“Lazio” zvaigzne kļūst par pirmo itāli pēc leģendārā Toti, kas ieguvis “zelta buča” balvu

02/08/2020 15:36

Milānas “Inter” futbolisti Itālijas A sērijas pēdējās kārtas mačā sestdien Bergamo uzvarēja turienes “Atalanta”, izcīnot otro vietu čempionātā, “Atalanta” ierindojās trešajā vietā, Romas “Lazio” pēc zaudējuma Neapolē palika tukšā, bet līgas snaiperu rekordu atkārtoja Siro Immobile no Romas “Lazio”, ar 36 gūtiem vārtiem kļūstot arī par visa Eiropas kontinenta vārtiem bagātāko futbolistu.

Immobile tādējādi izpelnījies “Zelta buča” balvu, kas ik gadu tiek pasniegta sezonas labākajam vārtu guvējam Eiropā, apsteidzot Minhenes “Bayern” uzbrucēju Robertu Levandowski ar 34 “goliem”. Viņš ir pirmais itāļu futbolists kopš leģendārā Frančesko Toti, kurš uzvarējis Eiropas “bombardieru” sacīkstē. Toti šo balvu ieguva tālajā 2007.gadā.

“Lazio” čempionātā finišēja ceturtais ar vienādu ar punktu skaitu ar “Atalanta”, taču sliktāku savstarpējo spēļu bilanci. Kad sezona 20.jūnijā atsākās, Romas klubs bija cīņā par čempionu titulu, tikai par vienu punktu atpaliekot no “Juventus”.

Simones Inzagi vadītajiem neapoliešiem pēdējā spēlē vārtus guva Fabians Ruiss (9.minūtē), Lorenso Insinje ar 11 metru soda sitienu (54.) un Mateo Politano kompensācijas laika otrajā minūtē.

Tikmēr viesiem vienīgie vārti 22.minūtē bija Siro Immobiles kontā. Tie viņam bija jau 36.vārti sezonā, kas ļāva atkārtot līgas rekordu sezonas laikā iesisto vārtu rādītājā.

30 gadus vecais Itālijas valstsvienības spēlētājs atkārtoja Argentīnas futbolista Gonsalo Igvaina rekordu – 36 gūtie vārti, kas tika gūti, spēlējot “Napoli” klubā 2015./2016.gada sezonā.

“Napoli” iesildījās Čempionu līgas astotdaļfināla spēlei ar “Barcelona” ar uzvaru, taču savainojuma dēļ zaudēja kapteini Insinji.

Milānas “Inter” triju komandu konkurencē ieņēma otro vietu līgā ar uzvaru Bergamo 2:0 (2:0) pār tiešo konkurenti “Atalanta”, kura piedzīvoja pirmo zaudējumu līgā kopš janvāra.

Turklāt nobeiguma tabulā “Inter” finišēja tikai vienu punktu aiz čempioniem no Turīnas “Juventus”.

Antonio Kontes vadītā “Atalanta” piedzīvoja 17 maču nepārspēto spēļu sērijas beigas, kas sākās pēc zaudējuma 20.janvārī pret līgas pastarīti SPAL.

Jau nākamnedēļ Milānas futbolistiem jāspēlē ar Spānijas “Getafe” Eiropas līgā.

Danilo d’Ambrozio rezultātu atklāja jau mača pirmajā minūtē, bet Ešlijs Jangs 20.minūtē dubultoja viesu pārsvaru ar ārpus soda laukuma izdarītu satriecošu sitienu vārtu tālajā stūrī.

“Atalanta”, kas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā 12.augustā tiekas ar Parīzes “Saint-Germain”, otro otro sezonu pēc kārtas finišēja trešajā vietā.

Tas viņiem izdevās, pateicoties “Napoli”, kas savā laukumā uzvarēja Bergamo kluba konkurenti cīņā par bronzas medaļām Romas “Lazio” ar 3:1 (1:1).

Savukārt “Juventus” sezonas nobeigumā piedzīvoja jau trešo zaudējumu četrās spēlēs, savā laukumā piekāpjoties “AS Roma” ar 1:3 (1:2).

“Juventus” jau bija nosvinējusi savu devīto līgas titulu pēc kārtas un gatavojas Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēlei pret Lionas “Olymigue” nākamajā piektdienā, kad Mauricio Sarri komandai ir jāatspēlē 0:1 pirmās spēles deficīts.

Krištianu Ronaldu pēdējā mačā bija iedota atpūta, un cīņā pret piektās vietas ieguvējiem no “Roma”, kas jau bija nodrošinājuši dalību Eiropa līgas grupu turnīrā  nākamajā gadā, Sarri bija pat draudējis izlaist laukumā kluba U-23 komandu, kad viņa nogurusī komanda iepriekšējā mačā viesos ar 0:2 piekāpās “Cagliari”.

Argentīnietis Igvains gan piektajā minūtē atklāja rezultātu “Juventus” labā, taču  viesi līdz 52.minūtei atbildēja ar trim precīziem raidījumiem Nikolas Kaliniča un Djego Peroti, kurš pirmos no saviem diviem vārtiem spēlē guva ar 11 metru sitienu, izpildījumā.

“AC Milan” panākumā pār “Cagliari” ar 3:0 (1:0) mājiniekus ar sitienu savos vārtos mača desmitajā minūtē izvirzīja viesu aizsargs no Igaunijas Ragnars Klavans.

Pēc tam Zlatans Ibrahimovičs nespēja iesist 11 metru soda sitienu 44.minūtē, taču 11 minūtes vēlāk reabilitējās ar saviem desmitajiem vārtiem līgā kopš janvāra. Sezonas pēdējos vārtus Milānai 57.minūtē iesita Samu Kastiljeho.

Vēl vienā spēlē “Brescia” ar “Sampdoria” spēlēja 1:1 (0:1).

Viesiem 27.minūtē iespēju gūt vārtus ar 11 metru soda sitienu neizmantoja Fabio Kvarjarella, taču viesi tika vadībā 41.minūtē ar Medī Leriza sitienu.

Mājiniekiem, kuri atvadījās no A sērijas, izlīdzinājumu 49.minūtē ar 11 metru sitienu panāca Ernesto Torregrosa.

Vēl piecas spēles notiks svētdien. Svarīgākās būs ar divu komandu līdzdalību, kuras cīnīsies par palikšanu A sērijā.

“Genoa”, kam ir punkts vairāk un labāka savstarpējo spēļu attiecība, uzņems “Verona” vienību, bet “Lecce” tiksies ar “Parma”.

Pēc 38 spēlēm “Juventus” finišēja ar 83 punktiem, par punktu mazāk ir “Inter”, pieciem – Bergamo “Atalanta” un Romas “Lazio”. 70 punktus iekrāja “AS Roma”, kamēr vadošo sešinieku ar 66 punktiem noslēdz “AC Milan”, kurai ar 62 punktiem seko “Napoli”.