Latviju apmeklēs UEFA prezidents Čeferins

Aleksanders Ceferins, Sportazinas.com
Foto: LFF

Eiropas Futbola asociāciju savienības () prezidents (Aleksander Čeferin) 9. jūlijā vienas dienas darba vizītē apmeklēs Latviju, kuras laikā tiksies ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadību, kā arī valdības un pašvaldības pārstāvjiem.

Jaunā LFF vadība – prezidents Kaspars Gorkšs un ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks – iepriekš 18. un 19. jūnijā viesojās UEFA galvenajā mītnē Nionā, kur tikās ar Aleksanderu Čeferinu un citām vadošajām UEFA amatpersonām. LFF vadība iepazīstināja Čeferina kungu ar tuvākajā laikā plānotajām izmaiņām Latvijas futbola saimniecībā, administratīvajā uzraudzībā un attīstībā, izklāstot galvenos segmentus, kuros nepieciešams UEFA atbalsts straujākas izaugsmes un plānveida pārmaiņu nodrošināšanai. No UEFA prezidenta puses tika pausta augsta pretimnākšana virknē LFF virzīto ieceru.

“Mūsu nesenā tikšanās ar Aleksanderu Čeferinu izvērtās ļoti produktīva un konstruktīva, tāpēc ar lielāko prieku un pagodinājumu uzņemsim UEFA prezidentu pašu mājās, lai turpinātu dialogu par Latvijas futbola attīstības ceļu. Šāda līmeņa futbola amatpersonas viesošanās Latvijā nav pieredzēta jau ilgi, turklāt arī kopējā sporta un politikas kontekstā šis ir liels notikums,” uzsver LFF prezidents Kaspars Gorkšs. “Vēlamies, lai UEFA prezidents iegūst pēc iespējas plašāku izpratni par Latvijas futbolu un LFF iecerēm dažādu tā segmentu attīstībā, kas noteikti palīdzēs mūsu attiecību veidošanai ar UEFA un Latvijas futbola interešu aizstāvēšanai visaugstākajā līmenī.”

“Tiekoties ar valdības pārstāvjiem, kopīgi vēlamies ilustrēt valsts atbalsta nozīmīgumu un nepieciešamību gan futbolam, gan Latvijas sportam kopumā. Futbola lomu Latvijas sabiedrības attīstībā gan no sportiskā, gan sociālā viedokļa nedrīkst novērtēt par zemu. Šis sporta veids, kas var lepoties ar globālu pievilcību un unikālu saskarsmes veidošanu starp cilvēkiem ar visdažādākajām interesēm un izcelsmi, sevī iemieso milzīgu pievienoto vērtību. Kopīgi ar UEFA prezidentu vēlamies šīs futbola vērtības vēlreiz akcentēt, lai Aleksandera Čeferina viesošanās Latvijā kalpotu par vēl vienu apliecinājumu Latvijas futbola uzņemtajam jaunajam kursam,” piebilst Gorkšs.

Noslēdzoties Aleksandera Čeferina darba vizītei Latvijā, 9. jūlijā medijiem tiks organizēta preses konference ar UEFA prezidenta dalību. Par preses konferences norises vietu un laiku, kā arī mediju akreditēšanos dalībai preses konferencē tiks paziņots atsevišķi.

Latvija UEFA prezidenta vizīti uzņems pirmoreiz kopš 2010. gada septembra.

Aleksanders Čeferins laikā no 2011. līdz 2016. gadam bija Slovēnijas Futbola asociācijas prezidents, bet 2016. gada septembrī tika izvēlēts par UEFA prezidentu. Viņš ir organizācijas septītais prezidents tās pastāvēšanas vēsturē, paralēli ieņemot arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) viceprezidenta amatu.

Izmantotie resursi: Latvijas futbola federācija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par