Latvijas volejbolu ietekmēs CEV lēmums apturēt vairākus pasākumus

Latvijas volejbola izlase,sportazinas.com
Latvijas volejbola izlase | Foto: Latvijas Volejbola federācija

Sekojot pēdējiem notikumiem, Eiropas Volejbola konfederācijas () administrācijas padomes locekļi vienojušies apturēt visus pasākumus līdz nākamajam paziņojumam, informē Latvijas Volejbola federācija ().

Šis lēmums attiecas arī uz vairākām klasiskā un pludmales volejbola sacensībām, kurās gatavojās startēt Latvijas klasiskā un pludmales volejbola izlases.

Iepriekš CEV bija paziņojis par lēmumu apturēt pasākumus līdz 3.aprīlim, taču saasinoties koronvīrusa Covid-19 izplatībai Eiropā, vairākās valstīs ir ieviests ārkārtas stāvoklis un nacionālie čempionāti ir apturēti.

Arī Starptautiskā Volejbola federācija () paziņojusi par izmaiņām savā kalendārā pārceļot klasiskā volejbola Nāciju līgu uz laiku pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm. Balstoties uz šiem notikumiem apturēti visi CEV pasākumi līdz nākamajam paziņojumam.

Šis lēmums attiecas uz: Eiropas kausiem (Čempionu līgu, CEV Kausu un Izaicinājuma kausu), kuri bija plānoti līdz 2020.gada maija vidum; jauniešu volejbola kvalifikācijas spēlēm, kuras bija paredzētas 2020.gada aprīļa beigās un maija sākumā četrās vecuma grupās (U-17 sievietes, U-18 vīrieši, U-19 sievietes, U-20 vīrieši); CEV pludmales volejbola Kontinentālā Kausa otro posmu, kas bija paredzēts nedēļā no 2020.gada 12. līdz 17.maijam; CEV Eiropas Zelta un Sudraba līgām 2020.gadā.

“Šis ir smags un sāpīgs lēmums, taču ņēmām vērā spēlētāju, ierēdņu un līdzjutēju veselību un drošību. Ņemot vērā kopējo situāciju Eiropā šis lēmums bija jāpieņem tagad, lai sniegtu skaidrību visiem pasākumu organizatoriem. Mēs sekosim līdzi situācijai un sadarbosimies ar visiem organizatoriem, lai rastu savstarpējus risinājumus atkarībā no krīzes tālākās attīstības,” saka CEV prezidents Aleksandars Boričičs.

Līdz ar to šobrīd uz nenoteiktu laiku tiek atceltas iepriekš plānotās klasiskā volejbola Sudraba līgas sacensības Daugavpilī un Liepājā, kā arī Talsos plānotais U-20 Eiropas čempionāta volejbolā kvalifikācijas otrās kārtas turnīrs jauniešiem.

Tiek atcelts arī Latvijas pludmales volejbola izlašu starts Kontinentālā Kausa izcīņas otrajā kārtā, kas kalpoja kā iespēja kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Mainoties situācijai Eiropā un pasaulē šo sacensību norise var tikt atjaunota, bet par to tiks ziņots papildus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par