LBS tiesnešu komisija skaidro neviennozīmīgās spēles epizodes (VIDEO)

Ronalds Zaķis, sportazinas.com

Latvijas basketbola savienības () Tiesnešu komisija turpinām basketbola tiesnešu strīdīgo lēmumu skaidrošanu ar jaunām epizodēm. Šoreiz tiek apskatītas situācijas no Pafbet Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas spēlēm ar “VEF Rīga”, BK “Ventspils”, BK “Ogre”, “Jūrmala/Betsafe” un “Valmiera Glass VIA” līdzdalību.

Pirmā epizode ir no “VEF Rīga” pret Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenēto, kā arī Aigara Šķēles pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo” vienību (11.01.) – 69:70.

“VEF Rīga” spēlētājs ir uzsācis metienu pa grozu, kad viņa priekšā krīt aizsargs. Aizsargs krītot izraisa kontaktu ar uzbrucēju, kurš atrodas metienā. Pareizs tiesnešu lēmums – piezīme metienā un jāizpilda trīs soda metieni.

Nākamā epizode ir no “Ogres” un “Valmiera GLASS”/ViA” dueļa (15.01.) – 102:67.

Rinalds Sirsniņš dodas uz grozu ar bumbu no labās puses, savukārt Kristaps Dārgais dodas uz grozu bez bumbas pa vidu. Aizsargs iestājas viņam ceļā, notiek kontakts. Tiek gūts grozs.  Kontaktu starp aizsargu un uzbrucēju nevar atstāt bez ievērības. Roberts Krastiņš nav devis laiku un distanci, jo Dārgais ir kustībā bez bumbas. Nepareizs tiesneša lēmums – atbilstoši noteikumiem, Krastiņa kontakts ar Dārgo notiek brīdī, kad Sirsniņs izdara metienu. Grozs jāskaita, jāfiksē Krastiņa aizsardzības bloka piezīme un auta iemetiens “Ogres” komandai uzbrukuma zonā ar 14. sekundēm tablo, jo Valmieras komandai nav piezīmju norma.

Spēle “Valmiera GLASS”/ViA” dueļa pret “Jūrmala”/”Betsafe” (22.01.) – 74:87.

Uzbrūkošais spēlētājs apspēlējot aizsargu uzsāk metienu un gūst grozu. Aizsargs neatļauti kavējis pretspēlētāja kustību uz grozu, kuru precīzi tiesnesis fiksē kā aizsardzības bloka piezīmi. Pēc piezīmes fiksēšanas tiesnesis gūto grozu neieskaita . Nepareizs tiesneša lēmums – pareizi fiksēta aizsarga bloka piezīme, bet piezīme izdarīta brīdī, kad Ervīns Jonāts ir uzsācis metiena fāzi. Grozs jāskaita un papildus viens soda metiens jāizpilda.

“Jūrmala/Betsafe” pret “Parnu” (2019. 28.12.) – 78:80.

Komanda dodas ātrajā uzbrukumā, bumbu saņem spēlētājs ar sesto numuru, kurš dodas uz grozu.  Uzbrucējs izdara piespēli komandas biedram un pēc piespēles izdarīšanas, turpinot kustību nogāž pretspēlētāju, kurš atrodas pareizā aizsardzības stājā zem groza. Tiesneši šo kontaktu atstāj bez svilpes. Nepareizs tiesnešu lēmums – Kontakts ar aizsargu ir jāfiksē kā uzbrukuma piezīme, atbilstoši noteikumiem par uzbrukuma piezīmi un pusapļa principu.  Aizsargs ieņēmis pareizu aizsardzības stāju, atrodas ārpus pusapļa un uzbrucēja kontakts ar ar aizsargu notiek aizsarga cilindrā (krūtīs).

Vēl viena epizode no iepriekš minētās spēles.

Uzbrucējs veido aizsegu savam komandas biedram, kuru sedz aizsargs. Veidojot aizsegu notiek kontakts. Tiesnesis fiksē uzbrukuma piezīmi. Pareizs tiesneša lēmums – fiksēta uzbrukuma piezīme. Sp.ēlētājs ar numuru deviņi veidojot aizsegu atrodas kustībā, nav ievērojis laika un distances (vismaz 1 solis) noteikuma principus, veidojot aizsegu. Nepareizs aizsegs.

“Ventspils” pret “Ogri” (2019. 05. 10.) – 89:93.

Uzbrucējs saņem piespēli no komandas biedra. Vienlaicīgi piespēlējot bumbu Ronalds Zaķis veido aizsegu. Notiek kontakts starp Zaķi un Rihardu Zēbergu. Pareizs tiesneša lēmums – fiksēta uzbrukuma piezīme. Neskatoties uz to, ka Zaķis atrodas ar bumbu un, vienlaikus ar bumbas nodošanu savam komandas biedram veido aizsegu, viņš atrodas kustībā, nav ievērojis laika un distances (vismaz 1 solis) noteikuma principus. Nepareizs aizsegs.

Basketbola tiesnešu komisija darbojas saskaņā ar Latvijas Baskebola savienības statūtiem un ir atbildīga par basketbola tiesnešu, komisāru un galdiņa tiesnešu apmācības programmu sagatavošanu, attīstību un darbības uzlabošanu.

Tiesnešu komisijas sastāvs: Arnis Ozols (vadītājs), Andris Vaskāns, Andris Aunkrogers, Ingus Baumanis, Juris Kokainis, Kristaps Konstantinovs, Oskars Lucis, Gatis Saliņš, Oļegs Latiševs, Ilze Gūtmane, Mārtiņš Kozlovskis.

*Informāciju sagatavoja LBS.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par