LBS necer uz sponsoru piesaisti EČ sievietēm rīkošanā

Valdis Voins, sportazinas.com
Valdis Voins Foto: Basket.lv

Latvijas Basketbola savienība (LBS) uz sponsoru piesaisti Eiropas čempionāta (EČ) basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēļu organizēšanai Rīgā necer, taču iecerēts no atbalstītājiem piesaistīt līdzekļus jaunas basketbola halles būvniecībai.

LBS padomes ārkārtas sēdē šodien pārrunāta situācija saistībā ar līdzekļu trūkumu Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēļu organizēšanu Rīgā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kas jaunnedēļ lūgs valdību piešķirt 90 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai izpildītu iepriekš uzņemtās saistības par EČ rīkošanu Rīgā, norādīja, ka LBS būtu jāstrādā, lai piesaistītu sponsoru atbalstu pasākuma organizēšanas sadārdzinājuma segšanai. IZM tāpat atgādināja, ka LBS 2015.gada čempionātā nopelnīja vairāk nekā pusmiljonu eiro un šī summa joprojām stāvot bankas depozītā.

Uz jautājumu par LBS sekmēm sponsoru piesaistē EČ rīkošanas izmaksu segšanai LBS prezidents Valdis Voins atbildēja, ka kopumā iespējas esot mazas.

“Latvijas tirgus ir ļoti neliels. Piesaistīt sponsorus un atbalstītājus ir pietiekami grūti dažādu iemeslu dēļ. Citās federācijās norādīja, ka lieliem uzņēmumiem pašlaik īsti nav motivācijas piešķirt līdzekļus – ne tikai sportā, bet arī kultūrā. Tāpēc ir pietiekami grūti to visu realizēt,” teica Voins.

Viņš tāpat sacīja, ka LBS vairāk darbojas ar reklāmas līgumiem, tādējādi saviem partneriem dodot iespēju reklamēties. “Vienkāršus filantropiskus atbalstītājus ir grūti sastapt,” pauda Voins.

Savukārt IZM pieminētos līdzekļus, kas joprojām ir bankas depozītā, LBS EČ rīkošanai tērēt neplāno. Līdzekļi paredzēti jaunas basketbola halles projektēšanai.

“Līdzekļi kontā saglabāti ar noteiktu mērķi – ieguldīt jaunas basketbola halles būvniecībā. Tagad ir konkurss uz projektēšanu. Šodien padome pauda diezgan noteiktu atbalstu, ka no šīs summas nekas nevar tikt novirzīts citiem mērķiem kā tikai halles būvniecībai,” pauda Voins.

Jautāts par to, vai LBS būs līdzekļi minētās halles būvniecībai, Voins atbildēja, ka tiks meklēti atbalstītāji. Projekts, kam paredzēts tērēt iepriekš sacīkstēs nopelnīto naudu, nepieciešams, jo potenciālajiem atbalstītājiem “grūti skaidrot uz pirkstiem”, izteicās Voins.

LBS padomes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (AP) tāpat uzsvēra, ka “ja šodien naudas [halles būvniecībai] nav, tad tas nenozīmē, ka nebūs arī rīt”.

“Tas gan nenozīmē arī to, ka nauda būs, taču LBS dara visu, lai tā būtu,” piekodināja Bondars.

Kā ziņots, LBS valde apgalvo, ka ir apdraudēta Eiropas sieviešu čempionāta norise Rīgā un basketbolistu izredzes kvalificēties 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

LBS ziņoja, ka, ņemot vērā Nacionālā sporta padomes 28.marta sēdes lēmumu nepiešķirt līdzekļus Eiropas sieviešu basketbola čempionāta rīkošanai, kā arī Rīgas domes lēmumu sacensību rīkošanu līdzfinansēt tikai 25% apmērā no tāmē paredzētās summas, valde rosina sasaukt LBS padomes ārkārtas sēdi šī jautājuma izskatīšanai, kā arī informēt Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) par apdraudējumiem čempionāta norisei Latvijā.

Lai nodrošinātu iepriekš uzņemto saistību izpildi, Rīgā organizējot Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēles, IZM no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgs piešķirt 90 000 eiro, aģentūra LETA uzzināja ministrijā.

2017.gadā valsts apņēmās līdzfinansēt Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm finālturnīra apakšgrupas spēļu sarīkošanu Rīgā 600 000 eiro apmērā, un šī apņemšanās tiek īstenota, uzsvēra ministrijā. Lai to izpildītu, vēl jānodrošina pēdējais maksājums 165 000 eiro apmērā, ko saskaņā ar maksājumu grafiku paredzēts veikt 2019.gada jūnijā.

Tā kā LBS ieskatā ir izveidojies turnīra izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā, turnīra rīkotājiem ir jāmeklē risinājumi, kā to finansēt. Viens no veidiem, kā segt papildu izmaksas par turnīra sarīkošanu, ir Rīgas pašvaldības un sponsoru līdzfinansējuma piesaiste, uzsvēra ministrijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par