Latviju atkal iegāž otrais periods un sīvā cīņā piedzīvots zaudējums Krievijai

18/05/2019 15:36
Latvijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Latvijas hokeja izlase sestdien Bratislavā pasaules čempionāta piektajā spēlē pēc laba sākuma nenoturēja vienu vārtu pārsvaru un ar 1:3 (1:0, 0:3, 0:0) zaudēja Krievijai, kas šajā čempionātā ne reizi nav piedzīvojusi zaudējumu.

Vārtus Latvijas izlases rindās guva Oskars Cibuļskis, bet pretiniekiem precīzi bija Dmitrijs Orlovs, Ņikita Gusevs un Ņikita Kučerovs.

Krievijas izlase aktīvi iesāka spēli, daudz kontrolējot ripu Latvijas aizsardzības zonā, tomēr metienus neizdarīja. Pēc aizvadītām piecām minūtēm, pirmā bīstamā situācija padevās Aleksandram Ovečkinam, kurš ripu raidīja garām vārtiem. Latvijas izlase demonstrēja ļoti pozicionālu hokeju, nedodot pretiniekiem labas iespējas izspēlēm.

Astotajā minūtē no zilās līnijas meta Orlovs, bet Elvis Merzļikins droši tvēra ripu. Krievija turpmāko minūti vēl divas reizes apdraudēja latviešu vārtus, bet bez panākuma. Tikmēr pirmos noraidījumus spēlē nopelnīja Jevgēņijs Kuzņecovs un Teodors Bļugers, abiem saņemot abpusējus sodus par rupjību. 11.minūtē, abām komandām spēlējot ar četriem laukuma spēlētājiem, Miks Indrašis meistarīgi izslidoja starp pretinieku aizsargiem, tomēr tika kavēts, kā rezultātā Latvijas izlase veselu minūti spēlēja četri pret trijiem.

Vairākuma izspēlē labā metiena pozīcijā nonāca Uvis Balinskis, taču viņa metiens tika bloķēts. Savukārt nākamajā uzbrukumā pēc Indraša piespēles 11.minūtē ripu vārtos spēcīgi raidīja Cibuļskis, panākot 1:0 Latvijas labā. Neilgu brīdi vēlāk metienā laikā Ronaldam Ķēniņam lūza nūja, kas trāpīja sejā Ovečkinam. Krievu superzvaigzne šajā epizodē pamatīgi cieta, tāpēc Ķēniņam tika piešķirtas 2+2 soda minūtes. Tās Krievija ilgstoši pavadīja pretinieku zonā, izdarot vairākus bīstamus metienus, tomēr Merzļikins palika nepārspēts, latviešiem ar grūtībām izturot mazākumu. Tā laikā krieviem bija divas lieliskas iespējas panākt neizšķirtu, tomēr divas reizes viņi netrāpīja teju tukšos vārtos. Vēl pašās pirmā perioda beigās Artūrs Kulda varēja dubultot Latvijas pārsvaru, tomēr viņa metienu no vārtu priekšas atvairīja vārtsargs Andrejs Vasiļevskis.

Pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās – ar 1:0 par labu Latvijai.

Otrajā periodā Krievijas izlasei vajadzēja vien 27 sekundes, lai Orlovs ar tālmetienu panāktu izlīdzinājumu 1:1. Divas minūtes vēlāk par bloķēšanu tika noraidīts Artūrs Kulda, atstājot Latviju mazākumā. Šādu iespēju Krievijas izlase šoreiz nelaida garām, Gusevam 24.minūtē panākot 2:1. Pašmāju hokejisti ātri centās labot spēles rezultātu, aktīvi uzbrūkot, bet bez panākumiem. Vēlreiz mazākumā Latvijas valstsvienība palika 27.minūtē, kad Cibuļskis centās paslidināt Merzļikinam viņa nūju, tomēr tas hokeja noteikumos nav atļauts. Mazākumu izdevās izturēt, turklāt Cibuļskis, atgriezies laukumā no noraidīto soliņa, uzreiz pieslēdzās uzbrukumā, kur nonāca labā metiena pozīcijā, tomēr Vasiļevskis darbojās pārliecinoši.

