Latvijas volejbolisti iztur maķedoniešu eksāmenu un Sudraba līgu noslēdz trešajā vietā

16/06/2018 18:55

Latvijas volejbola valstsvienība šovakar Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē Sudraba līgas “Final Four” turnīra spēlē par trešo vietu aizraujošā duelī ar 3-1 (25:20, 25:16, 23:25, 28:26) pārspēja mājiniekus, nodrošinot bronzas godalgas.

Latvieši pēc nesekmīgā snieguma pusfinālā pret Baltkrieviju (0-3) reabilitējās ar ļoti saliedētu un enerģisku spēli šovakar un godam pirmo reizi kāpa uz Sudraba līgas goda pjedestāla. Latvija turnīru kopumā noslēdza ar lielisku bilancei – septiņas uzvaras un viens zaudējums.

Rezultatīvākie izlases rindās ar gūtiem 15 punktiem bija Romāns Saušs un Toms Švans, savukārt ar 14 un 12 punktiem izcēlās attiecīgi Edvarts Buivids un Andrejs Zavorotnijs.

Latvijas valstsvienības starta sastāvs:

Toms Švans, Andrejs Zavorotnijs, Romāns Saušs, Toms Vanags, Deniss Petrovs, Edvarts Buivids un Ingars Ivanovs (libero)

Latvieši priekšsacīkstēs jau tikās ar maķedoniešiem, izcīnot divas sausās uzvaras, tomēr ļoti spraigs izvērtās duelis tieši Skopjē. Arī šī vakara spēles ievads liecināja, ka mūsējos viegla pastaiga negaida, mājiniekiem izvirzoties priekšā ar 4:2. Drīz vien sekoja četri bezatbildes punkti mūsējo izpildījumā, un ar sekmīgu spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā izdevās izvirzīties priekšā 8:5. Latvieši turpināja darboties stabili, kas veicināja trīs četru punktu handikapa saglabāšanu.

Seta vidū gan pāris neveiksmīgas epizodes Latvijas izpildījumā ļāva maķedoniešiem pietuvoties līdz minimumam (12:13). Latviešiem ar jaudīgiem uzbrukumiem izcēlās Romāns Saušs un Andrejs Zavorotnijs, ar kuru pūliņiem izdevās turēties priekšā (18:16). Slidenais pārsvars saglabājās līdz pat seta izšķirošajiem notikumiem, tomēr pavērsiens nenotika, un Avo Kēla padotie ar pārliecinošu sniegumu novadīja pirmo setu līdz pozitīvam iznākumam – 25:20.

Sekmīgo sniegumu izdevās pārcelt arī uz otrā seta sākumu, latviešiem pēc pāris Edvarta Buivida rezultatīvām darbībām panākot 6:3. Mūsējie turpināja būt pārliecinoši un ar katru izspēli palielināja atstatumu (13:7). Šķietami apjukušie maķedonieši nespēja rast pretlīdzekļus mūsējo enerģijai un pārliecībai laukumā, nonākot iedzinējos jau ar -7 (8:15). Latvija bija iegājusi savā ritmā un sāncenšus apspēlēja gan ar viltību, gan ar sportisko niknumu.

Drošais handikaps saglabājās līdz pat seta izskaņai, to ar rezultatīvu servi noslēdzot Buividam – 25:16.

Latvieši arī trešo setu iesāka pārliecinoši (6:2), taču mājinieki plinti krūmos vēl nebija gatavi mest, pilnībā izdzēšot deficītu un atgriežot intrigu šajā mačā (13:13). Šāds pavērsiens lika Kēlam sasaukt piespiedu komandas sapulci, kas tūlītēju efektu gan nedeva, un rezultāts turpināja augt līdzīgi (16:16). Otro elpu ieguvušie maķedonieši ne bez mūsu spēlētāju nesaprašanās palīdzības pat pārņēma vadību (18:16).

Nu jau latviešiem bija jāatspēlējas, un pēc divām rezultatīvām Zavorotnija darbībām to arī izdevās paveikt – 19:19. Komandas ilgstoši apmainījās ar gūtiem punktiem, pirmo setbumbu pie rezultāta 24:23 nopelnot Maķedonijai. To arī izdevās sekmīgi realizēt, kas nozīmēja laukuma saimnieku uzvaru setā – 25:23.

Arī ceturtā seta ievads latviešiem padevās gana sekmīgs (6:2), taču līdzjutēju atbalsta uzlādētie mājinieki drīz vien panākt līdzsvaru 6:6. Sanākušie skatītāji tika lutināti ar patiešām aizraujošu volejbolu, nevienai no komandām nespējot viennozīmīgi pārņemt spēles kontroli. Sekmīga serve ļāva ar 12:11 vadību jau pārņemt maķedoniešiem, tomēr mājinieku degsme brīžiem noveda pie kļūdām, kas ļāva nosvērtajiem latviešiem izvirzīties priekšā 16:13.

Izšķirošie notikumi gan vēl bija tikai priekšā, uz viļņa esošajai Maķedonijai ne vien atjaunojot neizšķirtu (19:19), bet vēlāk arī panākot 22:20. Pie rezultāta 22:23 laba iespēja vēlreiz atjaunot līdzsvaru bija Tomam Vanagam, tomēr viņa sitiens brīvā zonā lidoja nedaudz ārpus laukuma. Tas nozīmēja setbumbu Maķedonijai, ko gan izmantot neizdevās. Vēl vairāk – Kēles vadītā vienība izlīdzināja rezultātu (24:24).

Maķedonieši drīz vien nopelnīja vēl vienu setbumbu, taču rezultāts arī šoreiz tāds pats – sitiens tīklā un kļūda. Ko neizdarīja mājinieki, paveica mūsējie, un pēc Sauša rezultatīvā sitiena uzvara un bronzas godalgas bija kabatā – 28:26.