Latvijas volejbolistes Eiropas Sudraba līgas otro apli uzsāk ar neveiksmi

01/06/2021 23:17
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu izlase volejbolā otrdien Eiropas Sudraba līgas turnīrā Zenicā piedzīvoja zaudējumu otrā apļa pirmajā spēlē pret mājiniecēm. Latvietes Bosnijai un Hercegovinai zaudēja ar 0-3 (12:25, 8:25, 15:25).

Latvijai spēli sāka Ingrīda Šveigere, Paula Nikola Ņečiporuka, Megija Dambrehte, Elvita Dolotova, Lāsma Ozola, Vlada Pridatko, kā arī “libero” Kristīne Kramēna, bet vēlāk laukumā devās visas 13 pieteiktās spēlētājas. Pirmā seta sākumā Latvija trīs reizes izvirzījās vadībā ar divu punktu pārsvaru, pēdējoreiz pēc Ozolas uzbrukuma sitiena (6:4), taču pēc tam, kad mājinieces vadību atguva, Latvijas komanda vadībā šajā spēlē nebija vairs ne reizi.

Kā ziņo Latvijas Volejbola federācijas preses dienests, spēles sākumā pretinieces kļūdījās uzbrukumā, un Latvijas izlase ieguva pārsvaru (4:2). Laukuma saimnieces guva trīs punktus pēc kārtas (6:8), bet Ozolas netverama serve ļāva panākt 8:8. Bosniešu piecu punktu sērija viešņām sarūpēja ievērojamu deficītu (8:13), turklāt pēc vēl viena tāda posma rezultāts bija jau 9:18, pirmajā setā zaudējot ar 12:25. Otrajā setā bosnietes uzreiz ņēma iniciatīvu savās rokās (7:1), palielinot pārsvaru līdz 14:2. Kad servēja Katrīna Paula Krustkalne, Latvijas volejbolistes veica nelielu izrāvienu, tostarp pēc netveramas serves tika panākts 5:14, taču setā nācās piekāpties ar 8:25.

Trešajā setā Latvijas volejbolistes guva četru punktu sēriju, kuras laikā divas reizes uzbrukumā izcēlās Paula Ņečiporuka (10:18). Tomēr setu nācās zaudēt ar 15:25. Latvijas komandā Ozola guva septiņus punktus, seši punkti Paulas Ņečiporukas kontā, bet pieci – Dambrehtei un Krustkalnei, kurai tā bija debija izlasē oficiālā spēlē. Pretiniecēm pa deviņiem punktiem guva Edina Selimoviča un Imana Isamoviča.

Jau ziņots, ka pirmajā aplī Latvija visās trīs spēlēs zaudēja trīs setos. Dienas pirmajā mačā Igaunija ar 1-3 (26:24, 19:25, 19:25, 20:25) zaudēja Portugālei. B grupā pēc četrām spēlēm līdere ar desmit punktiem ir Bosnija un Hercegovina, astoņi punkti ir Portugālei, sešus punktus sakrājusi Igaunija, bet Latvijai cīņa par pirmajiem punktiem vēl priekšā. Trešdien Latvijas volejbolistes aizvadīs spēli ar Portugāli, ceturtdien – ar Igauniju.

Finālturnīrs ar četru komandu līdzdalību plānots 2021.gada 11. un 12.jūnijā Slovēnijas pilsētā Mariborā. Slovēnijai vieta tajā jau ir nodrošināta. Tāpēc tai piebiedrosies abu grupu uzvarētājas un labākā otrās vietas ieguvēja, neskaitot Slovēniju. Pirms Eiropas līgas sacensībām Latvijas izlase aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, grupā piedzīvojot sešus zaudējumus pret Bosnijas un Hercegovinas, Čehijas un Slovēnijas vienībām, sakrājot setu attiecību 1-18. Pirms turnīra aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē trīs setos zaudēja Baltkrievijai. Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī. 13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneri sastāvā atstāja 16 volejbolistes.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs Eiropas Sudraba līgas spēlēm Zenicā

diagonālās spēlētājas – Vlada Pridatko, Katrīna Paula Krustkalne (abas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte” (RVS/LU)), Megija Dambrehte (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” (RSU/MVS)); pirmā tempa spēlētājas – Anna Rīta (RSU/MVS), Lāsma Ozola; cēlājas – Elza Reknere (abas – RVS/LU), Elvita Dolotova (“KP Brno”, Čehija); otrā tempa spēlētājas – Ingrīda Šveigere (“PSVBG Salzburg”, Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes “Rams”, NCAA), Petra Ņečiporuka (RVS/LU), Anija Jurdža (RSU/MVS); “libero” – Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas – RVS/LU).