Latvijas volejbolistes Eiropas Sudraba līgā vēlreiz cieš neveiksmi pret Portugāli

02/06/2021 20:47
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu izlase volejbolā trešdien Eiropas Sudraba līgas turnīrā Zenicā piedzīvoja otro zaudējumu šajā turnīrā pret Portugāli. Latvietes Portugālei zaudēja ar 0-3 (14:25, 21:25, 19:25). Petra Ņečiporuka Latvijai guva desmit punktus, pa sešiem punktiem Paulas Ņečiporukas, Megijas Dambrehtes un Lāsmas Ozolas kontā, bet piecus punktus sakrāja Anija Jurdža. Pretiniecēm rezultatīvākā ar 13 punktiem bija Marta Hursta.

Latvijas izlase spēli sāka šādā sastāvā: Paula Nikola Ņečiporuka, Megija Dambrehte, Lāsma Ozola, Elza Reknere, Katrīna Paula Krustkalne, Petra Ņečiporuka un “libero” Kristīne Kramēna. Laukumā Latvijas izlasei pabija visas spēlētājas, atskaitot Ingrīdu Šveigeri un Annu Rītu. Latvijas Volejbola federācijas (LVF) preses dienests ziņo, ka spēles sākumā portugālietes guva četrus punktus pēc kārtas, latvietēm nonākot iedzinējos ar 2:5. Krustkalne panāca 3:5, bet pēc Ozolas netveramas serves rezultāts kļuva 4:5. Tomēr pretiniecēm izdevās divas četru punktu sērijas (8:13 un 9:17), līdz ar to pirmajā setā Latvijas volejbolistes piedzīvoja zaudējumu ar 14:25.

Otrajā setā Latvija ļāva portugālietēm ieskrieties (0:3, 1:5, 4:11), bet tad pretinieces vairākkārt kļūdījās (8:12) un nespēja savaldīt Petras Ņečiporukas raidīto bumbu (9:12). Turpinājumā portugālietes vairākās epizodēs nospēlēja sekmīgāk, panākot 16:9 pārsvaru, uz ko Dambrehte atbildēja ar divām netveramām servēm pēc kārtas, bet pēc trešās sekmīgās viņas serves rezultāts kļuva vairs tikai 20:22. Setu gan nācās zaudēt ar 21:25. Trešajā setā Latvija pirmoreiz izvirzījās vadībā (1:0), taču pretinieces tūlīt pat guva četrus punktus pēc kārtas, bet pēc tam palielināja rezultāta starpību līdz 11:6. Portugālietes turpināja mocīties ar Dambrehtes servju uzņemšanu, Petra Ņečiporuka panāca 9:11, bet pēc mirkļa rezultāts jau kļuva 10:11. Izlīdzināt rezultātu gan neizdevās, portugālietes attālinājās, un trešajā setā Latvijas volejbolistes piekāpās ar 19:25.

Visās piecās līdzšinējās spēlēs Latvija piedzīvojusi zaudējumu trīs setos. B grupā ar 11 punktiem piecās cīņās vadībā izvirzījusies Portugāle. Pēc četrām spēlēm desmit punkti ir Bosnijai un Hercegovinai, bet seši – Igaunijai, kamēr Latvija piecās spēlēs palikusi bez punktiem. Ceturtdien Latvijas volejbolistes aizvadīs turnīra pēdējo spēli ar Igauniju. Finālturnīrs ar četru komandu līdzdalību plānots 2021.gada 11. un 12.jūnijā Slovēnijas pilsētā Mariborā. Slovēnijai vieta tajā jau ir nodrošināta. Tāpēc tai piebiedrosies abu grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja, neskaitot Slovēniju.

Pirms Eiropas līgas sacensībām Latvijas izlase aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, grupā piedzīvojot sešus zaudējumus pret Bosnijas un Hercegovinas, Čehijas un Slovēnijas vienībām, sakrājot setu attiecību 1-18. Pirms turnīra aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē trīs setos zaudēja Baltkrievijai. Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī. 13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneri sastāvā atstāja 16 volejbolistes.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs Eiropas Sudraba līgas spēlēm Zenicā

diagonālās spēlētājas – Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU)), Megija Dambrehte (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS)); pirmā tempa spēlētājas – Anna Rīta (RSU/MVS), Lāsma Ozola; cēlājas – Elza Reknere (abas – RVS/LU), Elvita Dolotova (“KP Brno”, Čehija); otrā tempa spēlētājas – Ingrīda Šveigere (“PSVBG Salzburg”, Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes “Rams”, NCAA), Petra Ņečiporuka (RVS/LU), Anija Jurdža (RSU/MVS); “libero” – Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas – RVS/LU).