Leģendārā Čeliosa dēls iemet “Dinamo”, Indrašim punktu “jūra” rīdzinieku uzvarā

23/11/2020 20:34
Rīgas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien pretinieku laukumā ar rezultātu 5:4 papildlaikā uzveica Pekinas “Kunlun Red Star” vienību.

“Dinamo” komandā ražīga spēle Mikam Indrašim, kurš guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli. Vēl “Dinamo” rindās ar goliem izcēlās Pāvels Černovs un Ondržejs Vitāseks, bet papildlaikā uzvaru izrāva Deniss Paršins.

“Dinamo” rindās pa diviem punktiem sakrāja Paršins, kuram vārti un piespēle, un Tonijs Sunds, kuram divas rezultatīvas piespēles.

“Kunlun Red Star” rindās rezultātu atklāja Džeiks Čelioss, kurš ir leģendārā Krisa Čeliosa dēls. Čelioss vecākais karjeras laikā trīs reizes triumfējis Stenlija kausa, kā arī piedalījies 1917 NHL spēlēs, sakrājot 1092 punktus.

Vēl mājiniekiem divus golus iemeta Hanters Šinkaruks, bet viens precīzs raidījums Trevoram Vongam.

Pekinas “Kunlun Red Star” – Rīgas “Dinamo” 4:5 (1:2, 0:1, 3:1, 0:1)

Pekinas “Kunlun Red Star” vārtu guvumi16:12 Džeiks Čelioss (Hanters Šinkaruks, Keisijs Velmans), 41:17 Hanters Šinkaruks (Trevors Mērfijs, Tailers Vongs), 46:13 Hanters Šinkaruks (Trevors Mērfijs), 55:06 Tailers Vongs (Ītans Vereks, Keisijs Velmans)

Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi8:26 Ondržejs Vitāseks (Miks Indrašis), 18:18 Miks Indrašis (Džordans Marejs, Zeks Mičels), 28:21 Pāvels Černovs (Tonijs Sunds, Deniss Paršins), 54:42 Miks Indrašis (Lauris Dārziņš), 64:49 Deniss Paršins (Tonijs Sunds)

Pekinas “Kunlun Red Star” noraidījumi10:49 Raiens Sprouls, 18:34 Vjačeslavs Leščenko, 53:25 Skaitliskā sastāva pārkāpums, 59:32 Džeiks Čelioss

Rīgas “Dinamo” noraidījumi24:47 Kristaps Zīle, 40:30 Jevgēņijs Gračjovs, 45:29 Pāvels Černovs, 54:47 Džordans Marejs

Savu pirmo maču šajā sezonā aizvadīja Rihards Bukarts, kurš “Dinamo” nebija spēlējis kopš 2018.gada janvāra.

Mača ievadā spēle ritēja raiti bez pārtraukumiem, bet pirmie vārtus guva viesi, devītajā minūtē pēc paša izveidota uzbrukuma izceļoties Vitāsekam, kuram asistēja Indrašis. Astoņas minūtes vēlāk “mājinieki” ātrā uzbrukumā sarāva rīdzinieku aizsardzību un Džeiks Čelioss panāca 1:1.

Divas minūtes pirms pirmā perioda beigām rīdzinieki pēc pretinieku kļūdas aizsardzības zonā atgriezās vadībā. Veiksmīgo Zeka Mičela un Džordana Mareja saspēli ar nekļūdīgu metienu noslēdza Indrašis – 3:1.

Otrajā spēles nogrieznī vairāk uzbrukuma un meta pa vārtiem pretinieki, taču “Dinamo” veiksmīgi aizsargājās, turklāt palielināja savu pārsvaru. Perioda devītajā minūtē pēc Paršina piespēles no aizvārtes, netraucēts no asa leņķa precīzi meta Černovs.

Tiesa, jau trešā perioda otrajā minūtē Hanters Šinkaruks bija pirmais pie Staņislava Gaļimova atsistās ripas un realizēja vairākumu, samazinot rīdzinieku pārsvaru. Piecas minūtes vēlāk Šinkaruks ar spēcīgu plaukstas metienu izlīdzināja rezultātu.

Perioda otrajā pusē abas komandas apmainījās diviem vārtiem vairākumā. Nepilnas piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Indrašis atguva rīdziniekiem vadību, šajā vārtu guvumā palīdzot arī Mičelam, kurš aizsedza pretinieku vārtsarga skatu. Nepagāja ne pusminūte, kad Tailers Vons panāca 4:4.

Pamatlaikā uzvarētāji netika noskaidroti, tāpēc cīņa turpinājās pagarinājumā, kuru “Dinamo” uzsāka vairākumā, taču nerealizēja. Komandas jau bija tuvu tam, lai cīņa turpinātos pēcspēles metienu sērijā, tomēr 11 sekundes pirms papildlaika beigām Paršins ar metienu no vārtu priekšās izrāva uzvaru – 5:4.

Rīdzinieki šī izbraukuma pirmajās divās spēlēs cietuši zaudējumus – 1:6 pret Maskavas “Dinamo” un 1:3 Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pirms tam “Dinamo” mājās ar 5:3 uzvarēja Pekinas “Kunlun Red Star” un pārtrauca 14 zaudēto spēļu sēriju.

Pekinas komandai oktobrī bija veiksmīga sērija ar četrām uzvarām piecās spēlēs, bet tagad piedzīvoti astoņi zaudējumi pēc kārtas, iepriekšējais no tiem sestdien – 2:5 pret Kazaņas “Ak Bars”.

“Dinamo” ar 12 punktiem 26 mačos ir pēdējā starp 11 Rietumu konferences komandām, bet “Kunlun Red Star” ar 13 punktiem 27 dueļos noslēdz Austrumu konferences tabulu, kurā ir 12 vienības.

Kopumā KHL abas “Dinamo” komandas savā starpā tikušās desmit reizes, no kurām rīdzinieki uzvarējuši piecās. Iepriekšējā sezonā katra komanda guva pa uzvarai.

Rīgas vienība uz Maskavu devās 18.novembrī ar līgumreisu. Pētera Skudras vadītā komanda izbraukumā devās pa maršrutu Maskava – Jaroslavļa – Mitišči – Rīga.

Izbraukumā bija trīs vārtsargi, desmit aizsargi un 17 uzbrucēji. Komandai šajā izbraukumā nepalīdzēja vārtsargs Iļja Proskurjakovs, kurš turpina atgūt sportisko formu, bet veselības problēmas piemeklējušas uzbrucēju Emīlu Ģēģeri. Tāpat Rīgā palika aizsargs Metjū Majone.

Tikmēr Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienībā “Rīga” atgriezušies aizsargs Miks Tumanovs un uzbrucēji Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Daņila Larionovs, Gustavs Millers, Rūdolfs Polcs, Gļebs Prohorenkovs un Patriks Zabusovs.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.