“Leipzig” pirmo reizi vēsturē sasniedz UEFA Čempionu līgas pusfinālu

14/08/2020 00:16
Leipcigas Red Bull

Pirms četriem gadiem Vācijas futbola bundeslīgā debitējusī “Leipzig” komanda ceturtdien pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē sasniedza UEFA Čempionu līgas pusfinālu.

“Leipzig” turnīra ceturtdaļfinālā Lisabonā ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Spānijas klubu Madrides “Atletico”.

Madridiešu galvenais treneris Djego Simoene ārpus sākumsastāva atstāja Alvaro Moratu un Žuāu Fēliksu, liekot lielas cerības uz pussarga Markosa Ļorentes palīdzību uzbrukumā.

Savukārt Leipcigas komandai nepalīdz Timo Verners, kurš pārcēlies uz Londonas “Chelsea”. Turklāt komandas galvenais treneris Juliāns Nāgelsmans starta vienpadsmitniekā neiekļāva uzbrucēju Ēmilu Fošbergu, kurš Čempionu līgā guvis pusi no vienības pēdējiem astoņiem vārtiem.

Vācijas kluba priekšējo uzbrukuma līniju veidoja Jusufs Pulsens, Dani Olmo un Kristofers Nkunku.

Pirmajā puslaikā abas komandas uzbruka vienlīdz bīstami, bet spēles rezultāts nemainījās. Mača rezultātu otrā puslaika sestajā minūtē atklāja Olmo, kurš pēc Marsela Sabicera tuvas piespēles bija precīzs ar galvu.

Septiņas minūtes vēlāk laukumā devās Fēlikss, kurš uz viņu liktās cerības attaisnoja, puslaika turpinājumā nopelnot 11 metru soda sitienu. Portugālis bija precīzs un 71.minūtē panāca 1:1.

Kad pamatlaiks pamazām tuvojās beigās, “Leipzig” tomēr izrāva uzvaru. 88.minūtē Anhelino piespēli pie soda laukuma robežas uztvēra Tailers Edamss, kurš izdarīja sitienu, bumbai rikošetā nonākot vārtos. Tāpat kā Fēlikss, arī jaunais amerikānis Edamss otrajā puslaikā spēlē iesaistījās, nākot laukumā uz maiņu.

2009.gadā dibinātais “Leipzig” klubs ir visu laiku jaunākais UEFA Čempionu līgas pusfinālists. Leipcigas komanda savu ceļu uz virsotni uzsāka reģionālajā čempionātā, kas Vācija ir pēc spēka sestā līga. Ar sponsoru “Red Bull” bagātīgām investīcijām vienība strauji kāpa pa Vācijas futbola hierarhijas kāpnēm un jau 2016.gadā debitēja bundeslīgā.

Jau ziņots, ka par pirmo ceturtdaļfinālisti trešdien kļuva Parīzes “Saint-Germain”, kas izrāva uzvaru 2:1 pār Bergāmo “Atalanta”. PSG būs “Leipzig” pretiniece pusfinālā.

Atlikušajos divos ceturtdaļfināla mačos tiksies “Barcelona” – Minhenes “Bayern” un Mančestras “City” – Lionas “Olympique”.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla spēles no 12. līdz 15.augustam notiks Lisabonā. Turpat 18. un 19.augustā paredzēti arī pusfināli un 23.augustā – arī fināls.

Pērn UEFA Čempionu līgas finālā divu Anglijas klubu duelī Madridē “Liverpool” ar 2:0 uzvarēja Totenhemas “Hotspur”.