LBSF nākamajai sezonai vēlas nokomplektēt četrus četrinieku ekipāžas

19/04/2022 14:29
Nokopēts
Oskars Ķibermanis

Šosestdien Murjāņos notiekošās jauno sportistu atlases mērķis bobslejā ir atrast eksplozīvus un spēcīgus jauniešus, lai Latvijas bobsleja komanda jau nākamajā sezonā varētu nokomplektēt četras četrinieku ekipāžas, par Latvijas Bobsleja un Skeletona federācijas (LBSF) plāniem saka LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis.

Iepriekšējā sezonā vairāku Latvijas sportistu traumas lika treneriem mainīt sacensību plānu, pārceļot komandas no Eiropas kausa uz Pasaules kausa sacensībām, un otrādi, lai veselie sportisti varētu gūt sacensību praksi. Nākamajā sezonā Latvijas komanda plāno startēt ar četrām ekipāžām, no kurām vismaz divas piedalītos Pasaules kausa sacensībās, bet vēl divas pārstāvētu Latviju Eiropas kausa izcīņā. “Jau šobrīd mūsu komandas stūmēji ir vieni no labākajiem pasaulē, bet viņu nav tik daudz, lai mēs spētu operatīvi rīkoties, ja nepieciešamas kādas izmaiņas sezonas gaitā. Tāpēc svarīgi ir nodrošināt pilnas četras ekipāžas, kuras gūst sacensību praksi un jebkurā laikā var piedalīties visu mērogu sacensībās,” nākamās sezonas mērķus pamato Ekmanis. “Jauno stūmēju atlasē mēs ceram sagaidīt spēcīgus vīriešus un sievietes no visas Latvijas, kuri grib savu nākotni saistīt ar šo sporta veidu un cīnīties par medaļām 2026.gada olimpiskajās spēlēs,” pauž Ekmanis.

Jauno sportistu atlase notiks sestdien, 23.aprīlī, plkst.12, Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā. Uz bobslejistu atlasi tiek aicināti spēcīgi, ātri un motivēti jaunieši vecumā no 16 līdz 26 gadiem, augumā no 1,75 metru garuma un garāki. Bobsleja atlases testu programmā būs 30 metru skrējiens gaitā un bobsleja trenažiera stumšana. Tāpat tiek meklēti arī jauni talanti skeletonā. Īpaši tiks gaidīti jaunieši un jaunietes, kas sasnieguši 14 gadu vecumu, ziņo LBSF.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām