Laviņš: Rodas sajūta, ka krievi ir pārāk lieli spēlētāji IIHF skatījumā un tiek vairāk respektēti

Krievijas hokeja izlase, sportazinas.com
Foto: IIHF

Ilggadējais Latvijas hokeja izlases aizsargs Rodrigo Laviņš uzskata, ka Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) vairāk respektē lielās izlases, kas izpaužas diskutablos tiesnešu lēmumos.

Jau ziņots, ka Latvijas valstsvienība sestdien Bratislavā pasaules čempionāta spēlē ar rezultātu 1:3 (1:0, 0:3, 0:0) zaudēja Krievijai, vienīgos vārtus mūsu izlases rindās gūstot Oskaram Cibuļskim, kamēr krieviem precīzi bija Ņikita Kučerovs, Ņikita Gusevs un Dmitrijs Orlovs.

“Tīri statistiski mēs spēlējām labi un man patika, bet žēl, ka zaudējām un neko tur nevar darīt. It sevišķi priecēja tas, kā [Jānis] Jaks iegāja čempionātā,” portālam “Sportazinas.com” sacīja Laviņš. “Ja godīgi, tiesnešus nekad nevainoju, bet šajā spēlē bija situācijas, kad tika pieņemti diskutabli lēmumi, kas liek domāt, ka krievi IIHF skatījumā ir pārāk lieli spēlētāji un ka viņi nedrīkst zaudēt spēles un nedod Dievs viņiem kaut kas “sašūmēsies”.”

“Teiksim tā – lielās valstis tiesneši respektē vairāk. Šodien saskatīju kādus trīs četrus diskutablus momentus. Krieviem bija jādod noraidījums, kad tik pārkāpti noteikumi pret [Oskaru] Batņu, kā arī pret [Rihardu] Bukartu bija jābūt bargākam sodam, tur varēja piecas minūtes iedot un būtu ilgāks vairākums, bet iedeva 2+10, kas mums īsti neko nedeva, jo bija parasts divu minūšu noraidījums,” turpināja kādreizējais aizsargs.

Latvijas izlase pēc piecām aizvadītām spēlēm sakrājusi sešus punktus un B grupā ieņem piekto vietu. Mūsējo izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā ir arvien pasliktinājušās.

“Jau pirms turnīra teicu, ka galvenā spēle čempionātā būs pret Šveici,” noteica Laviņš. “Arī ar čehiem bija tā, ka, rezultātam esot 2:0, man bija ticība, ka Elvim [Merzļikinam] nevarēs iemest vārtus, ja būs laba aizsardzība, tomēr visi ir cilvēki un otrais un trešais gols, ko Elvis ielaida, bija netipisks viņam – parasti viņš tādus desmit reizēs no desmit atvairītu. Domāju, ka spēle pret čehiem uz beigām bija fiziski grūta, jo viņi ir masīvāki. Laikam tā meistarība ir ripu dabūt vārtos. Arī šodien mūsējie spēlēja smuki, bet rezultāts ir tāds, kāds ir.”

Nākamā spēle Latvijai paredzēta pret Zviedriju, kam sekos pēdējā grupu turnīra cīņa pret Norvēģiju.

“Pret Zviedriju ir jāspēlē agresīvi un aizsargiem ir jāpieslēdzas. Par zviedriem man jau no iepriekšējiem gadiem ir izveidojies priekšstats. Ja viņiem spēle aiziet un spēlētāji labi jūtas un ja rezultāts ir viņiem par labu, zviedri paliek vēl labāki un nospiež pretinieku. Savukārt, ja rezultāts ir līdzīgs, viņi biežāk pieļaus neraksturīgas kļūdas un pie līdzīga rezultāta viņi vairs nebūs labākā komanda laukumā. Agrāk, kad es vēl spēlēju, bija skaidrs – ja viņiem spēle aiziet, tad grūti vispār tikt pie ripas, bet ja spēle kļūst līdzīga, tad viņiem pašiem kļūst grūti un sākas panika. Ir jāturpina tāpat kā tagad,” Latvijas izlases gaidāmo spēli vērtē Laviņš.

Kādreizējais aizsargs arī uzskata, ka Latvijas izlasē ir hokejisti, no kuriem gaidījis spilgtāku sniegumu. “Jā, ir spēlētāji, no kuriem gaidīju spilgtāku sniegumu, bet konkrētus uzvārdus negribētu saukt. Kopumā ir stabils sniegums, bet ar to stabilo sniegumu ir pa maz. Gribētos tomēr nedaudz vairāk. Jā, mums ir izkrituši vairāki svarīgi spēlētāji, bet es neko sliktu nevaru teikt par tiem pašiem [Rihardu] Mareni un [Emīlu] Ģēģeri, kuri savu darbu izdara perfekti.”

Karjeras laikā Laviņš izlasē aizvadīja 230 spēles, kas šobrīd ir rekords valstsvienības rindās. Tāpat viņš piedalījās trīs olimpisko spēļu turnīros un 14 pasaules čempionātos, bet ārpus valstsvienības karjeru viņš aizvadīja Eiropas klubos, tostarp sešas sezonas Kontinentālās hokeja līgas () klubā Rīgas “Dinamo”.

Šobrīd 44 gadus vecais Laviņš nodarbojas ar jauno hokejistu trenēšanu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par