“Lazio” pakāpjas uz otro vietu Itālijas čempionātā

17/02/2020 13:31

Itālija

Itālijas A sērijas futbola komanda Romas “Lazio” svētdien vietējā čempionāta spēlē guva svarīgu uzvaru pret tiešo konkurenti Milānas “Inter”, kas ļāva pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā. “Lazio” mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja Milānas “Inter”.

Spēles rezultāts tika atklāts vien minūti līdz pirmā puslaika beigām, kad Ešlijs Jangs soda laukumā bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas un ar spēcīgu sitienu to trieca zem vārtu pārliktņa. Mājiniekiem līdzsvaru rezultātā izdevās panākt jau otrā puslaika piektajā minūtē, jo “pendeli” realizēja Siro Imobile.

Uzvaru nesošais sitiens 69.minūtē vārtos lidoja no Sergeja Milimkoviča-Saviča kājas. Futbolists soda laukumā filigrāni apstrādāja bumbu, novirzīja to uz kreiso pusi un panāca 2:1.

Uzvara Romas komandai turnīra tabulā ļāva apsteigt “Inter”, kas nu jau ieņem trešo pozīciju. Romas komanda zaudējumu nav piedzīvojusi jau 19 spēles pēc kārtas un ir ceļā uz savu pirmo Itālijas čempiontitulu kopš 2000.gada.

Citā duelī čempionvienība Turīnas “Juventus” savā laukumā ar 2:0 (1:0) pieveica “Brescia”.

Mājinieki vadībā izvirzījās 39.minūtē, kad Paulo Dibala no aptuveni 17 metriem izpildīja netveramu brīvsitienu, bumbai palidojot garām lielam spēlētāju mūrim. Divas minūtes iepriekš savu komandu desmit vīru sastāvā atstāja Florians Ajē.

Otros vārtus 75.minūtē iesita Huans Kuadrado, kurš pretinieku soda laukumā pēc lieliskas saspēles ar Blaisu Matuidi, ieraidīja bumbu vārtos.

Dienu iepriekš Bergāmo “Atalanta” mājās ar 2:1 (0:1) uzvarēja “AS Roma”. Romas komandā vārtus guva Edins Džeko, bet “Atalanta” rindās izcēlās Hosē Palomino un Mario Pasaličs.

Pēc 24 spēļu kārtām pirmajā vietā ar 57 punktiem ir “Juventus”, par punktu mazāk iekrājusi “Lazio”, bet 54 punkti ir “Inter”. “Atalanta” ar 45 punktiem ir ceturtā, 39 punkti ir “AS Roma”, bet “Verona” ar 35 punktiem noslēdz vadošo sešinieku.

Spānija

Spānijas futbola čempionāta komanda Vigo “Celta” svētdien prata atņemt punktus Madrides “Real”, kas nonākusi pavisam nedrošā situācijā turnīra tabulā. “Celta” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar līdervienību Madrides “Real”.

Mājinieki tika pārsteigti jau septītajā minūtē, kad pēc tālas piespēles, vienatnē pret vārtsargu nonākot Fjodoram Smolovam, kurš bija nekļūdīgs. “Real” pirmajā puslaikā 70% no laika kontrolēja bumbu, bet nespēja panākt izlīdzinājumu.

Kas neizdevās pirmajās 45 minūtēs, tas sanāca otrajā puslaikā, Toni Krosam pēc septiņām nospēlētām minūtēm ar spēcīgu sitienu pa zemi panākot izlīdzinājumu. 15 minūtes vēlāk soda laukumā pret Edenu Azāru noteikumus pārkāpa “Celta” vārtsargs, bet Serhio Ramos izmantoja iespēju no 11 metru atzīmes.

Mājieniem līdz uzvarai pietrūka vien piecas minūtes. Santi Mina 85.minūtē soda laukumā apskrēja aizsargu un pēdējā brīdī pielika kāju, lai bumbu tikai nedaudz pavirzītu garām madridietim, panākot izlīdzinājumu.

Azāram šī bija pirmā spēle kopš novembra, kad viņš iedzīvojās savainojumā. Tikmēr uzbrukuma smailē svētdien spēlēja Gerets Beils un Karims Benzemā.

Citā spēlē “Sevilla” mājās spēkojās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Barselonas “Espanyol”. Seviljas komandā precīzi sita Lukass Okamposs un Suso, bet Barselonas vienības rindās izcēlās Adri Embarba un Lei Vu.

Tikmēr Bilbao “Athletic” mājās ar 0:1 (0:1) kapitulēja “Osasuna”. Vienīgos vārtus 29.minūtē iesita Ojē.

Dienu iepriekš “Barcelona” savā laukumā ar 2:1 (2:0) uzvarēja “Getafe”. Barselonas vienībā precīzi sita Antuāns Grīzmans un Serži Roverto, kamēr pretējā laukuma pusē vienīgais “gols” Anhela rēķinā.

Savukārt “Granada” mājās ar 2:1 (0:0) uzveica Valjadolidas “Real”. Granadas komandā izcēlās Antonio Puertas un Karloss Fernandess. “Real” vienībā vienīgos vārtus iesita Serhio Gvardiola.

Piektdien Madrides “Atletico” viesos spēkojās neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Valencia”. Madrides klubā vārtus guva Marko Ljorente un Tomass, bet Valensijas vienībā izcēlās Gabriels un Džefrijas Kondogbija.

Pēc 24 spēļu kārtām ar 53 punktiem pirmo vietu ieņem Madrides “Real”, par punktu mazāk ir “Barcelona”, kamēr trešajā pozīcijā ar 42 punktiem ir “Getafe”. Madrides “Atletico” un “Sevilla” iekrājušas pa 40 punktiem, bet “Villarreal” tikusi pie 38 punktiem.