Latvijas volejbola izlase sīvā piecu setu cīņā atzīst Horvātijas pārākumu

04/09/2021 22:07
Latvijas un Horvātijas volejbola izlases

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Tallinā otrajā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē sīvā cīņā piekāpās Horvātijai. Latvijas izlase D apakšgrupas otrajā spēlē ar 2-3 (30:28, 20:25, 25:23, 29:31, 11:15)

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 21 punktu bija Hermans Egleskalns, kurš divus punktus guva ar netveramu servi. Pa 11 punktiem iekrāja Atvars Ozoliņš un Romāns Saušs, bet septiņi punkti Kristapam Šmitam. Otrā laukuma pusē 32 punkti Leo Andričam, 21 punktu guva Marko Sedlačeks, bet 16 punkti Filipam Seštanam.

Spēles gaita

Pirmo punktu spēlē nopelnīja horvāti, bet Egleskalns ar māņu sitienu drīz vien panāca neizšķirtu 2:2. Neilgi pēc tam Sauša uzbrukums atdūrās blokā, bet ar precīzu servi volejbolistam izdevās nokārtot 7:8. Latvijas izlase pirmajā setā bieži kļūdījās servē, par ko vēlreiz atgādināja Atvara Ozoliņa kļūda – 13:16. Arī seta turpinājumā laukumā bija vērojama sīva cīņa, kapteinim Tomam Švanam ar bloku panākot 20:21. Ozoliņš ar netveramu servi panāca 22:22, taču neizšķirts uz rezultāta tablo vēlāk bija sešas reizes.

Latvijas izlasei 29.punktu gūt palīdzēja Deniss Petrovs, bet gala vārdu teica Egleskalns, nokārtojot savai komandai uzvaru aizraujošā setā. Petrova veiksmīgās darbības otrā seta sākumā ļāva nopelnīt divu punktu pārsvaru (3:1), bet tālāk spēlē ritēja punkts punktā. Švana kļūda servē seta galotnē divu punktu pārsvaru (16:14) deva jau horvātiem. Brīdi vēlāk rezultātu izlīdzināja Egleskalns (17:17), un arī dažas izspēles vēlāk aizvien bija neizšķirts – 20:20. Nākamos piecus punktus ieguva horvāti, pēc diviem setiem izlīdzinot rezultātu 1-1. Uzvarēt setu neliedza arī sākumā nopelnītā sarkanā kartīte.

Arī trešais sets iesākās sīvā cīņā, bet pie rezultāta 10:9 Latvijas izlasei izdevās izcīnīt trīs punktus pēc kārtas un panākt 13:9. Trīs četru punktu pārsvars turējās līdz pat seta galotnei, kad rezultāts bija 24:20 Latvijas izlases labā. Volejbolisti turpmākajās trīs izspēlēs netika galā ar horvātu bloku un uzbrukumu, bet Ozoliņš lika punktu setam – 25:23.

Latvijas izlase apņēmīgi iesāka ceturto setu, mačam ritot līdzīgā cīņā. Sandro Dukičs horvātiem ceturtajā setā pirmo reizi ieguva divu punktu pārsvaru (10:8), kas drīz vien pieauga līdz +5 (15:10), jo Latvijas volejbolisti nespēja atrast robus pretinieku blokā. Pie rezultāta 13:18 Avo Kēls nomainīja dažus pamatsastāva spēlētājus, tādējādi liekot domāt, ka jau gatavojas piektajam setam.

Rezervistiem ar lielisku aizsardzību un precīziem uzbrukuma sitieniem izdevās atspēlēties no 16:21 un panākt neizšķirtu 21:21. Egleskalna sitiens Latvijas izlasei nopelnīja 23. punktu, bet Švans īsi pēc tam nokārtoja 24:23. Nākamās desmit līdz piecpadsmit minūtes ritēja aizraujoša cīņa, abām komandām tiekot pies iespējas izcīnīt uzvaru setā. Lai arī uzbrukumā nedaudz veiksmīgāki bija latvieši, horvāti ar pacietīgu spēli panāca 30:29 un uzvarēja arī nākamo izspēli.

Izšķirošo setu veiksmīgāk iesāka Latvija (3:1), bet horvāti atguvās, un tablo drīz vien vēstīja neizšķirtu 4:4. Trīs pēc kārtas uzvarētas izspēles Horvātijai deva trīs punktu vadību 7:4, un drīz vien sekoja Edvarta Buivida kļūda blokā – 5:9. Egleskalna kļūda uzbrukumā horvātiem ļāva panākt 11:6, un drīz horvāti jau servēja par uzvaru mačā. Horvātijas izlase trešo setu uzvarēja ar

Situācija turnīrā

Pirms tam šīs pašas grupas spēlē Igaunija ar 3-2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13) uzvarēja Slovākiju. Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezusies pēc 26 gadu pārtraukuma un jau pirmajā spēlē trešdien sarūpēja pārsteigumu – uzvara 3-1 pār galvenā trenera Avo Kēla dzimteni Igauniju. Horvātija pirmo spēli aizvadīja piektdien, kad ar 0-3 atzina Vācijas izlases pārākumu.

Ar četriem punktiem divās spēlēs Latvijas valstsvienība ir D grupas apakšgrupas līdere. Pa trim punktiem vienā spēlē iekrājušas Francija un Vācija, divi punkti ir Igaunijai un Horvātijai, kas aizvadījušas divus mačus, kamēr Slovākija ar vienu punktu ir sestā. Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei pirmdien jātiekas ar Slovākiju, otrdien – ar Vāciju un trešdien – ar olimpisko čempioni Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas. Tā kā Igaunija iekļauta dzeltenajā sarakstā, līdzjutējiem bez Covid-19 sertifikāta pēc atgriešanās Latvijā būs jāievēro pašizolācija. Turnīra norises laikā valstsvienības viesnīcās dzīvos “burbuļa” apstākļos. Gadījumā, ja Latvijas izlasei izdosies sasniegt “play-off”, lidojumu uz Ostravu ar čārterreisu nodrošinās organizatori.

Latvijas izlases sastāvs startam Eiropas čempionātā Tallinā:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”);

diagonāles uzbrucēji – Kristers Dardzāns (Jēkabpils “Lūši”), Hermans Egleskalns (Pirejas “Olympiacos”, Grieķija), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji – Renārs Pauls Jansons (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Toms Švans (“Parnu”, Igaunija), Gustavs Freimanis (Jēkabpils “Lūši”);

otrā tempa uzbrucēji – Romāns Saušs (“Valepa”, Somija), Kristaps Šmits (Jēkabpils “Lūši”), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Edvarts Buivids (“Lindaren Volley Amriswill”, Šveice);

“libero” – Ingars Ivanovs (“RTU Robežsardze”/”Jūrmala”), Artems Petrovs (“Lotos”).