Leģendārais Hovs reiz pavaicāja Krosbijam autogrāfu: Tu to negribi, tu esi Gordijs Hovs!

Sidnijs Krosbijs, Gordijs Hovs, sportazinas.com
Sidnijs Krosbijs un Gordijs Hovs | Foto: Sportsnet

Prestižā medija “The Athletic” žurnālists Džošs Johe, kurš ilgu gadus ir tieši nacionālās hokeja līgas () komandas Pitsburgas “Penguins” apskatnieks, atskatījies uz vairākiem līgas superzvaigznes Sidnija Krosbija stāstiem, kas iepriekš nav izskanējuši publiski.

“2010. gada martā pēc spēles viesos ar Detroitas “Red Wings”, kuru “Penguins” zaudēja ar 1:3, vairāki žurnālisti stāvēja pie viesu komandas ģērbtuvēm,” raksta Johe. “Starp viņiem bija leģendārais , kurš turēja rokās fotogrāfiju [šajā gadā Kanāda triumfēja olimpiskajās spēlēs un Hovam bija attēls, kurā Krosbijs svin uzvaras vārtus finālmačā pret ASV].”

“Hovs soļoja pie Krosbija, paspieda roku un teica: “Man vajag, lai tu paraksti šo fotogrāfiju!” Varēja redzēt, ka Krosbijs sajutās neērti un noteica: “Tu esi Gordijs Hovs un tev nevajag manu autogrāfu!” raksta Johe.

“Hovs viņam atbildēja: “Sasodīts, protams, ka vajag!” Krosbijs reti kad izskatās samulsis, bet šī bija viena no tā reizēm. Bija pilnīgi skaidrs, ka viņš sajutās neērti aiz cieņas pret hokeja leģendu. Pēc tam, kad Krosbijs parakstīja fotogrāfiju, Hovs vēlreiz viņam paspieda roku un devās prom,” turpināja žurnālists.

“Krosbijs vien paskatījās uz žurnālistu grupu, kas stāvēja turpat līdzās. “Kad Hovs paspieda man roku, domāju, ka tā salūzīs – viņš joprojām bija ļoti spēcīgs,” kādam no reportieriem pēc tam noteica pats hokejists.”

Hovs aizsaulē devās 2016. gadā 88 gadu vecumā. Viņš ir visu laiku vecākais hokejists, kurš izgājis laukumā NHL mačā. Hovs to paveica 52 gadu vecumā.

Hovs NHL līmenī ir guvis vairāk punktus nekā aizvadījis spēles. Viņš 1767 mačos guva 810 vārtus un atdeva 1049 rezultatīvas piespēles, kas kopā deva 1850 punktus. Kanādas hokeja un “Red Wings” leģenda teju visu savu karjeru pavadīja tieši Detroitas komandā.

Johe publicējis arī citus stāstus. Piemēram, 2013. gadā “Penguins” brīvo aģentu tirgū lūkoja iegūt leģendāro Džeromu Iginlu, bet vadība vēlējās, lai sarunās ar viņu iesaistās arī Krosbijs.

“Pēc treniņa tā brīža “Penguins” galvenais treneris Dens Bailsma pajautāja: “Vai kāds ir redzējis Sidu?” Krosbijs nebija ieradies uz tikšanos, turklāt neviens nezināja, kur viņš ir. Neviens gan daudz nesatraucās, jo pieņēma, ka hokejistam ir gadījusies kāda ķibele ar ekipējumu,” raksta Johe.

“Izrādās, ka Krosbijs tobrīd netālu no ģērbtuves 30 minūtes sarunājās ar kādu bērnu ratiņkrēslā, kurš bija ieradies vērot komandas treniņu. Krosbijs vienmēr bijis puisis, kurš ne tikai apciemo cilvēkus ar veselības problēmām, bet arī reāli ar viņiem pavada laiku un daudz sarunājas. Esmu redzējis no viņa vairākus šādus gājienus, bet katru reizi varu Krosbiju tikai apbrīnot. Viņš to nedara šova pēc, bet tikšanās ar Iginlu tika atcelta,” noslēdza apskatnieks.

32 gadus vecais Krosbijs ir viena no lielākajām 21. gadsimta hokeja zvaigznēm. Viņu 2005. gadā NHL draftā ar pirmo numuru izvēlējās tieši “Penguins” komanda, kurā viņš spēlē vēl līdz šai dienai. Zīmīgi, ka Krosbijs kļuvis par latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera komandas biedru.

Krosbijs līdz šim 943 spēlēs NHL sakrājis 1216 (446+770) punktus, kā arī pozitīvu lietderības koeficientu +183.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par