Leģendārais Spanulis oficiāli apstiprināts par Grieķijas izlases treneri

02/10/2023 12:57
Nokopēts
Vasilis Spanulis

Par Grieķijas basketbola izlases galveno treneri apstiprināts leģendārais Vasilis Spanulis, vēsta Grieķijas Basketbola federācija (HBF). Līgums noslēgts uz diviem gadiem.

Iepriekš jau tika lēsts, ka 41 gadu vecais Spanulis bija galvenais kandidāts uz vakanto vietu Grieķijas izlasē. Šodien sadarbība apstiprināta oficiāli.

Grieķijas basketbola leģenda Spanulis, kurš savu titulēto spēlētāja karjeru noslēdza vien pirms diviem gadiem, aizvadītajā sezonā vadīja Grieķijas klubu Atēnu “Peristeri”. Spanuļa vadībā komanda pirmo reizi tās vēsturē iekļuva Grieķijas kausa finālā, savukārt valsts čempionātā vienība ieņēma trešo pozīciju.

Spēlētaja karjeras laikā Spanulis trīs reizes triumfēja Eirolīgā, visās no tām saņemot arī finālu vērtīgākā spēlētāja jeb MVP apbalvojumus. Spanulis vienreiz tika nosaukts par regulārā čempionāta MVP, kā arī viņš tika iekļauts aizvadītās desmitgades simboliskajā Eirolīgas izlasē un pērn tika uzņemts Eirolīgas Slavas zālē.

Leģendārajam grieķim tāpat ir virkne Grieķijas basketbola turnīru titulu un neskaitāmi individuālie apbalvojumi, kā arī viņš ir visu laiku labākais Eirolīgas punktu guvējs un piespēlētājs.Tikmēr Grieķijas izlasē, ar kuru kopā Spanulis triumfēja 2005. gada Eiropas čempionātā, viņš oficiālos turnīros nospēlēja 74 mačus. Viņa pēdējais turnīrs nacionālajā komandā bija 2015. gada Eiropas čempionāts.

Jau vēstīts, ka pēc Pasaules kausa no Grieķijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots Dimitris Itudis – par iemeslu kļuva speciālista aizņemtība ULEB Eirolīgas komandā Stambulas “Fenerbahce”. Itudis uzsāka darbu Grieķijas izlasē 2021.gada septembrī un viņa vadībā grieķi pērn Eiropas meistarsacīkstes pēc neveiksmes ceturtdaļfinālā noslēdza piektajā pozīcijā. Savukārt Pasaules kausa finālturnīrā Grieķijas izlase nespēja pārvarēt otro grupu turnīru un ierindojās 15.vietā.

TOP notikumi
1
X
2
1.78
3.9
4.2
1.37
4.8
8.5
1.25
6.75
10
2.5
3.3
2.8
1.43
4.6
7.25
2.05
3.6
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām