Lebrons “atgriežas” un uzstāda NBA rekordu, Lilards un Karmelo neglābj Portlendu (VIDEO)

23/08/2020 08:49
Lebrons Džeimss

Aizvadītajā naktī norisinājās vēl vairāki mači Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Otro uzvaru sērijā izcīnīja Losandželosas “Lakers”, pārspējot Portlendas “Trail Blazers” ar 116:108, izvirzoties vadībā ar 2-1.

Sērijas pirmajā mačā Portlenda sensacionāli svinēja uzvaru, taču otrajā spēcīgāki bija Losandželosas basketbolisti. Šoreiz situācija uzreiz izvērtās ne par labu “Lakers”, jo visu pirmo puslaiku un daļu no trešās ceturtdaļas komanda pavadīja iedzinējos. Lebrons Džeimss un kompānija spēja salauzt spēles gaitu un panākt neizšķirtu, bet vēlāk arī izvirzīties vadībā, noslēdzošajās 12 minūtēs noturot pārsvaru komfortablā līmenī.

Ja pagājušajā spēlē Džeimss bija nemanāms un kāds varēja padomāt, ka amerikānis nepiedalījās spēlē, jo viņš iemeta vien 10 punktus, tad šodien komandas spīdeklis apliecināja savu statusu ar 38 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un astoņām piespēlēm. Viņš kļuvis par pirmo basketbolistu NBA vēsturē, kurš 44 “play-off” mačos izcēlās ar vismaz 30+10+5.

Ar “double-double” atzīmējās arī Entonijs Deiviss, kuram 29 punkti un 11 izcīnītās bumbas zem groziem. “Trail Blazers” rindās kā vienmēr lielisks bija Damians Lilards, kura kontā 34 punkti, vēl 28 punktus guva Kristiāns Makkolums, bet 20 punktus iemeta Karmelo Entonijs.

3-0 sērijā panāca Maiami “Heat”, apspēlējot Indiānas “Pacers” ar 124:115. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Džimijs Batlers ar 27 punktiem, savukārt Goranam Dragičam 24 punkti. Pretinieku rindās lielisks bija Malkolms Brogdons, kurš ne tikai iemeta 34 punktus, bet arī atdeva 17 piespēles.

Tikmēr pirmo panākumu sērijā izcīnīja Oklahomasitijas “Thunder”, papildlaikā pieveicot Hjūstonas “Rockets” ar 119:107. Dažas minūtes pirms sirēnas “Thunder” bija tuvu trešajam zaudējumam, tomēr komanda jaudīgi aizvadīja galotni un panāca 1-2 sērijā.

Uzvarētāju rindās ar 29 punktiem atzīmējās Deniss Šrēders, savukārt 26 punkti Krisam Polam. Hjūstonai kā vienmēr dominēja Džeimss Hārdens ar 38 punktiem, bet Danielam Hausam “double-double” – 15 punkti un 10 atlēkušās bumbas.