Parīzes OS piektā diena: Nadals atvadās ar zaudējumu dubultspēlēs, Gvatemalai pirmais zelts vēsturē

31/07/2024 23:25
Nokopēts
Rafaels Nadals

Spānijas tenisisti Rafaels Nadals un Karloss Alkarass trešdien Parīzes olimpisko spēļu tenisa sacensībās cieta zaudējumu dubultspēļu sacensību ceturtdaļfinālā.

Spānijas duets, kurā spēlēja pasaules trešā rakete vienspēlēs Alkarass un bijušais pasaules ranga līderis un 22 “Grand Slam” turnīru uzvarētājs vienspēlē Nadals, ar 2-6, 4-6 piekāpās ar ceturto numuru turnīrā izsētajiem amerikāņiem Ostinam Krajīčekam un Radžīvam Ramam.

Nadalam tas, visticamāk, bija pēdējais starts “Ŗoland Garros” kortos, kur viņš karjeras laikā izcīnījis 14 “French Open” titulus.

Alkarass trešdien startēja arī vienspēļu turnīrā, ar 6-4, 6-2 pārspējot krievu Romanu Safiuļļinu un iekļūstot ceturtdaļfinālā. Nadals iepriekš otrajā kārtā ar 1-6, 4-6 zaudēja citai tenisa ikonai Novakam Džokovičam.

Šaušana

Gvatemalas sportiste Adriana Ruano trešdien Šatorū izcīnīja zelta medaļu Parīzes olimpisko spēļu sacensībās šaušanā tranšeju stendā, izcīnot savai valstij pirmo zelta medaļu olimpisko spēļu vēsturē.

Finālā Ruano ar 45 sašautiem šķīvīšiem no 50 sasniedza jaunu olimpisko rekordu. Ruano izcīnītā zelta medaļa ir tikai trešā valsts vēsturē visos sporta veidos. Soļotājs Eriks Barrondo ierindojās otrajā vietā 2012.gada olimpisko spēļu Londonā 20 kilometru soļošanā, bet Parīzē trešais tranšeju stendā otrdien bija Žans Pjērs Brols-Kardenass.

Sudraba medaļu ar 40 sašautiem šķīvīšiem ieguva trīskārtējā pasaules čempione komandu sacensībās itāliete Silvana Stanko, bet trešā ar 32 sašautiem šķīvīšiem no 40 bija austrāliete Penija Smita.

Volejbols

Polijas volejbolisti trešdien Parīzes olimpisko spēļu turnīra mačā piecos setos pieveica Brazīliju. Polija B grupas spēlē uzvarēja ar 3-2 (22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12).

Polijas izlasē 26 punktus guva Vilfredo Leons, kurš trīs punktus guva ar servi un divus – ar bloku. 15 punktus guva Jakubs Kohanovskis, pa 11 punktiem – Bartošs Kureks un Kamils Semenjuks, bet desmit punktus – Mateušs Beneks. Brazīliešiem pa 18 punktiem guva Adrianu Fernandess un Rikardu Souza, bet 17 punktus sakrāja Darlans Ferreira.

Pēc divām kārtām ceturtdaļfinālam ar sešiem punktiem ir kvalificējusies Itālija un ar pieciem punktiem – Polija. Brazīlijai ir viens punkts, bet bez punktiem ir Ēģipte.

Otrā dienas spēlē 1972.gada olimpiskā čempione Japāna C grupā ar 3-1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:23) pieveica divkārtējo olimpisko spēļu bronzas medaļnieci Argentīnu.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Judži Nišida, piecus punktus sakrājot ar servi. 15 punktus guva Rans Takahaši, trīs no tiem gūstot no serves līnijas un divus – blokā, 12 punktus guva Taiši Onodera, 11 – Juki Išikava. Argentīniešiem ar 19 punktiem izcēlās Fakundo Konte, bet 16 punktus guva Bruno Lima.

Šajā grupā pieci punkti ir ASV, četri – Japānai, trīs – Vācijai, bet bez punktiem ir Argentīna.

12 komandas ir sadalītas trīs grupās. Pirmo divu vietu ieguvējas grupās, kā arī divas no trim labākajām trešo vietu ieguvējām iekļūst ceturtdaļfinālā, sacensības turpinot pēc olimpiskās sistēmas, kā arī aizvadot spēli par trešo vietu.

