Laviņš: reizēm mazāk ir vairāk

03/10/2017 19:12
Rodrigo Laviņš, Frenks Razgals, www.sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” piedzīvo grūtus laikus – piedzīvoti zaudējumi jau 12 mačos pēc kārtas. Komandas vadība jau pieņēmusi vairākus lēmumus, ar cerību, ka uzlabosies komandas sniegums un rezultāti.

Nesen no amatiem tika atbrīvoti Aleksandrs Ņiživijs un Rodrogo Laviņš, kuri bija asistenti vienības galvenajam trenerim Sandim Ozoliņam, bet nu pēdējais klubu pametis arī pats. Tā vietā par galvenā trenera vietas izpildītāju iecelts Ģirts Ankipāns, bet treneru korpusam piesaistīti Aigars Cipruss un leģendārais bijušais izlases vārtsargs Edgars Masaļskis.

Atbildes uz neveiksmju iemesliem meklēja arī Rodrigo Laviņš, kurš sarunā ar “Latvijas Avīzi” padalījās, kas, viņaprāt, bija jādara savādāk.

“Mēs no pirmās treniņu dienas virzījāmies uz to, kādu hokeju vēlamies redzēt, izvēlējāmies konkrētu darbības virzienu – gan spēles stratēģiju, gan taktiku. Ko varbūt varēja darīt citādi? Manuprāt, pārdalīt fizisko slodzi, vairāk uzklausīt fiziskās sagatavotības treneri Raivi Miezānu. Amerikāņiem ir labs teiciens “sometimes less is more” (dažreiz mazāk ir vairāk – red.). Liekas, arī pārbaudes maču bija par daudz, līdz ar to iznāca pamaz laika treniņiem, lai ieliktu pamatus kvalitatīvam spēles plānojumam,” uzskata Rodrigo Laviņš.

Laviņam ir arī savas domas par leģionāriem: “Leģionārus mēs izvēlējāmies kopīgi un cītīgi pētījām viņu spēles ierakstus, lai gan to nebija daudz. Zvanījām pa saviem kanāliem viņu bijušo komandu treneriem. Skatījāmies video, tie bija no NHL un kopumā izskatījās ļoti cerīgi. Tagad jāatzīst, ka uzticēties teiktajam īsti nevar, jo AHL un KHL līmeņi būtiski atšķiras. Ja NHL hokejistam atvēlēta loma trešajā vai ceturtajā maiņā, tad KHL pirmajā vairākumā viņš īsti neiederas. Gribējām arī Darienu Dīcu, bet viņu pārķēra Astanas “Baris”. Patiesībā jau saraksts, no kura izvēlēties spēlētājus, nav īpaši plašs, ātri jānoreaģē, jāizvērtē atsauksmes par potenciālo komandas jaunpienācēju. Mēs viņus visus ņēmām kā rezultāta veidotājus.”

Tāpat bijušajam izlases aizsargam, kurš ir rekordists aizvadīto spēļu ziņā izlasē (230), atzīmēts, ka arī mūsu vietējie spēlētāji vairs nedomenstrē tādu sniegumu kā trīs četru gadus atpakaļ, kam Laviņš piekrita: “Tā tiešām ir. Krievijā daudzās komandās veiksmīgi mainījusies spēlētāju paaudze, profesionālais līmenis ir augstāks nekā pasaules čempionātā. Piemēram, Dānija – viņiem ir astoņi NHL hokejisti, bet ne visi atbrauc uz izlasi, pārējie spēlē dzimtenē, un tas ir pavisam cits līmenis. Man šķiet, ka Rīgas “Dinamo” tuvākajā nākotnē jāatgūst mūsu labākie Latvijas hokejisti, kas var spēlēt šajā līmenī. Nopietni jādomā par jaunās paaudzes sportistu sagatavošanu.”

Laviņš arī runāja par komandas ķīmiju, saliedēšanās pasākumiem un par trenera korpusa pieredzes trūkumu un kļūdām. Pilnu interviju lasiet šeit.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…