Latvijas volejbola izlase pārbaudes spēlē zaudē Grieķijai

22/08/2021 22:44
Latvijas volejbola izlase

Gatavojoties septembrī gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram, svētdien pārbaudes spēlē Grieķijas pilsētā Karpenisi Latvijas volejbola izlase ar 1-3 (20:25, 25:21, 21:25, 22:25) zaudēja mājiniekiem. Rīt šīs komandas spēkosies vēlreiz.

Avo Kēla trenētā Latvijas valstsvienība svētdien spēlēja ar labākajiem spēkiem. Starta sastāvā gāja Ingars Ivanovs, Toms Švans, Romāns Saušs, Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs, Atvars Ozoliņš, Renārs Jansons (tāds sastāvs bija arī pirmajā un trešajā pārbaudes mačā). Mača otrajā pusē Ozoliņa vietā spēlēja Kristaps Šmits, vēl laukumā parādījās Kristaps Platačs un Edvarts Buivids.
Pirmajā setā grieķi uzņemšanā darbojās krietni vien sekmīgāk un turējās nelielā vadībā, tādējādi Latvijas volejbolistiem nācās piekāpties ar 20:25. Otrajā setā setā izdevās atspēlēties no 11:16, revanšējoties ar 25:21. Trešajā setā rezultāts auga līdzīgi, taču pēc neveiksmīgas uzņemšanas uz tablo iedegās 19:21, arī nākamo punktu guva pretinieki (19:22), bet grieķa eiss deva 21:25.
Ceturtajā setā ilgu izspēli noslēdza Romāna Sauša rezultatīvs sitiens (10:8), Kristaps Šmits izpildīja eisu (11:8), arī grieķim sanāca netveramā serve (12:11), bet pēc bloka rezultāts kļuva 12:12. Vareni servējot, laukuma saimnieki viesiem sagādāja grūtības un guva jau ceturto punktu pēc kārtas (12:13), kā arī palielināja pārsvaru (13:15). Deniss Petrovs izcēlās ar eisu (17:17), taču pretinieki atjaunoja divu punktu pārsvaru un bija sekmīgi arī nākamajās trijās epizodēs (19:24). Tādējādi nācās piekāpties ar 22:25.
Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Hermans Egleskalns ar 19 punktiem, 12 un 10 guva attiecīgi Romāns Saušs un Kristaps Šmits, bet deviņus pievienoja Renārs Jansons (tostarp uzlika četrus blokus). Grieķijas valstsvienības sastāvā Tanasi Protopsaltiss sakrāja 21 punktu. Šajā spēlē mūsu volejbolisti bija mazliet pārāki uzbrukumu precizitātē, taču uzņemšanā būtiski labāk darbojās pretinieki.
“Zaudējām serves dēļ (savas serves un uzņemšana), tas izšķīra spēles rezultātu. Mūsu lielākais klupiens, pie kā jāpiestrādā,” pēc mača atzīst Latvijas izlases galvenā trenera asistents Guntis Atars. “Ceturtajā setā labi iesākām un bijām trīs četrus punktus priekšā, bet tad pašu neuzmanības kļūdu dēļ zaudējām pārliecību par saviem spēkiem. Galotnēs pārāk daudz kļūdījāmies savās servēs un servju uzņemšanā. Jāpiedomā pie servju kvalitātes – kad var riskēt un kad jāservē drusku mierīgāk.”
23. augustā būs pēdējā pārbaude pirms EČ finālturnīra. “Jāsaspēlē sešinieks, nekādi eksperimenti nenotiks. Vēl domāsim, kurš sāks – Šmits vai Ozoliņš, bet sešiniekā pārējie būs tie paši, kuri spēlēja šodien, atklāj treneris.
 Sastāvs pārbaudes spēlēs Grieķijā: cēlāji Deniss Petrovs un Edvīns Skrūders, diagonālie uzbrucēji Hermans Egleskalns, Kristaps Platačs un Kristers Dardzāns, pirmā tempa uzbrucēji Toms Švans, Renārs Jansons un Gustavs Freimanis, otrā tempa uzbrucēji Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Kristaps Šmits un Edvarts Buivids, libero Ingars Ivanovs un Artems Petrovs.
Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vīriešu izlašu rangā Grieķija atrodas 18. vietā, bet Latvija ieņem 23. pozīciju. Arī grieķi tagad briest Eiropas čempionāta finālturnīram. Eiropas čempionāta finālturnīrs sāksies 1. septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm. Latvija nokļuvusi D grupā – Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija.