Lece/Kravčenoka fantastiski atspēlējas un uzvar EEVZA turnīrā Ventspilī

25/08/2018 20:28
Volejbols, Sportazinas.com

Ar aizraujošu spēli sieviešu sacensībās noslēdzies Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) turnīrs (kas vienlaikus arī bija Latvijas čempionāta noslēdzošais posms), kurā uzvaru izcīnīja Anastasija Kravčenoka un Alise Lece.

Jāatzīmē arī vīru sasniegumi, kur latviešu dueti ieguva divas medaļas.

Ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets finālā smagā cīņā ar rezultātu 2-1 (12:21, 21:18, 16:14) pārspēja baltkrievietes Viktorju Sjakretavu un Ļizavetu Čabai (#4).

Pirmā seta sākumā latvietēm gāja palagam grūti, nonākot iedzinējos ar 4:12, bet turpinājumā jau 8:16. Mūsējās neatrada pretargumentus baltkrievietēm, jo tās spēlēja vienlīdz labi gan blokā, gan uzbrukuma saspēlē, tāpēc pirmais sets zaudēts bez ierunām – 12:21.

Otrā seta sākumā tika pieļautas vairākas kļūdas un bija problēmas servju uzņemšanā, kas noveda pie četru punktu deficiēt 2:6. Nepalīdzēja arī pierasītais pārtraukums un rezultāts jau pavisam nepatīkams – 5:13. Vēlāk iniciatīvu uzņēmās Kravčenoka, kura guva eisu un bija precīze uzbrukumā, kam piebalsoja arī Lece, panākot cerīgu 9:13. Turpinājumā iniciatīva piederēja jau latviešu volejbolistam, kas spēja “izvilkt” jau praktiski zaudētu setu un uzvarēt to ar 21:18.

Izšķirošajā setā jau laukumā bija vērojama līdzīga cīņa jau no pirmās izspēles, kas solīja arī drāmas cienīgu noslēgumu. Kravčenoka ne bez veiksmes palīdzības (eiss, atsitoties pret tīklu) panāca 12:12. Baltkrievietes pieprasīja pārtraukumu, pēc kura atkal izvirzījās vadībā, taču Kravčenoka atkal panāca līdzsvaru. Vēlāk Lece izvirzīja vadībā latvietes ar 15:14, bet ar meistarīgu sitienu Kravčenoka noformēja gala rezultātu – 16:14 un izcīnīta teju neticama uzvara!

Tikmēr bronzas duelī latvietes Vanesa Grosberga un Kristīne Briede (#5) ar rezultātu 1-2 (21:23, 21:19, 13:15) piekāpās lietuvietēm Vladai Oganauskienei un Svetlanai Beķisai-Sturo (#8).

Savukārt vīru turnīrā Mihails Samoilovs un Matīss Gabdulļns (#4) finālmačā ar rezultātu 0-2 (13:21, 19:21) atzina  vienu no sacensību favorītiem Aļaksandra Dzjadkova un Pāvela Pjatruška (#2) no Baltkrievijas pārākumu.

Pie bronzas tika Dāvis Nātriņš un Gints Antomus (#10), kuri mačā par trešo vietu ar 2-0 (21:14, 21:15) apspēlēja poļus Maceju Levicki un Mikolaju Miščuku (#5).

Turnīra ar pirmo numuru izliktie Toms Šmēdiņš un Haralds Regža ceturtdaļfinālā atzina Samoilova un Gabdulļina pārākumu.

Šosezon Latvijas čempionātā “ERGO Open” bija seši posmi un fināls, kurā triumfēja Rihards Finsters/Aleksandrs Solovejs un Alise Lece/Ilze Liepiņlauska.

EEVZA posms Ventspilī bija piektais un noslēdzošais.