Triatlons

Parīzes olimpiskajās spēlēs triatlonā sievietēm trešdien triumfēja mājiniece Kasandra Bogrāna. 27 gadus vecā francūziete 1,5 kilometrus peldus, 40 kilometrus uz velosipēda un desmit kilometrus skriešus veica vienā stundā, 54 minūtēs un 55 sekundēs.

Sudraba godalgu izcīnīja šveiciete Žilija Derona, kura čēmpionei zaudēja sešas sekundes, bet pie bronzas medaļas tika Beta Potere no Lielbritānijas, kura atpalika vēl par deviņām sekundēm. Iepriekšējās Olimpiādes uzvarētāja Bermudu triatloniste Flora Dafija bija vadībā gan pēc peldēšanas, gan pēc riteņbraukšanas, tomēr finišā viņa bija piektā, uzvarētājai zaudējot minūti un 17 sekundes.

Tikmēr vīriešu sacensībās par olimpisko čempionu kļuva Aleksandrs Jī no Lielbritānijas. 26 gadus vecajam Jī šī ir trešā olimpiskā medaļa – pirms trim gadiem Tokijas Olimpiādē viņš izcīnīja sudraba godalgu individuālajā startā un zeltu – stafetē.

Finišu anglis sasniedza pēc vienas stundas 43 minūtēm un 33 sekundēm, pēdējos simt metros apsteidzot jaunzēlandieti Heidenu Vaildu, kurš vēl pusotru kilometru pirms finiša bija 12 sekundes priekšā. Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Vailds finišā uzvarētājam zaudēja sešas sekundes.

Savukārt pie bronzas medaļas tika mājinieks Leo Beržērs, kurš 1,5 kilometrus peldus, 40 kilometrus uz velosipēda un desmit kilometrus skriešus veica vienā stundā, 43 minūtēs un 43 sekundēs. Iepriekšējās Olimpiādes uzvarētājs Kristians Blūmenfelts no Norvēģijas šoreiz finišēja 12.pozīcijā, čempionam zaudējot 54 sekundes.

Jau ziņots, ka sliktās ūdens kvalitātes dēļ Sēnas upē divas dienas pēc kārtas nenotika triatlonistu treniņi, bet vīriešu sacensības tika pārceltas no otrdienas uz šodienu.

Parīzes OS triatlona sacensības tomēr notiks

Futbols

Spānijas un Japānas futbolistes trešdien svinēja uzvaras Parīzes olimpisko spēļu turnīra spēlēs, iekļūstot izslēgšanas spēļu turnīrā.

Spānija C grupas spēlē ar 2:0 (0:0) pārspēja divkārtējo olimpisko spēļu turnīru finālisti Brazīliju.Pirmā puslaika kompensācijas laikā sarkano kartīti nopelnīja Brazīlijas izlases pazīstamākā spēlētāja 38 gadus vecā Marta, bet otrajā puslaikā Ateneja del Kastiljo, kura izcēlās 68.minūtē, un Aleksija Puteljasa, kas vārtus guva mača kompensācijas laika 17.minūtē.

Otrā grupas spēlē Japāna ar 3:1 (3:1) pieveica Nigēriju.11 minūšu laikā pirmā puslaika vidū 2:0 panāca Maika Hamano un Mina Tanaka. 42.minūtē Onji Ečegini panāca 1:2, bet pirmā puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē galarezultātu fiksēja Hikaru Kitagava.

Pēc trim spēļu kārtām Spānija izcīnīja deviņus punktus, Japāna – sešus, Brazīlija – trīs, bet Nigērija turnīru beidza bez gūtiem punktiem.

B grupā ar deviņiem punktiem uzvarēja ASV, sešus punktus nopelnīja Vācija, trīs – Austrālija, bet bez punktiem palika Zambija. Pēdējā grupas spēļu kārtā ASV ar 2:1 (1:0) pieveica Austrāliju. Uzvarētājām vārtus 43.minūtē guva Trinitija Rodmena un 77.minūtē – Korbina Alberta, bet Austrālijai vienīgos vārtus mača kompensācijas laika otrajā minūtē iesita Alana Kenedija.

