Latvijas volejbola izlases treneris: Šobrīd man treniņos jāizskatās svarīgam, skaistam un prasīgam

Avo Kēls, sportazinas.com
Avo Kēls | Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas volejbola izlases galvenais treneris treniņnometnes fiziskās sagatavotības stadijā vairāk paļaujas uz tiem savas komandas dalībniekiem, kuru lauciņš ir fiziskā sagatavotība, rūpējoties par vispārējo jautājumu risināšanu un labu mikroklimatu valstsvienībā, otrdien izlases atklātā treniņa laikā sarunā ar aģentūru LETA teica Igaunijas speciālists.

Otrdien, izlases 2020.gada sezonas trešā koptreniņa laikā, izlases galvenais treneris Kēls atzīmēja, ka “pirmajās trijās nedēļās man te būs daudz laika,” jo pārsvarā fiziskās sagatavotības treniņus vadīs fiziskās sagatavotības treneris Tarmo Tītss un vienības fizioterapeits Toms Zvonkovs.

“Man šobrīd šeit jābūt blakus, jāizskatās svarīgam, skaistam un prasīgam,” par saviem galvenajiem pienākumiem treniņprocesa sākumā sev raksturīgajā manierē saka treneris.

Protams, Igaunijas speciālista pārziņā bez “virsuzrauga” funkciju izpildes ir arī mazākmanāmu jautājumu risināšana un sekošana līdzi notiekošajam koronavīrusa frontē un Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) nostādnēs. No kā ir atkarīgs, vai šogad notiks dažāda vecuma jauniešu izlašu Eiropas kontinenta kvalifikācijas sacensības. Tajās U-20 izlasē aizņemts gan otrais treneris Guntis Atars, gan pāris valstsvienības jaunākā gadagājuma kandidātu. Tas kļūs zināms līdz 15.jūnijam. Savukārt tas, kad un kā notiks Eiropas čempionāta atlases turnīrs, CEV jāpaziņo līdz 1.jūlijam.

“Resns neviens nav kļuvis. Tas ir labi,” spēlētāju kondīciju pēc iesaistīšanās kopējos treniņos vērtē Kēls. “Tomēr ir redzams, ka daži ir maz darbojušies. Varbūt strādāja, un pēc darba nogurušiem ir grūti trenēties. Tādi gan ir tikai pāris cilvēki, un tas ir vizuālais iespaids.”

“Droši vien Ediks Buivids,” uz jautājumu, kurš ir vislabākajā sportiskajā formā treniņnometnes sākumā, ar smaidu atbild treneris. “Viņš taču vienmēr trenējas. Viņš vienmēr ir formā.”

Izlase turpat Sporta centrā “Mežaparks” arī mājo, atskaitot rīdziniekus, kuri pēc treniņa dodas mājup.

“Te bez āra platībām ir arī svaru zāle un lielā zāle, kurā pagaidām strādājam bez bumbām,” treniņu iespējas uzskaita Igaunijas speciālists. Viņš atzīmē, ka te ir vislabāk, jo viss ir blakus. Arī “Lido” ēdināšana Tirdzniecības centrā “Alfa” ir piecu minūšu brauciena ar mašīnu attālumā.

Kēls kopš 2018.gada valstsvienību ir vadījis 18 oficiālās spēlēs.

Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas sacensības paredzētas no 15.augusta līdz 6.septembrim. Latvijas vīriešu izlases pretinieki D grupā cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti, pa cīņai ar katru no tiem aizvadot mājās un izbraukumā. Ja koronavīrusa izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīru nebūs iespējams aizvadīt paredzētajā laikā, tiek izskatīta iespēja kvalifikācijas sacensības rīkot no 2021.gada 1. līdz 17.janvārim.

Latvijas volejbola izlases kandidātu saraksts:

cēlāji – Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils “Lūši”), Jānis Jansons (“Limbaži”/MSĢ);

otrais temps – Romāns Saušs (“Argo de Sete”, Francija), Toms Vanags (“AERO Odolena Voda”, Čehija), Kristaps Šmits (“Limbaži”/MSĢ), Armands Āboliņš (Jēkabpils “Lūši”), Atvars Ozoliņš (“Parnu”, Igaunija), Markuss Cielavs (“Savo Volley”, Somija);

diagonāle – Hermans Egleskalns (“Tours Volley-Ball”, Francija), Edvarts Buvids (Amrisvilas “LINDAREN Volley I”, Šveice), Kristaps Platačs (“Parnu”, Igaunija);

pirmais temps – Toms Švans (“Saint-Nazaire Volley-Ball”, Francija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi – Jēkabpils “Lūši”), Edgars Šimanskis (“Limbaži”/MSĢ);

libero – Ingars Ivanovs (RTU/”Robežsardze”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par