Laviņš: Skatoties uz PČ kalendāru, mūsējiem var būt pat trīs atslēgas spēles

Rodrigo Laviņš, sportazinas.com
Rodrigo Laviņš | Foto: LHF

Latvijas hokeja leģenda komentējis šodien publicēto 2020. gada pasaules hokeja čempionāta kalendāru, sakot, ka mūsējiem var būt pat trīs atslēgas spēles.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase turnīru sāks ar spēli 9. maijā pret Norvēģiju, kam sekos cīņas 10. maijā pret Kazahstānu un 12. maijā pret Itāliju. Pēc tam mūsējie 14. maijā spēlēs ar Somiju, 16. maijā spēkosies ar ASV, bet 17. maijā tiksies ar Šveici. Visbeidzot, grupu turnīru Latvija noslēgs 19. maijā ar maču pret Krieviju.

“Šveice mums būs atslēgas spēle un, rupji sakot, arī somi jāņem, kas mums ir visai parocīgi pretinieki,” portālam “Sportazinas.com” sacīja kādreizējais aizsargs. “Viss ir mūsu pašu rokās. Ņemot vērā iepriekšējo čempionātu, spēle mūsu izpildījumā ir kvalitatīva un jāskatās, kāds sastāvs atbrauks uz turnīru.”

“Pirmās spēles šī gada čempionātā bija vieglākas nekā būs nākamā gada turnīrā,” turpināja Laviņš [šī gada turnīru Latvija uzsāka ar mačiem pret Austriju, Šveici un Itāliju]. “Uzskatu, ka Austrija ir krietni vājāka par Norvēģiju un Kazahstānu. Teorētiski var paklupt pret Kazahstānu, bet būs jācīnās par uzvaru. Tālāk ir Somija, ASV un Šveice. Es pat uzskatu, ka pret Somiju un ASV mums būs ļoti līdzīgas spēles.”

“Labi, somi uzvarēja šī gada pasaules čempionātā, bet Šveice nereti man patika labāk – viņi ir meistarīgi. Man viņi ļoti patīk. Nav runa, ka viņi tikai skrien un met – tā ir reāli meistarīga komanda. Ja mēs uzvarēsim pirmos trīs mačus – Latvijai būs trīs atslēgas spēles – pret Somiju, ASV un Šveici. Ar krieviem ir tā, ka pret viņiem mēs vispār neesam labi spēlējuši. Krievi galīgi mums nav ērts pretinieks,” turpināja kādreizējais aizsargs.

“Šogad mums bija jātiek ārā no grupas un arī spēle par to liecināja, bet tad mums iestājās “Latvijas sindroms”, kad spēlēs pret Čehiju un Zviedriju, kas bija mūsu spēles, mēs izlaidām uzvaras no rokām,” noslēdza Laviņš.

Kādreizējais aizsargs gan uzsvēra, ka būs jāskatās, kāds nākamā gada čempionātā būs iznākums pēc grupu turnīra, jo arī zaudējuma gadījumā kādā no pirmajiem trijiem mačiem izlasi vēl nevajadzētu norakstīt.

Jau ziņots, ka turnīrs nākamgad risināsies Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā. Latvija spēlēs B grupā pret Krieviju, Somiju, ASV, Norvēģiju, Itāliju, Kazahstānu un mājinieci Šveici, kamēr A grupā būs Kanāda, Zviedrija, Čehija, Vācija, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija.

Aizvadītajā čempionātā Latvija neiekļuva ceturtdaļfinālā, turnīra kopvērtējumā ieņemot desmito pozīciju. Arī pagājušajā turnīrā latvieši spēlēja B grupā, taču palika piektajā vietā, kas liedza izkļūt no grupas. Komandas stūrmanis arī nākamajā čempionātā būs kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs.

Šī gada turnīrā sensacionāli triumfēja Somijas izlase, kas spēlēja praktiski bez zvaigznēm sastāvā, vienības kodolu veidojot Eiropā spēlējošajiem hokejistiem. Sacensību finālā Somija ar 3:1 pārspēja Kanādu, bet mačā par trešo vietu Krievija ar 3:2 apspēlēja Čehiju.

Savukārt Laviņš savulaik izlasē aizvadīja 230 spēles, kas šobrīd ir rekords valstsvienības rindās. Tāpat viņš piedalījās trīs olimpisko spēļu turnīros un 14 pasaules čempionātos, bet ārpus valstsvienības karjeru viņš aizvadīja Eiropas klubos, tostarp sešas sezonas Kontinentālās hokeja līgas () klubā Rīgas “Dinamo”.

Šobrīd 44 gadus vecais Laviņš nodarbojas ar jauno hokejistu trenēšanu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par