Ļebedevs iekļūst EČ finālposmos

23/05/2021 17:57
Andžejs Ļebedevs, www.sportazinas.com

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Čehijā sasniedza Eiropas čempionāta finālposmos, bet U19 konkurencē finālu sasniedza arī Ernests Matjušonoks un Francis Gusts. Pieaugušo konkurencē sacensības notika Čehijas pilsētā Pardubicē, bet U19 sportisti spēkojās Ungārijas pilsētā Naģhalāšā.

Ļebedevs pirmajā braucienā palika bez punktiem, bet nākamajos trijos izcīnīja uzvaras, pārspējot ari bijušo pasaules vicečempionu poli Patriku Dudeku. Lai iekļūtu finālposmos, Ļebedevam bija jāstartē arī 20.braucienā un jāizcīna vismaz otrā vieta, kas viņam arī izdevās. Šajā braucienā ātrākais bija brits Daniels Bjūlijs.

Četrām finālposma sacensībām kvalificējās arī Bjūlijs, Sergejs Logačovs no Krievijas, Dudeks un dānis Patriks Hansens. Iepriekš sacensībām jau bija kvalificējušies patreizējais čempions brits Roberts Lamberts, dāņi Leons Madsens, Mikels Mihelsens un Nikijs Pedersens, kā arī polis Bartošs Smektala.

Vēl viena vieta pienāksies katra finālposma rīkotājiem, bet pieciem braucējiem tiks piešķirts organizatoru ielūgums. Pirmais finālposms 12.jūlijā paredzēts Polijas pilsētā Bidgoščā.  Tikmēr Ungārijā Eiropas U19 čempionātā pusfināla braucienos Matjušonoks un Francis izcīnīja uzvaras, bet vēlāk finālā piekāpās mājiniekam Petram Hlupačam. Matjušonoks bija otrais, bet aiz viņa ierindojās Francis.

Fināls U19 konkurencē 7.augustā paredzēts Rīgā, Biķernieku trasē. Jūnija beigās Čehijā paredzētas vēl vienas pusfināla sacensības, kurās vietu finālā var nopelnīt Ričards Ansviesulis un Artjoms Juhno.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Somijas un Zviedrijas hokeja izlases
20/05/2022 15:18

PČ pirmā nedēļa – krievu preses histērija, dārgākais alus pasaulē un Dānijas cīņa par “play-off”

Somijā notiekošajā Pasaules čempionāta hokejā aizvadīta viena nedēļa. Pagājušas jau 32 spēles un līdz pamatturnīra beigām palikušas piecas dienas. Pirmajā pēckovida turnīrā netrūkst gan interesantu notikumu, gan arī problēmu. Ņemot…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…