Leimanim trīs precīzi metieni no spēles pret krīzē esošo CSKA

07/03/2021 19:24
Toms Leimanis

VTB Vienotā līga

Maskavas CSKA svētdien bez Latvijas basketbolista Jāņa Strēlnieka pieteikumā VTB Vienotajā līgā savā laukumā pārliecinoši pārspēja Minskas “Tsmoki”, kam deviņus punktus guva Toms Leimanis. CSKA pārspēja “Tsmoki”, kuras treneru kolektīvā ir arī latviešu treneris Edmunds Valeiko, ar 101:67 (27:16, 22:13, 29:18, 23:20).

Viesu rindās Leimanis 25 minūtēs un 37 sekundēs laukumā realizēja divus no deviņiem divpunktu un vienu no trijiem trīspunktu metieniem, kā arī abus soda metienus. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, pa divām rezultatīvām piespēlēm un kļūdām, trīs pārķertas bumbas un divas izprovocētas piezīmes, kā arī efektivitātes koeficients četri un starta sastāvā labākais +/- rādītājs mīnus astoņi. Minskas kluba labā 14 punktus guva Andrejs Rogozenko, bet uzvarētājiem seši spēlētāji sakrāja vismaz desmit gūtos punktus. Rezultatīvākais ar 15 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Johanness Foigtmans.

Tikmēr Ojārs Siliņš guva divus punktus, bet viņa pārstāvētā Nursultanas “Astana” Ņižņijnovgorodā piedzīvoja zaudējumu pēc 22 punktu pārsvara. “Nizhny Novgorod” savā laukumā spēja atspēlēties pret “Astana” pēc 22 punktu deficīta trešās ceturtdaļas sākumā un uzvarēt ar 75:73 (13:16, 15:31, 23:16, 24:10).

Pēc Maikla Tompsona gūtiem diviem punktiem “Astana” pēc spēlētām 22 minūtēm un 20 sekundēm panāca 55:33 savā labā, tomēr zaudēja spēli. Pēc vēl viena Tompsona divpunktnieka divas minūtes un 39 sekundes pirms mača beigām viesi panāca 73:62, taču atlikušajā laikā punktus neguva un piedzīvoja zaudējumu, pēdējos sešus punktus gūstot Keisijam Šepardam.

“Astana” rindās Siliņš maču sāka pamatsastāvā un 25 minūtēs un 23 sekundēs laukumā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un aizmeta grozam garām abus trīspunktu metienus. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, viena kļūda, divi bloķēti metieni un pāragri beigta spēle piecu piezīmju dēļ, kā arī efektivitātes koeficients divi. 26 punktus guva un septiņas piezīmes izprovocēja Džeremaija Hils, bet mājinieku rindās 17 punkti tika mača nogales varonim Šepardam.

Tikmēr Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā un Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” savā laukumā pārspēja Saratovas “Avtodor” ar 85:77 (16:15, 20:16, 25:20, 24:26). Kaufmanis laukumā devās uz maiņu un četrās minūtēs un 23 sekundēs laukumā aizmeta garām grozam vienīgo trīspunktu metienu. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, viena kļūda un divas personiskās piezīmes, kā arī efektivitātes koeficients mīnus viens.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 26 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un deviņām izprovocētām piezīmēm bija Ševāns Lūiss, bet 23 punkti Markusa Kīna kontā. Viesiem 18 punktus guva Džiens Klavels.

CSKA Vienotajā līgā ar 12 panākumiem 17 mačos ieņem trešo pozīciju, “Kalev”/”Cramo” ar bilanci 5-12 ir desmitā, “Astana” ar četrām uzvarām 17 mačos ir priekšpēdējā, bet “Tsmoki” ar bilanci 2-14 ir pēdējā – 13.vietā līgā. Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs svētdien Vācijas bundeslīgas spēlē guva 16 punktus “Gottingen” zaudējumā savā laukumā. “Gottingen” savā laukumā ar 89:93 (21:26, 28:17, 27:19, 13:31) zaudēja Frankfurtes pie Mainas “Skyliners”.

Lomažs laukumā pavadīja 27 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā grozā raidīja sešus no septiņiem divpunktu un vienu no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī vienu no trim soda metieniem. Viņa kontā arī viena izcīnīta atlēkusī bumba, piecas rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, pa divām kļūdām un personiskajām piezīmēm.

Rezultatīvākais viesu rindās ar 29 punktiem bija Mets Moblijs. Getingenas komanda ar septiņām uzvarām 21 spēlēs bundeslīgā ieņem 15.vietu 18 komandu konkurencē. Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirolīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.