Lejnieks: Ēģiptes pirmo numuru atceros no laikiem, kad braucu uz turnīriem kopā ar Tīmu

Kārlis Lejnieks, sportazinas.com
Kārlis Lejnieks | Foto: Paula Čurkste/LETA

Gaidāmajā nedēļas nogalē (6.-7. marts) norisināsies Deivisa kausa Pasaules otrās grupas “play-off” spēles, kurās Latvijas izlase spēkosies ar Ēģiptes tenisistiem.

Šim notikumam par godu Latvijas Tenisa savienība (LTS) T/C “Spice” rīkoja īpašu preses konferenci, pēc kuras “Sportazinas.com” uz īsu sarunu aicināja LTS ģenerālsekretāru Kārli Lejnieku.

Ernests Gulbis sarunā ar medijiem jau izteicās, ka Lielupes tenisa centrā kortu segums ir “mīksts”. Lejnieka vaicāts, vai gatavojoties sacensībām, notiek īpaša to sagatavošana.

“Tas ir tāpēc, ka 2014. gadā, kad tika veikta pirmā centra rekonstrukcijas kārta, lai arī uz to brīdi tas bija finansiāli dārgāks risinājums, izvēlējāmies ielikt saudzīgāku segumu, kas domāts tieši treniņiem. Ar domu, lai bērniem un senioriem būtu vieglāk trenēties un nebūtu tik liela slodze kājām. Ar laiku tas nolietosies un kļūs “ātrāks”. Šobrīd var teikt, ka šie segumi nav lēni, bet nav arī ātri. Un nevar arī teikt, ka kādam tā būs priekšrocība. Visu izšķir konkrētās spēles situācijas. Jāsaprot, ka tā ir liela investīcija, bet atradām labāko iespējamo risinājumu esošā tirgus ietvaros, savienojot to ar mūsu vēlmēm.

Tāpat ir ar tribīņu ierīkošanu. Kopumā varam nodrošināt tūkstots trīssimt skatītāju vietas. Treniņu halli pārveidot, lai tā atbilst sacensību noteikumiem, nav viegli, bet tā kā mēs to iepriekš jau esam darījuši, tad ir izveidojusies pieredze un tas grūtības nesagādā. Esam ieguldījuši lielu darbu, lai šo pasākumu noorganizētu augstākajā līmenī. Domāju, ka skatītāji to novērtēs,” cer LTS pārstāvis.

2012. gadā, kad Latvijas izlase viesojās Ēģiptē, Gulbis vienā no intervijām kritizēja, kā ir noorganizēts turnīrs.

“Ir dažāda līmeņa organizācijas un arī prasības, pēc kādām vadoties ir jārīko kāds pasākums. Dzirdēju, ka tolaik Ēģiptē organizēšana nebija augstākajā līmenī. Cik sapratu, arī savulaik Tunisijā bija līdzīgi. Toties Marokā viss bija līmenī. Un arī citviet pārsvarā viss tiek noorganizēts pēc noteiktajiem standartiem. Bet mēs neskatāmies uz citiem – kādi apstākļi ir, tādi jāpieņem, tāpēc LTS dara visu, lai nodrošinātu maksimālas ērtības kā spēlētājiem, tā līdzjutējiem,” tā Lejnieks.

Tāpat viņam lūgts rakstorut gaidāmos pretiniekus.

“Viņu vadošā spēlētāja spēles stils ir agresīvs ar labu servi. Arī viņš nesen uzvarēja “Challenger” turnīrā. Pērn ATP 250 punktu līmeņa turnīrā bija pusfinālā. Viņš ir ļoti nopietns pretinieks un pietiekami pieredzējis [29 gadi]. Ne par velti šobrīd ieņem 130. vietu pasaules rangā. Pats viņu atceros vēl no 2013. gada, kad braucu uz “Challenger” līmeņa turnīriem Dominika Tīma komandā. Cits jautājums, kā tā karjera katram izvēršās – Tīms ir labāko pieciniekā pasaulē, ēģiptietis tuvu labāko simtam. Pozitīvi ir tas, ka Ernests viņu zina, jo ir pret viņu spēlējis. Tāpat arī Kārlis [Ozoliņš] ir daudz kopā trenējies ar otro numuru Vācijā. Viņi par mums zina tikpat daudz, cik mēs par viņiem. Prognozēju, ka būs sīvi mači.

LTS ģenerālsekretāram arī vaicāts par finansiālajiem ieguvumiem uzvaras gadījumā.

“Ir labāki nosacījumi projektu realizēšanā. Izlasei kāpjot līmeni [grupu] augstāk, var palielināties ITF (Starptautiskās tenisa federācijas) atbalsts. Līdzīgi kā ar sieviešu izlasi, kur noteiktas summas par attiecīgām vietām tiek piešķirtas gan spēlētājām, gan federācijai. Galvenais ir tikt pēc iespējas augstāk, tad arī finansiālais, un ne tikai, ieguvums, būs daudz jūtamāks. Uzvarot spēlētāji iegūst prēmijas, bet federācija līdzekļus, lai varētu tos ieguldīt turpmākā attīstībā. Visu finansējumu, ko mums piešķir ITF, mēs ieguldām tālāk. Pēdējo 20 gadu laikā esam paveikuši lielu darbu, lai tenisu attīstīstu, ņemot vērā, ka milzu panākumi tieši vīriešu izlases kontekstā mums pagaidām nav. Lai arī no malas tā var nešķist, jo tās ir attīstītas valstis pasaules mērogā, tomēr mēs ar Dāniju un Norvēģiju esam vienā tenisa līmenī. Tas ir zināms rādītājs,” nobeigumā sacīja Lejnieks.

Latvijas izlases sastāvs:

Ernests Gulbis (#161), Mārtiņš Podžus (#438), Roberts Štrombahs (#668), Artūrs Lazdiņš (#1507), Kārlis Ozoliņš (nav ATP rangā). Kapteinis – Deniss Pavlovs.

Ēģiptes izlases sastāvs:

Mohameds Safvats (#131), Karims Muhameds Mamuns (#391), Šerifs Sabrī (#1749), Amrs Elsajeds Abdu Ahmeds Mohameds (nav ATP rangā). Kapteinis – Mostafa Naims-Dalams.

Latvieši ar Ēģiptes izlasi pēdējo reizi cīnījās 2012. gadā, kad tika izcīnīta uzvara. Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas valstsvienība šobrīd atrodas Pasaules otrajā grupā un uzvaras gadījumā septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu pirmajā grupā.

Pēdējo reizi Deivisa kausa spēles Latvijā tika aizvadītas 2017. gadā, kad Jelgavā tika atzīts Norvēģijas tenisa izlases pārākums.

Biļetes uz pasākumu var iegādāties internetā ŠEIT.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par