Savukārt 32.minūtē Indrašis aiz vārtiem, uzceļot ripu uz nūjas lāpstiņas, centās to ielikt vārtu stūrī, bet pretinieki šādam gājienam bija gatavi. Krievijas izlases pārsvaru minūti vēlāk palielināja Kučerovs, kurš pilnīgi viens izslidoja starp latviešu aizsargiem un panāca 3:1. Tikmēr otrā perioda izskaņā rupji pret Oskaru Batņu nospēlēja Orlovs, kurš iesita pretiniekam ar elkoni, tomēr tiesneši noraidījumu neiedeva.

Noslēdzošajās piecās minūtēs iniciatīva piederēja Krievijas valstsvienībai, kas izdarīja vairākus metienus pa Merzļikina vārtiem, bet divas minūtes līdz pārtraukumam Latvija varēja spēlēt vairākumā, jo rupji tika nospēlēts pret Rihardu Bukartu. Vairākumā Latvijas izlase spēlēja labi, turklāt par laika vilcināšanu pēdējā minūtē krievi nopelnīja vēl vienu noraidījumu. Tādējādi Krievija uz pusminūti palika trijatā, taču šādu pārsvaru Latvija neizmantoja, otro periodu noslēdzot ar 1:3.

Trešais periods iesākās ar Latvijas uzbrukumiem, mēģinot realizēt iepriekšējā trešdaļā gūto vairākumu, tomēr rezultāta deficītu samazināt neizdevās. 42.minūtē Krievija ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā centās palielināt pārsvaru, bet Merzļikins tvēra ripu cimdā, bet minūti vēlāk uzbrukuma zonā ātri ieslidoja Ķēniņš, kurš atspēlēja aizsargam uz metienu – to gan Vasiļevskis atvairīja.

Pēc ilgstošas pretinieku ofensīvas 47.minūtē Lauris Dārziņš nonāca labā pozīcijā un izdarīja bīstamu metienu pa Vasiļevska vārtiem, tomēr bez rezultāta. Turpinājumā Krievijas izlase atkal pārņēma iniciatīvu, biežāk pieturot ripu. To gan centās mainīt Māris Bičevskis, kurš pēc Ķēniņa metiena izslidoja no aizvārtes, bet Vasiļevskis paspēja pārvietoties. Trešdaļas vidū tukšiem vārtiem garām meta Orlovs, bet iepriekš viņa pārstāvētā komanda vairākkārt bīstami saspēlējās ap Latvijas izlases vārtiem.

Kad līdz spēles beigām bija atlikušas sešas minūtes neveiksmīgu maiņu veica Krievijas izlase, un Ķēniņš ar Gintu Meiju izskrēja pret vienu pretinieku aizsargu, tomēr epizode noslēdzās ar neprecīzu piespēli. Pusminūti vēlāk vārtu priekšā nonāca arī Rūdolfs Balcers, kurš gan nespēja realizēt savu iespēju. Turpinājumā komandas aizvadīja aktīvu spēli, uzbrūkot viena otras vārtiem. Priekšpēdējā minūtē Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr pēc brīža Uvis Balinskis klupināja pretinieku un saņēma divu minūšu sodu, bet rezultāts vairs nemainījās, Latvijai ciešot zaudējumu ar 1:3.

Vēlāk sestdien apakšgrupā plkst.17.15 tiksies Norvēģija un Itālija, bet plkst. 21.15 būs pērnā gada finālistu Šveices un Zviedrijas duelis.

B grupas kopvērtējumā Krievijai ir maksimāli iespējamie 15 punkti piecos mačos, tālāk ar 12 punktiem četrās cīņās ir Šveices izlase, turklāt tikpat punktu iekrājusi piecas spēles aizvadījusī Čehija. Deviņi punkti ir Zviedrijai, bet sešus iekrājusi Latvija, savukārt aiz pirmā piecinieka ar trim punktiem ir Norvēģija, kamēr pie punktiem nav tikušas Austrija un Itālija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 21.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.