Leģendārais Jāgrs: Spēlēšana KHL palīdzēja man sagatavoties atgriešanai NHL

Jaromirs Jagrs, sportazinas.com
Jaromirs Jagrs | Foto: iSport.cz

48 gadus vecais čehu hokejists atklājis, ka spēlēšana Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Omskas “Avangard” savulaik palīdzēja viņam sagatavoties atgriešanai Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Pirmo reizi Jāgrs ieradās Krievijā 2004./2005. gada sezonā, kad NHL iestājās lokauts. Pēc vienas sezonas Krievijas superlīgā čehs aizbrauca uz Ziemeļameriku, savukārt KHL pirmajā sezonā 2008. gadā viņš atgriezās Omskā, pavadot “Avangard” vēl trīs sezonas, vienu reizi aizcīnoties līdz Gagarina kausa finālam.

“Šeit es nospēlēju trīs sezonas. Atbraucu Krievijā, kad man bija 36 gadi. Kad es pametu NHL, man šķita, ka viss ir beidzies un nekad tur vairs neatgriezīšos. Spēlējot Krievijā, es atkal iemīlēju hokeju. Pēc trīs gadiem šeit es atgriezos un nospēlēju vēl 5-6 sezonas NHL. KHL man ļoti palīdzēja sagatavoties atgriešanai, gan psiholoģiski, gan fiziski,” teica Jāgrs.

Trīs sezonu laikā viņš laukumā gāja 155 pamatturnīra spēlēs, kurās sakrāja 145 (66+79) punktus, savukārt 26 “play-off” cīņās viņam septiņi vārti un 13 piespēles.

Pirms divām dienām, 23. novembrī “Avangard” aizvadīja maču par godu Omskas hokeja 70 gadu jubilejai. Viens no spēles viesiem bija tieši Jāgrs.

Aizvadītajā sezonā uzbrucējs pārstāvēja “Kladno”, kas debitēja Čehijas ekstralīgā. Čempionātu komanda noslēdza pēdējā vietā un izkrīta no valsts spēcīgākās līgas. Pats Jāgrs nospēlēja 38 mačus, kuru laikā sakrāja 29 punktus (15+14). Viņš bija ceturtais rezultatīvākais spēlētājs komandā.

Šī gada martā Jāgrs neizslēdza iespēju, ka varētu noslēgt savu profesionālā sportista karjeru. “Tiešām nezinu, vai turpināšu spēlētāja karjeru. Es joprojām mīlu hokeju, bet gadu no gada  tas kļūst arvien grūtāk. Esmu pieradis galvenajos mačos izskatīties daudz labāk, nekā tas ir tagad. Vienmēr palīdzēju savām komandām uzvarēt svarīgajās spēlēs, tagad situācija ir citādāka,” savu sniegumu vērtēja Jāgrs.

Tomēr izskatās, ka uzbrucējs neplāno beigt karjeru. “Sagaidāms, ka tuvākajā laikā viņš atsāks spēlēt. Jāgrs jau slido ar komandu, cik es zinu, drīz viņš atgriezīsies laukumā. Jaromīram ir 48 gadi, bet viņš var spēlēt arī līdz 50 gadiem. Viņš ļoti mīl hokeju. Ja Jāgrs iztiks bez nopietniem savainojumiem, tad viņš spēlēs. Savā vecumā viņš nebūs līgas labākais hokejists, bet būs viens no laba līmeņa spēlētajiem. Viņš joprojām iemetīs vairākumā, viņam joprojām ir svarīga loma, viņš joprojām ir labā formā,” teica Plekanecs.

Savas karjeras laikā Jāgrs aizvadījis 1733 spēles Nacionālajā hokeja līgā (NHL), iekrājot 1921 rezultativitātes punktus (766+1155). Čehs ir otrais visu laiku rezultatīvākais hokejists NHL vēsturē, atpaliekot vienīgi no Veina Gretcka, kuram izdevies iegūt 2857 punktus (894+1983).

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par