“Lekrings” astoto reizi kļūst par Latvijas čempioni

15/04/2022 22:07
Cēsu Lekrings

Cēsu “Lekrings” komanda piektdien “Arēnā Rīga” nodrošināja šīs sezonas “Elvi Florbola līgas” vīriešu turnīra čempiontitulu, valsts meistarsacīkstēs uzvarot astoto reizi vēsturē. Superfināla titula mačā cēsnieki ar rezultātu 5:4 (2:1, 2:1, 1:2) pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni Kocēnu “Rubeni”.

Pēc nospēlētām piecām minūtēm cēsniekus vadībā izvirzīja Olafs Zvīnis, kurš nolika sev bumbiņu pa metienam un raidīja to vārtos. Piecarpus minūtes pirms pirmā perioda beigām Ingars Matisons sarežģītā situācijā no vārtu priekšas panāca 1:1, bet nepagāja ne pusminūte, kad “Rubenes” kļūda savā laukuma pusē ļāva Krišjānim Tiltiņam atjaunot “Lekringam” vadību. Otrā perioda sestajā minūtē ar augstu plaukstas metienu 3:1 cēsnieku labā panāca Miķelis Koknesis Roops. Nepilnas piecas minūtes pirms došanās pārtraukumā Dāvis Zēmelis palika nepieskatīts aizvārtē un pie vārtu stūra pielika nūju lidojošai bumbiņai – 2:3. Turpinājumā “Rubene” neizmantoja vairākumu, turpretī “Lekrings” 18 sekundes pēc perioda beigām panāca 4:2, izgājienu divatā pret vienu realizējot Zvīnim.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē Atis Stepāns ar velkošo metienu vārtu augšējā daļā samazināja “Lekringa” pārsvaru. Perioda viducī “Rubene” neizmantoja vēl vienu vairākumu, turklāt 12.minūtē Andris Rajeckis vēlreiz nostiprināja Cēsu komandas vadību.  Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām “Rubene” mazākumā nopelnīja soda metienu, kuru ar vairākām māņkustībām realizēja Juris Zilberts – 4:5. Pēdējās minūtēs nu jau eksčempioniem neizdevās izraut neizšķirtu un čempionu tronī kāpa Cēsu florbolisti. Uzvarētāju rindās par labāko spēlētāju tika nosaukts Edgars Puriņš, bet pretiniekiem šo atzinību izpelnījās Matisons.

“Lekrings” iepriekš par čempioni tika kronēta trīsreiz no 1994. līdz 1996.gadam, 2009.gadā un vēl trīs reizes no 2013. līdz 2015.gadam. Jau ziņots, ka bronzas spēlē Talsu NSS/”Krauzers” komanda ar rezultātu 12:5 (0:1, 7:4, 5:0) uzvarēja “Lielvārde”/”FatPipe” vienību. Turpat “Arēnā Rīga” par pirmās līgas čempioniem piektdien tika kronēti “Latvijas Universitāte”/”Masters” florbolisti, kuri ar 7:5 (2:3, 2:0, 3:2) uzvarēja “Ogres Vilkus”.

2019./2020.gada sezonā Covid-19 pandēmijas un tās dēļ valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ Latvijas čempioni un medaļnieki palika nenoskaidroti, bet pagājušais čempionāts tā paša iemesla dēļ bija saraustīts un ar mazāku skaitu izslēgšanas spēļu. Valmierā notikušajā finālā uzvarēja Kocēnu “Rubenes” komandas.