“Leipzig” pēcspēles sitienos izcīna Vācijas kausu

22/05/2022 00:01

“Leipzig” futbolisti sestdien Berlīnē uzvarēja Vācijas kausa finālā. “Leipzig” finālā Berlīnes Olimpiskajā stadionā bija pārāki pār “Freiburg” pēcspēles sitienos ar 1:1 (0:1, 1:0, 0:0, 11 m – 4:2).

19.minūtē Freiburgas klubs izvirzījās vadībā pēc Maksimiliāna Egešteina sitiena ārpus soda laukuma, raidot bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī. Lai vārtus apstiprinātu, tika skatīts video atkārtojums, kurā tika noteikts, ka spēles ar roku nebija. 57.minūtē Leipcigas klubs palika mazākumā, kad Marsels Halstenbergs saņēma sarkano kartīti. Tomēr 76.minūtē ceturtajā vietā Vācijas čempionātā finišējuši Leipcigas komanda atspēlējās, izlīdzinājumu panākot Kristoferam Nkunku – 1:1.

Pagarinājuma beigās vēl sarkano kartīti viesiem par neatrašanos sev paredzētajā vietā izpelnījās slovēnis Kevins Kampls, taču viņš jau bija nomainīts otrā puslaika vidū. Pecspēles sitienos, kurus ar precīzu sitienu uzsāka Nkunku, otrajā un ceturtajā sērijā kļūdījās Freiburgas futbolisti Kristians Ginters un Ermedins Demirovičs, kausu virs galvas ceļot Leipcigas futbolistiem.

Leipcigas futbolisti uzvarēja pirmo reizi trīs finālos, bet “Freiburg” tas bija pirmais Vācijas kausa fināls. Visbiežāk kausu ieguvusi Minhenes “Bayern”, kas triumfējusi 20 reizes. Pusfinālā Leipcigas futbolisti ar 2:1 pieveica Berlīnes “Union” komandu, bet “Freiburg” ar 3:1 pieveica “Hamburger SV”. “Leipzig” kausa finālā iekļuva arī 2019. un 2021.gadā, abās reizēs piekāpjoties attiecīgi Minhenes “Bayern” un Dortmundes “Borrusia” komandām. Iepriekšējā gadā kausa finālā “Leipzig” Berlīnē ar 1:4 piekāpās Dortmundes “Borussia”.