Vācija ar 4:1 (1:0) sagrāva Zambiju. Divus vārtus uzvarētājām guva Lea Šillere, pa vieniem – Klāra Bīla un Elīza Zensa. Zambijas vienībā 1:2 panāca Barbra Banda.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs grupās. Izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūst katras grupas divas labākās komandas, kā arī vēl divas labākās otro vietu ieguvējas.

Peldēšana

Zviedriete Sāra Šēstrema trešdien Parīzes olimpiskajās spēlēs uzvarēja 100 metru brīvā stila peldējumā.

Šēstrema finišēja 52,16 sekundēs, otro reizi kļūstot par olimpisko čempioni. Pirmoreiz viņai tas pirms astoņiem gadiem Riodežaneiro izdevās 100 metru tauriņstila distancē. Trešo medaļu Parīzē izcīnīja šo spēļu čempione 100 metru tauriņstila distancē amerikāniete Torija Haska, kura baseinā pavadīja 52,29 sekundes, bet vēl 0,04 sekundes lēnāka bija Honkongas peldētāja Ševona Hogija.

Francijas sportists Leons Maršāns ar jaunu olimpisko rekordu uzvarēja 200 metru peldējumā tauriņstilā. Maršāna rezultāts minūte un 51,21 sekunde ir arī jauns Francijas rekords. Maršānam Parīzē tā ir jau otrā uzvara pēc zelta medaļas 400 metru kompleksajā peldējumā.

Sudraba medaļu, uzvarētājam zaudējot 0,54 sekundes, izcīnīja Tokijas spēļu uzvarētājs šajā distancē ungārs Krištofs Milāks, bet trešais finišēja Kanādas pārstāvis Iļja Haruns, uzvarētājam piekāpjoties 1,59 sekundes un sasniedzot jaunu valsts rekordu.

Amerikāniete Keitija Ledeki uzvarēja 1500 metru brīvā stila peldējumā. 27 gadus vecā Ledeki aizstāvēja pirms trim gadiem Tokijā izcīnīto titulu, finišējot ar jaunu olimpisko rekordu 15 minūtes un 30,02 sekundes. Tā viņai ir astotā zelta medaļa olimpiskajās spēlēs, kopš 2012.gada izcīnot arī trīs sudraba un vienu bronzas medaļu.

Sudraba medaļu saņēma mājiniece Anastasija Kirpičņikova, kura uzvarētājai zaudēja 10,33 sekundes, bet trešā finišēja Vācijas peldētāja Izabela Goze, kura Ledeki piekāpās 11,14 sekundes.

Daiļlēkšana

Ķīnas daiļlēcējas Čeņa Juisji un Cjuaņa Hunčaņa trešdien Parīzes olimpiskajās spēlēs uzvarēja sacensībās sinhronajā daiļlēkšanā no desmit metru torņa. Visās olimpiskajās spēlēs kopš 2000.gada Sidnejā, kad pirmo reizi šī disciplīna tika iekļauta sacensībās, uzvarējušas tikai Ķīnas pārstāves.

Ķīnas dueta rezultāts bija 359,10 punkti, kamēr sudraba godalgas ar 315,90 punktiem ieguva ziemeļkorejietes Džinmi Džo un Mine Kima. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Lielbritānijas daiļlēcējas Andrea Spendolini un Loisa Toulsone, kuras piecos lēcienos sakrāja 304,38 punktus.

Seškārtējā pasaules čempione, vien 18 gadus vecā uzvarētāja Čeņa izcīnīja savu otro olimpisko zelta medaļu – viņa sinhronajos lēcienos triumfēja arī Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur izcīnīja arī sudrabu individuālajās sacensībās.

Jau ziņots, ka arī vīriešu sacensībās sinhronajā daiļlēkšanā no desmit metru torņa uzvarēja Ķīnas pāris.

Airēšana

Par Parīzes olimpisko spēļu čempioniem 2000 metru distancē pārairu četriniekiem trešdien kļuva Nīderlandes airētāji un Lielbritānijas airētājas.

Nīderlandieši – Lenarts van Līrops, Finns Florijns, Tons Vītens un Koens Metsemakers – finālā distanci veica piecās minūtēs un 42 sekundēs, par 2,40 sekundēm apsteidzot Itālijas kvartetu. Trešie, čempioniem zaudējot 2,59 sekundes, bija poļi.

