais temps – Toms Švans (“Parnu”, Igaunija), Vladislavs Blumbergs, Zigurds Adamovičs (abi – Jēkabpils “Lūši”);

libero – Ingars Ivanovs (RTU/”Robežsardze”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par