LBL: pirmajā ceturtdaļfināla spēlē “Valmiera/Ordo” sagrauj Liepājas komandu

21/04/2017 20:28

Pagājušās sezonas spēcīgākā komanda “Valmiera”/ORDO piektdien pirmajā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas spēlē savā laukumā ar 101:70 (28:15, 24:12, 27:23, 22:20) pārspēja “Liepāja”/”Triobet” vienību.

Tādējādi sērijā līdz trim uzvarām Valmieras klubs izvirzījies vadībā ar 1-0. Šī dueļa nākamais mačs notiks pirmdien Liepājā.

“Valmiera”/ORDO sastāvā 18 punktus šajā mačā iemeta Mārtiņš Laksa un Jānis Kaufmanis. Savukārt ar 14 punktiem izcēlās Damjērs Pitss.

Tikmēr “Liepāja”/”Triobet” labā 15 punktus guva Artjoms Butjankovs, kamēr ar 13 punktiem atzīmējās Dželens Stīls.

Jau ar šī mača pirmajā minūtēm “Valmiera”/ORDO ņēma iniciatīvu savās rokās un sestajā minūtē sasniedza desmit punktu pārsvaru (18:8), bet turpmākajās pāris minūtēs izvirzījās vadībā arī ar 26:10. Viss pirmais puslaiks tādā pašā garā arī turpinājās, jo “Liepāja”/”Triobet” pilnībā nespēja atrast pretargumentus mājinieku spēlei. “Valmiera”/ORDO pirmajā puslaikā guva gandrīz divreiz vairāk punktu nekā pretinieki, komandām lielajā pārtraukumā ejot pie rezultāta 52:27.

Otrajā puslaikā laukumā jau aizritēja līdzvērtīgāka cīņa, tomēr liepājniekiem neizdevās lauzt šīs cīņas ritējumu, kopumā piedzīvojot ļoti pārliecinošu zaudējumu.

Pērn pirmoreiz vēsturē par valsts čempioni kļuvusī “Valmiera”/ORDO komanda šo sezonu iesāka pieticīgi, sezonas pirmajos 12 mačos LBL turnīrā izcīnot tikai piecas uzvaras, tomēr turpinājumā sniegums bija daudz pārliecinošāks un trešā vieta regulārajā sezonā tika izcīnīta droši.

Savukārt “Liepāja”/”Triobet” komandu sezonas laikā piemeklēja finansiālas problēmas un tā pat pārdeva divus savus līderus, tomēr tāpat sezonas otrā puse tika aizvadīta pietiekoši stabili un izcīnīta sestā vieta, kas deva pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas sacensībām.

Abas komandas LBL ietvaros regulārajā sezonā tikās četras reizes un liepājnieki spēja svinēt panākumu vienīgi pirmajā no šiem mačiem.

Liepājas basketbola komanda kopš 1997.gada ārpus LBL labāko sešinieka palikusi vien divas reizes, bet iepriekšējās divas sezonas noslēgusi ceturtajā pozīcijā. Pagājušajā sezonā sērijā par LBL trešo vietu “Liepāja”/”Triobet” uzvarēja pirmajos divos mačos, tomēr noslēgumā ar 2-3 piekāpās “Ventspils” komandai.

Tikmēr Valmieras komanda kopš 2002.gada vien reizi nav bijusi LBL sešiniekā. Tas notika 2015.gadā, bet jau nākamajā sezonā vienība triumfēja regulārajā čempionātā, pēc tam pirmoreiz vēsturē iekļuva Latvijas čempionāta finālā un arī titula sērijā ar 4-3 uzveica “VEF Rīga” basketbolistus.

Šīs ceturtdaļfināla sērijas uzvarētājus pusfinālā jau gaida “VEF Rīga” komanda.

LETA jau vēstīja, ka otras LBL ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā ceturtdien “Jēkabpils” basketbolisti grūtā cīņā ar rezultātu 89:84 savā laukumā pieveica “Barons kvartāls” komandu. Pusfinālā šī dueļa spēcīgākā komanda tiksies ar regulārās sezonas uzvarētāju “Ventspils”. Zīmīgi, ka ventspilnieki regulārās sezonas pēdējos divos mačos tikās tieši ar “Barons kvartāls” un “Jēkabpili” un piedzīvoja divus zaudējumus.