Leklērs uzvar stratēģiskā cīņā un nodrošina otro vietu kopvērtējumā, Fetels no F-1 atvadās ar izcīnītiem punktiem

20/11/2022 16:35
Makss Verstapens, Šarls Leklērs un Serhio Peress

Šodien Pirmās formulas (F-1) sezonas pēdējā – Abū Dabī “Grand Prix” –  posmā 15. uzvaru šosezon izcīnīja Makss Verstapens (“Red Bull”). Tikmēr otro vietu sezonas kopvērtējumā nodrošināja Šarls Leklērs (“Ferrari”), kurš pārspēja Verstapena komandas biedru Serhio Peresu un finišēja otrajā pozīcijā arī posmā. Savā karjeras pēdējā sacīkstē leģendārais Sebastians Fetels (“Aston Martin”) ierindojās 10. vietā.

Pirmajā trijniekā pēc starta izmaiņu nebija – Verstapens saglabāja pirmo pozīciju, kamēr aiz viņa bija Peress un Leklērs. Tikmēr Hamiltons, kurš startēja no piektās vietas, tika garām Sainsam. Spāņu pilots gan ar to nesamierinājās un trases sestajā līkumā centās tikt garām “Mercedes” pilotam un izspieda viņu ārpus trases.

Hamiltonam par līkuma saīsināšanu sacīkstes tiesneši lika atdot iegūto vietu. Piedzīvotais incidents septiņkārtējam čempionam, visticamāk, bija radījis bojājumus viņa spēkrata grīdai, jo viņš strauji zaudēja ātrumu un noslīdēja līdz sestajai vietai.

Vienīgā cīņa peletonā notika tā vidusdaļā, kur par astoto līdz desmito vietu spēkojās abi “Alpine” piloti Alonso un Okons, kā arī pēdējo karjeras sacīksti aizvadošais Fetels (“Aston Martin”). Apdzīšanas manevros gan tas neizpaudās, un 16. aplī no līderiem kā pirmais pitstopā devās Rasels. Britu pilots gan savus mehāniķus pameta nedrošā veidā, gandrīz saduroties ar Lando Norisu. Rasels par to nopelnīja piecu sekunžu sodu. Tikmēr 28. aplī kārtējo reizi šosezon tehniskas ķibeles piedzīvoja Alonso, kurš tādējādi savā pēdējā sacīkstē “Alpine” sastāvā piedzīvoja izstāšanos.

Peletona augšgalā apdzīšanas netika veiktas, taču trīs vadošās komandas izvēlējās atšķirīgas stratēģijas. Verstapens, Leklērs un Hamiltons pie mehāniķiem vairs nedevās, bet Peress, Sainss un Rasels devās otrajā pitstopā.

Vislielākais izaicinājums tas bija Peresam, jo viņam ar Leklēru šī posma ietvaros bija svarīga cīņa par otro vietu braucēju kopvērtējumā, un pēc boksu apmeklējuma 36. aplī viņš no otrās vietas bija nokritis līdz ceturtajai. Meksikāņu pilots uzsāka atspēlēšanos, un 45. aplī viņš tika garām Hamiltonam un 13 apļus pirms sacīkstes beigām no Leklēra viņš bija nepilnu 10 sekunžu atstatumā. Deficīts galu galā izrādījās pārāk liels un Leklērs nosargāja otro pozīciju, Hamiltons tikmēr trīs apļus pirms sacīkstes beigām izstājās un pirmo reizi karjerā sezonu noslēdza bez uzvarām.