LBS valde aicinās organizācijas padomi akceptēt aizņēmumu EČ sievietēm sarīkošanai

Valdis Voins, sportazinas.com
Valdis Voins | Foto: LBS

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde izskatījusi Eiropas sieviešu čempionāta sagatavošanas gaitu, kā rezultātā valde aicinās LBS padomi akceptēt aizņēmumu turnīra rīkošanai.

Konstatēts, ka divu mēnešu laikā izdevies nodrošināt budžetā paredzēto sponsoru līdzekļu piesaisti 50 000 eiro apmērā, kā arī sarunās ar Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA) panākt izdevumu samazināšanu par 43 000 eiro. Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu atbalstīt čempionāta rīkošanu ar 100 000 eiro, kā paredzēts iepriekš apstiprinātajā tāmē.

Ņemot vērā minēto, patlaban Eiropas sieviešu čempionāta budžetā saglabājies deficīts 196 000 eiro apmērā.

“Kopš 2018. gada rudens vairākkārt diemžēl esam informējuši Izglītības un zinātnes ministriju, Nacionālo sporta padomi un valdību par čempionāta rīkošanas sadārdzinājumu,” LBS mājaslapā citēts organizācijas prezidents Valdis Voins. “Par spīti neoficiāli izskanējušajiem solījumiem, LBS lūgumi piešķirt papildus līdzekļus noraidīti, ignorējot argumentu, ka Eiropas čempionāta norise Latvijā sagādā pozitīvu efektu Latvijas ekonomikai, ko NSP iepriekš izvirzīja kā viens no kritērijiem, lai atbalstītu lielu starptautisku sacensību rīkošanu.”

“Lai nodrošinātu sekmīgu Eiropas čempionāta norisi, LBS valde izskatīs iespējas aizņemties trūkstošos līdzekļus un lūgs LBS padomi akceptēt šādu lēmumu. LBS padomes sēdi sasauksim līdz Eiropas čempionāta sākumam,” pauda Voins.

“LBS izdarīs visu nepieciešamo, lai Eiropas sieviešu čempionāts Rīgā notiktu atbilstoši FIBA standartiem un Latvijas kā augsta līmeņa starptautisko sacensību kvalitatīvas rīkotājas lieliskajai reputācijai starptautiskajā sporta sabiedrībā,” turpināja LBS prezidents. “Vienlaikus uzskatām, ka konstruktīvas komunikācijas trūkums vairāk nekā pusgada garumā no valsts institūciju puses liecina par būtiskiem trūkumiem sporta nozares pārvaldībā, kā arī “atbildīgo” ierēdņu bezatbildību un nekompetenci.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par