Tikmēr tādā pat distancē sievietēm nepārspētas palika Lielbritānijas sportistes Lorena Henrija, Hanna Skota, Lola Andersone un Džodžina Brejšova, kuras finišu sasniedza pēc sešām minūtēm un 16,31 sekundes. Sudraba godalgas tika Nīderlandes airētājām, kuras čempionēm zaudēja 0,15 sekundes, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa 0,39 sekundes uzvarētājām zaudējušās vācietes.

Tikmēr Austrālijas sportiste Džesika Foksa kļuva par olimpisko spēļu čempioni airēšanas slaloma sacensībās ar kanoe laivu. Foksa ir arī Tokijas olimpisko spēļu čempione sacensībās ar kanoe laivu, bet Parīzes Olimpiādē viņa izcīnīja zeltu arī mačos ar smailīti.

Austrāliete cauri 23 vārtiem izbrauca 101,06 sekundēs un par stabiņu skaršanu saņēma divu sekunžu sodu, taču tas neliedza izcīnīt zeltu. Bez soda sekundēm iztikusī vāciete Elena Lilika zaudēja 2,48 sekundes, bet divas soda sekundes guvusī amerikāniete Evija Leibfārta atpalika 8,89 sekundes.

Džudo

Gruzijas džudists Laša Bekauri trešdien kļuva par Parīzes olimpisko čempionu svara kategorijā līdz 90 kilogramiem, nosargājot pirms trim gadiem Tokijā izcīnīto titulu, bet svara kategorijā līdz 70 kilogramiem uzvaru svinēja Horvātijas sportiste Barbara Matiča.

Finālcīņā Bekauri ar “ippon” uzvarēja japāni Sanširo Murao. Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja grieķis Teodors Celidis un mājinieks Maksims Gaels Ngajaps Ambu, kuri cīņā par bronzas medaļām uzvarēja attiecīgi Spānijas pārstāvi Tristani Mosahlišvili un brazīlieti Rafaelu Masedu.

Sievietēm svara kategorijā līdz 70 kilogramiem Matiča finālā ar “waza-ari” pārspēja Vācijas sportisti Miriamu Butkereiti. Ar bronzas godalgu turnīru noslēdza Tokijas spēļu fināliste austriete Mihaela Polleresa un Beļģijas džudiste Gabriella Villemsa, kuras izšķirošajā cīņā pieveica attiecīgi Spānijas pārstāvi Ai Cunodu un nīderlandieti Sanni van Deiki.

Vingrošana

Japānas vingrotājs Šinnosuke Oka trešdien Parīzes olimpisko spēļu vingrošanas sacensībās svinēja uzvaru daudzcīņā.

Oka, kurš Japānas izlases sastāvā pirmdien bija uzvarējis arī komandu sacensībās, sakrāja 86,832 punktus. Otro un trešo vietu ieņēma Ķīnas vingrotāji Džans Bohens un komandu sacensību neveiksminieks Sjao Ruotens, kuri sacensības beidza ar attiecīgi 86,599 un 86,364 punktiem.

Ceturtdien par medaļām daudzcīņā cīnīsies sievietes.

Paukošana

Dienvidkorejas paukotāji trešdien tika kronēti par Parīzes olimpisko spēļu čempioniem sacensībās ar zobenu. Finālcīņā Dienvidkoreja ar rezultātu 45:41 pārspēja Ungāriju.

Pirms pēdējā dueļa Dienvidkoreja bija vadībā ar 40:33 un titula nodrošināšanai vajadzēja piecus punktus. Sangukam O tiekoties ar iepriekšējo trīs olimpisko spēļu čempionu individuālajās sacensībās Āronu Silāģi, korejietis tika pie nepieciešamajiem punktiem un nodrošināja savai valstij zelta medaļas.

O Parīzē uzvarēja arī individuālajās sacensībās, komandu mačos zeltu izcīnot kopā ar Sangvonu Parku, Bongilu Gu un Gjondonu Do.

Cīņā par bronzu Francija ar 45:25 pārspēja Irānu.

 

TOP notikumi
1
X
2
3.26
3.31
2.26
3.25
3.6
2.05
1.2
7.25
11
2.03
3.34
3.85
1.55
4.75
4.75
1.27
6.04
10.07
1.46
4.5
6.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām