Lēmanis: Ir grūti redzēt Austrālijas basketbolistu sāpes

15/09/2019 17:12
Andrejs Lēmanis

Austrālijas basketbola izlases galvenais treneris, latviešu izcelsmes speciālists Andrejs Lēmanis pēc komandas pēdējās spēles Pasaules kausā (PK) atzina, ka viņš lepojas ar savu komandu.

Jau ziņots, ka mačā par bronzu Austrālija neizmantoja iespēju izcīnīt visu laiku pirmo medaļu PK, zaudējot Francijai ar 59:67. Pēc pirmā puslaika austrālieši bija vadībā ar 31:20, tomēr spēles otrajā pusē izlaida pārsvaru un finišēja ceturtajā vietā.

“Mums ir puiši, kurus aizrauj spēlēšana nacionālajā izlasē un viņi noteikti nedara to naudas dēļ,” atzina treneris. “Valstsvienības basketbolisti ziedojuši savas vasaras, jo viņi vēlējušies pārstāvēt savu valsti pasaules skatuvē un paveikt kaut ko īpašu. Ir ļoti grūti redzēt šo puišu sāpes. Es tiešām lepojos ar komandu un mūsu spēli,” noslēdza Lēmanis.

PK grupu turnīrā Austrālija izcīnīja trīs uzvaras, pieveicot Kanādu (108:92), Senegālu (81:68) un Lietuvu (87:82). Sacensību otrajā posmā austrālieši pārspēja arī Dominikānas republiku (82:76) un savu pretinieci cīņā par bronzu Franciju (100:98). Lēmaņa vadītā komanda pārliecinoši iekļuva ceturtdaļfinālā, kur apspēlēja Čehiju (82:70). Pirmo zaudējumu austrālieši piedzīvoja pusfinālā pret Spāniju (88:95), bet otro neveiksmi komanda cieta bronzas mačā.

Latviešu izcelsmes speciālists kļuva par Austrālijas izlases galveno treneri 2013. gada aprīlī, bet vēlāk līgums ar viņu tika pagarināts līdz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.